• „Motylki na straganie”.

• Data publikacji: 03.11.2022

25 października 2022 r. „Motylki” brały udział w zajęciach czytelniczych. Spotkanie rozpoczęto zabawą w budzenie i usypianie podłogi. Później dzieci wysłuchały wiersza Jana Brzechwy pt. „Na straganie”. Następnie przedszkolaki kolorowały wylosowane wcześniej warzywa i owoce. Kolejne zadanie polegało na przyporządkowaniu owoców i warzyw do odpowiednich koszyków. W podziękowaniu za spotkanie czytelnicze bibliotekarki otrzymały piękne jesienne bukiety. „Motylki” umówiły się na kolejne zajęcia – tym razem w bibliotece szkolnej.

/-/Bibliotekarki

• CZYTAM Z KLASĄ.

• Data publikacji: 03.11.2022

Lekturki  spod chmurki  – to Międzynarodowy Projekt Edukacyjny wspierający rozwój czytelnictwa w roku szkolnym 2022/2023. IV edycja odbywa się pod hasłem  „Podróżowanie przez czytanie”. Projekt realizują klasy: 2b, 2c i 3c (p. Renata Talarska) oraz 2a i 3d (p. Agnieszka Nawrocka).  #czytamzklasą.

/-/Bibliotekarki

• Klasa 3a w EU Code Week 2022, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania.

• Data publikacji: 31.10.2022

W dniu 24.10.2022 roku Zespół Szkolno-Przedszkolny w Borku Wielkopolskim został wyróżniony „Certyfikatem” za udział w EU Code Week 2022, czyli Europejskim Tygodniu Kodowania. To oddolna inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W dniu 21.10.2022 uczniowie klasy 3a brali czynny udział w projekcie. Podczas wydarzenia uczestnicy odkryli informacje związane z CodeWeek. Przygotowane zadanie zawierało elementy kodowania, a odkrycie wszystkich zakodowanych liter i cyfr wymagało wykazania się spostrzegawczością i logicznym myśleniem.

/-/ Justyna Majerowicz; Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Klasa 3a dba o zdrowie.

• Data publikacji: 31.10.2022

W dniu 25.10.2022 roku uczniowie klasy 3a przygotowali swoje ulubione surówki. Było zdrowo i bardzo kolorowo. Wszyscy uczniowie wcześniej zadbali o higienę myjąc ręce oraz przygotowane produkty. Dzieci samodzielnie obierały, kroiły i tarły potrzebne składniki, następnie je wymieszały w przygotowanych pojemnikach. Uczniowie wykazali się umiejętnością sprzątania swoich miejsc pracy. Następnie przyszła pora na skosztowanie przygotowanych surówek. Wszyscy zgodnie stwierdzili, że posiłek był bardzo smaczny i zdrowy. Wykonanie surówki uświadomiło dzieciom jak istotną rolę spełniają witaminy w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu oraz jak ważne jest częste spożywanie warzyw i owoców.

/-/ Justyna Majerowicz; Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

• Data publikacji: 29.10.2022

Październik w naszej szkole przywitaliśmy tradycyjnie, biorąc udział w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Uczniowie oraz nauczyciele, którzy w czasie wakacji zdążyli zapomnieć jedno z ważniejszych działań matematycznych, mogli nadrobić te zaległości. Na korytarzach szkolnych pojawiły się plakaty, dzięki którym każdy mógł w wolnej chwili utrwalać umiejętność mnożenia.
          7 października wszyscy zainteresowani sprawdzali swoje umiejętności. Każdy kto zdał egzamin, poprawnie rozwiązując pięć przykładów z tabliczki mnożenia, uzyskał tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia. Komisje egzaminacyjne tworzyli przedstawiciele szkolnej społeczności.
          Uczniowie mogli także wziąć udział w konkursie na gazetkę klasową związaną z tabliczką mnożenia.
          I miejsce zajęła klasa VI c, II miejsce – klasa VIII c, III miejsce – klasa VII a.
          Wszystkim Ekspertom oraz nagrodzonym klasom gratulujemy, a uczestnikom akcji dziękujemy za udział.
          Organizatorzy akcji: Karolina Borońska, Iwona Kwintkiewicz, Małgorzata Paszkowiak.

/-/Karolina Borońska