• Betlejemskie Światło Pokoju.

• Data publikacji: 04.01.2022

Czuwaj. W Wigilię, jak co roku, przekazywaliśmy mieszkańcom Borku Wlkp., Jeżewa oraz Bruczkowa Betlejemskie Światło Pokoju.

/-/dh Daria Wajnert

• Kilka słów o akcji charytatywnej MIKOŁAJE 2021.

• Data publikacji: 03.01.2022

Już po świętach…… więc trochę spóźniona,  niemniej jednak istotna informacja o tym, co się działo w naszej szkole tuż przed nimi.

Po raz kolejny w odpowiedzi na zaproszenie PCPR w Gostyniu dzieci przedszkolne i uczniowie naszej szkoły wraz  z wychowawcami i rodzicami przyłączyli się do akcji charytatywnej MIKOŁAJE 2021.

Przygotowaliśmy paczki dla dzieci z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej oraz dla osób starszych i samotnych z naszej gminy. W sumie przygotowaliśmy 13 pięknie zapakowanych prezentów. Pracownicy PCPR w Gostyniu i OPS w Borku Wlkp. przekazali je adresatom. Możemy tylko wyobrazić sobie, jaką sprawiły radość.

Kochani uczniowie!

Wykazaliście się wielkim sercem. Wspaniale, że potraficie się dzielić, a los drugiej osoby będącej w trudnym położeniu,  nie jest dla Was obojętny.

Słowa podziękowania również dla rodziców. Bez Waszego wsparcia materialnego udział w akcji nie byłby  możliwy. Dziękujemy!

Drodzy nauczyciele! Cieszymy się, że angażujecie się i wspieracie swoich wychowanków w działaniach na rzecz innych osób. Dzięki Wam nasi uczniowie uczą się postaw altruistycznych.

„Im dajesz więcej, tym większym się stajesz. Ale potrzebny jest ktoś, aby przyjmować. Bowiem dawać to nie znaczy tracić.”     [Antoine de Saint-Exupéry]

Poniżej kilka zdjęć z akcji.

/-/Zespół nauczycieli specjalistów

• Zwycięstwo Weroniki w konkursie ”1918-pamiętamy”.

• Data publikacji: 27.12.2021

Obchodzimy dziś 103 rocznicę Powstania Wielkopolskiego-dla naszej szkoły to wyjątkowy czas, ponieważ  uczennica klasy VIIa Weronika Mazur zajęła pierwsze miejsce w wielkim konkursie historycznym dotyczącym tego wydarzenia. Weronika nakręciła film, w którym przedstawiała los żony powstańca.  Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

/-/Marta Sochacka