• Aktualny harmonogram konsultacji klas ósmych.

• Podajemy aktualny harmonogram konsultacji dla uczniów klas ósmych. W konsultacjach mogą uczestniczyć wyłącznie uczniowie zgłoszeni. Jedno zgłoszenie obowiązuje na wszystkie terminy konsultacji z danego przedmiotu. Uczniowie, którzy dokonali zgłoszenia na pierwsze konsultacje nie muszą go ponawiać.

• Konsultacje dla uczniów klas ósmych.

• Przypominamy, że do czasu egzaminu klas ósmych odbywają się na terenie szkoły konsultacje z języka polskiego, matematyki, języka angielskiego oraz języka niemieckiego. W konsultacjach mogą uczestniczyć uczniowie, którzy dokonali zgłoszenia u dyrektora szkoły. Jeśli ktoś się  nie  zgłosił, a chce uczestniczyć w konsultacjach to zgłasza ten fakt na Teams do dyrektora szkoły.

• „Opatrunek na ratunek”.

• Akcja organizowana przez Fundację Redemptoris Missio została zakończona już przez Szkolny Wolontariat. Zebrane przez rzeczy, służące do opatrywania ran, zostały wysłane do fundacji,. Powędrują teraz do Afryki do lekarzy na misjach. Wszystkim dziękujemy za udział !!!

/-/Magdalena Baran

• Konkurs plastyczno-scenograficzny „ ŻYWE OBRAZY”, czyli sztuka w czasie pandemii.

•

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. Uczniowie naszej szkoły także nie pozostają wobec niej obojętni, co udowodnili angażując się w przedsięwzięcie pod nazwą „ŻYWE OBRAZY, czyli sztuka w czasie pandemii”. Żywe obrazy to nic innego jak „zainscenizowane” arcydzieła malarstwa. Młodzi ludzie, uczniowie klas siódmych (bo właśnie do nich skierowany był konkurs)  w ramach lekcji plastyki wybrali obraz, przygotowali stroje i upozowali siebie tak, by do złudzenia przypominać malarski oryginał. Inicjatywa żywo zainteresowała młodzież sztuką i sprawiła, że wcześniej nieznane obrazy stały się rozpoznawane.

Nie bez przyczyny to właśnie dziś o tym piszemy. Każdego roku, 15 kwietnia, obchodzony jest Światowy Dzień Sztuki i właśnie z tej okazji komisja konkursowa w składzie : Mirosława Paździerska, Lidia Wytykowska oraz Marta Paradysz, przedstawia zwycięzców konkursu „ŻYWE OBRAZY, czyli sztuka w czasie pandemii”:

• I miejsce – Jędrzej Szmyt, klasa 7 b / Frida Kahlo Autoportret z cierniowym naszyjnikiem i kolibrem
          • II miejsce – Natan Madzia, klasa 7 b / Aleksander Gierymski Pomarańczarka
          • III miejsce – Kacper Stężycki, klasa 7 c / Tsuguharu  Foujita Autoportret z kotem

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za podjęcia wyzwania, włożoną pracę oraz zmagania artystyczne.

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

/-/Marta Paradysz

• Gratulacje dla Franciszka z Puchatków.

• Franciszek Marcinkowski z grupy Puchatki otrzymał wyróżnienie  w konkursie plastycznym organizowanym przez Gostyński Ośrodek Kultury „Hutnik”,  pod hasłem „Malowana Wielkanoc”. Konkurencja była ogromna, ponieważ wpłynęło aż 411 prac. Oceny dokonano w 3 kategoriach wiekowych:

• przedszkola + I kl. SP,
          • 8-10 lat (kl. II – IV SP),
          • 11- 14 lat (kl. V-VIII SP).

Serdecznie gratulujemy Frankowi wyróżnienia w pierwszej kategorii wiekowej.

/-/Malwina Kordus