• Hymn Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim

• "Ojczyzna nasza"

Ojczyzna nasza, to dom i szkoła
        i szara wstęga drogi za domem.

I wszystko, wszystko, co jest dokoła
        tak bliskie sercu drogie znajome. x2

To mowa, którą od dziecka znamy,
        to ludzie, których nic nie pokona.

Gorącym sercem Ciebie kochamy
        Nasza Ojczyzno i Nasza Szkoło. x2

Muzyka: Bogumił Pasternak
        Słowa: Czesław Janczarski

• Hymn Szkoły Podstawowej im. Władysław Jagiełły w Borku Wielkopolskim

• "Od wzgórza Jagiełły"

Kiedy będziesz wędrować polami, czy przez lasy, na wprost tak jak my, Musisz wspomnieć, że kiedyś przed nami inne hufce tą drogą już szły. Hufce zbrojne, chorągwie pancerne, a te wojska wiódł na bój sam król. Tylko słońce pamięta promienne ten blask zbroi rozległy wśród pól.

Ref:

Dziś idziemy uczniowską gromadą, na pozycje zarosłe już mchem, by na polach słynnego Grunwaldu dać świadectwo polskości tych ziem. Kolorowe rozwiną się szyki i od wzgórza Jagiełły jak grom, runie pieśń potężniejsza od krzyku przeciw wojnie i śmierci i łzom.

Wiedzą dobrze dziewczęta i chłopcy czarny krzyż, białe płaszcze i miecz, czarne krzyże na skrzydłach bombowców to zagłada, niewola i śmierć. Wielki Mistrzu wiatr rozwiał w przestrzeniach Twoje prochy, Twą butę, Twój ślad. Jeno głaz, zimny świadek zdarzenia, znaczy miejsce twej klęski, gdzieś padł.