• Narodowe Święto Niepodległości.

• Narodowe Święto Niepodległości od trzydziestu lat co roku obchodzimy 11 listopada. Ma ono na celu upamiętnienie odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku, po 123 latach zaborów. To właśnie ten dzień wyznaczono jako datę umowną odzyskania niepodległości, bowiem sam proces odbudowy niezależności przez Polskę nie został wdrożony w ciągu jednego dnia, a składał się z serii wielu wydarzeń. 11 listopada jako Święto Niepodległości ustanowił przedwojenny rząd Polski. Władze II RP chciały w ten sposób upamiętnić objęcie władzy w Warszawie przez Józefa Piłsudskiego. 10 listopada 1918 roku Piłsudski powrócił do Polski, a następnego dnia odebrał naczelne dowództwo od Rady Regencyjnej nad podległym jej Wojskiem Polskim. Zbiegło się to także z zawarciem rozejmu w Compiègne i oficjalnym zakończeniem I wojny światowej. Święto Niepodległości zostało ustanowione ustawą z dnia 23 kwietnia 1937 roku. Święto Niepodległości zaczęto oficjalnie obchodzić 11 listopada 1937 roku. Warto jednak pamiętać, że obchody te odbyły się tylko przez kolejne dwa lata ze względu na wybuch II wojny światowej w 1939 roku.  Po wojnie zostało zniesione ustawą Krajowej Rady Narodowej 22 lipca 1945 roku. Ostatecznie przywrócono je dopiero w 1989 roku pod nazwą: Narodowe Święto Niepodległości. Tyle historii, a jak wygląda rzeczywistość. Mamy pandemię ale pamiętamy o tamtych wydarzeniach. W dniu 10 listopada dzieci z Przedszkola Samorządowego w Borku Wielkopolskim w imieniu całej społeczności Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim złożyły wiązankę kwiatów pod tablicą pamiątkową ufundowaną w 2018 roku z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyzm i pamięć o przeszłości trwa bez względu na otaczającą nas rzeczywistość.

• Przypomnienie projektu zarządzenia o organizacji zdlanego nauczania.

• Przypominam projekt zarządzenia nr 15/2020 w sprawie organizacji realizacji zadań jednostki z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. Zarządzenie wejdzie w życie po wejściu w życie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 5 listopada 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 (Dz.U. 2020 poz. 1960). Zmiany w stosunku do poprzedniej organizacji zazanczono na kolor czerwony i dotyczą one uczniów klas 1-3.

• Podsumowanie akcji "Wystarczy tylko grosz" z roku szkolnego 2019/2020.

• Brawo dla wszystkich uczestników - zebraliśmy ponad tysiąc złotych!!!

Za zebraną kwotę zakupiono pomoce do pracy z uczniami o specjalnych potrzebach. Pomoce znajdują się w bibliotece szkolnej (możecie je zobaczyć) i są już oddane do użytku.

Poniżej zamieszczamy zdjęcia naszej książeczki SKO oraz pomocy.

Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za udział i zachęcamy do dalszej zbiórki.

/-/Magdalena Baran