• Przedszkolaki z Wycisłowa przyjmują skarpetkowe wyzwanie.

• 21.marca obchodzony jest Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Co roku z tej okazji ogrom ludzi solidaryzuje się z chorymi poprzez zakładanie dwóch różnych skarpetek. Taką postawę przyjęły również przedszkolaki z Wycisłowa - dzieci nadesłały fotografie przedstawiające zaangażowanie w akcję i... kolorowe skarpety. W ten sposób okazaliśmy wsparcie osobom cierpiącym na zespół Downa oraz ich rodzinom, a zarazem chcieliśmy kultywować wśród społeczeństwa motyw doceniania różnorodności. Dziękuję serdecznie rodzicom oraz dzieciom za wspólny udział w skarpetkowym wyzwaniu!

/-/Marlena Schmitchen

• Wielkanocna pomoc uczniów klasy 7a.

• Klasa 7a włączyła się w akcję pomocy Stefci- małej, miesięcznej bohaterki, która mieszka niedaleko nas- w Jaraczewie. Z pieniędzy klasowych zakupiliśmy zestaw rzeczy przydatnych dziewczynce, która walczy o życie zmagając się z sepsą i zapaleniem opon mózgowych.

Nasza delegacja odwiedziła dziadków Stefci zachowując reżim sanitarny, wręczyła podarunki. Cała akcja była wzruszająca, ponieważ Dziadkowie bardzo dziękowali w imieniu rodziców. Stefcia miała niedawno operację. Jej stan jest krytyczny, a uczniowie klasy 7a wierzą, że wszystko się uda. Poniżej znaleźć można zdjęcie podarunku, (nieco rozmazane) zdjęcie delegacji i podziękowania, które otrzymaliśmy.

/-/Klasa 7a

PS. Wychowawca pragnie dodatkowo podziękować Zosi Gruszce, która była pomysłodawcą całego przedsięwzięcia i całej klasie, za szybką i zdecydowaną reakcję kiedy trzeba nieść dobro.

• Akcja charytatywna dla Stefanii.

• Stefania Pawlak to Mała Bohaterka, która urodziła się 22.01.2021r. z wrodzonym pokrwotocznym wodogłowiem. Obecnie toczy walkę o życie. Przeszła trzy operacje. Kolejne przed Nią... Czeka Ją wielomiesięczne leczenie i rehabilitacja. Pragniemy wspomóc Rodziców w walce o Jej zdrowie... Zbieramy środki do higieny dziecięcej:

• pieluchy Pampers Premium Care rozmiar 1, 2,
          • chusteczki nawilżone Pampers sensitive,
          • maść Alantan Plus
          • śpiochy, pajacyki.

Zbieramy również nakrętki.  Stefania ma siostrę w wieku przedszkolnym. Hania bardzo przeżywa obecną sytuację... oraz rozłąkę z mamą, która większość czasu spędza ze Stefanią w szpitalu w Warszawie. Jeśli ktoś chciałby dodać otuchy tej dzielnej Dziewczynce prosimy o książeczki, maskotki dla Niej.  Wszystko, co chcielibyście przekazać jako Dar Serca dla Małej Wojowniczki można już od jutra wrzucać do oznaczonego kartonu, który zostanie umieszczony przed głównym budynkiem szkoły. Akcja potrwa do końca marca. Za każde Dobro dziękujemy.

/-/Magdalena Lisiecka

• Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III.

• 5 marca odbył się Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas III. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas III a, III b oraz III c. Zadaniem uczestników było rozwiązanie testu konkursowego, na który każda z klas miała określony czas – maksymalnie 45 minut. Lista laureatów przedstawia się następująco:

• I miejsce Samuel Madzia klasa 3b
          • II miejsce Joanna Owczarz klasa 3b

Wyróżnienia:

• Emilia Grzemska klasa 3c
          • Julia Majchrzak klasa 3c
          • Franciszek Paradysz klasa 3b

Laureatom zostały wręczone dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów językowych!

/-/Joanna Ratajczak, Małgorzata Krzykowska

• Próbny egzamin ósmoklasisty (17-19 marca).

• Od 17 do 19 marca 2021 roku na terenie szkoły z zachowaniem reżimu sanitarnego zostanie przeprowadzony egzamin próbny dla uczniów klas ósmych. Udział w egzaminie jest DOBROWOLNY. Brak uczestnictwa nie rodzi żadnych konsekwencji. Jeśli  rodzic lub uczeń ma obawy związane z bezpieczeństwem, to może zrezygnować z egzaminu próbnego na terenie szkoły. Materiały do przeprowadzenia testu diagnostycznego zostaną również zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl), na stronach internetowych OKE oraz MEiN w dniu, w którym będzie przeprowadzany test z danego przedmiotu, o godzinie 9.00, tak aby umożliwić wzięcie udziału w badaniu diagnostycznym uczniom, którzy z różnych względów nie będą mogli uczestniczyć w diagnozie w szkole (rozwiązany test trzeba w takiej sytuacji przesłać po upływie czasu przeznaczonego na egzamin w formie elektronicznej do nauczyciela uczącego tego przedmiotu).

JEŚLI JEDNAK UCZEŃ ZDECYDUJE SIĘ NA PRZYBYCIE DO SZKOŁY, TO W ZWIĄZKU Z PANDEMIĄ W SZKOLE OBOWIĄZUJE REŻIM SANITARNY, KTÓREMU NALEŻY SIĘ BEZWZGLĘDNIE PODPORZĄDKOWAĆ !!!