• Rowy 2024-trwają zapisy na kolonie letnie.

• Data publikacji: 10.05.2024

Przypominamy kolejny raz, że nadal trwają zapisy na kolonie letnie, które odbędą się od 8 do 15 lipca 2024 roku w Rowach. Koszt kolonii bez dofinansowania Gminy wynosi 1350  zł. Po dofinansowaniu Gminy koszt wynosi 1070 zł (uczniowie zamieszkali w Gminie Borek Wlkp., którzy nie wykorzystali części dofinansowania na półkolonie zimowe). Zapraszamy!

Aktualna lista osób zapisanych na kolonie "Rowy 2024":

1. Hałas Maja
          38. Dudziak Maja
          39. Borysiak Zofia
          40. Dopierała Małgorzata

Zostało jeszcze 12 wolnych miejsc.

Zgłoszenia przyjmowane są przez Librusa lub kolonie2023@o2.pl. Temat wiadomości: Rowy 2024. Treść wiadomości: Zgłaszam (imię i nazwisko) na kolonie w Rowach. Telefon:  xxx xxx xxx.

• Podział uczniów na klasy pierwsze-informacja.

• Data publikacji: 10.05.2024.

Podaję do wiadomości, że dzisiaj tj. 10 maja 2024r. o godzinie 15.00 zostaną wywieszone na drzwiach głównych budynku A listy uczniów z podziałem na klasy pierwsze tj.1a, 1b oraz 1c. Informuję również, że istnieje możliwość przeniesienia ucznia do innej klasy na zasadzie dziecko za dziecko oraz płeć za płeć. Liczba uczniów w danej klasie musi zostać zachowana. W przypadku prośby o przeniesienie należy złożyć w sekretariacie szkoły (p. Patrycja Stawska) pismo z uwzględnieniem imienia i nazwiska ucznia oraz informacji, z której klasy do której ma być przeniesione. Pismo musi również zawierać informację za jakie dziecko ma zostać przeniesione z tej klasy. Należy podać imię i nazwisko tego dziecka. Podpisują się rodzice obu dzieci. Nie licząc Borku Wielkopolskiego oraz Karolewa dzieci z danej miejscowości są w jednej klasie. Ze względu na dowozy szkolne (kursy autobusów) nie ma możliwości, żeby dzieci z tej samej miejscowości były w różnych klasach.

• Spotkanie ze Strażakami u Tygrysków.

• Data publikacji: 10.05.2024

6 maja br. Tygrysków odwiedzili wyjątkowi goście, a mianowicie Strażacy Ochotniczej Straży Pożarnej w Zalesiu, Pan Andrzej Kubiak, Pan Artur Sobkowiak, Pan Wojciech Deutsch oraz Pan Łukasz Snela. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu, podczas którego poznały specyfikę pracy strażaków, umundurowanie oraz sprzęty strażackie. Dzieci dowiedziały się, że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale też są wzywani do wypadków samochodowych, do zalanych domów, powalonych drzew, ale także do ratowania zwierząt, które weszły na drzewo i nie potrafią z niego zejść. Strażacy uświadomili dzieciom, jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia oraz pod jaki numer telefonu należy dzwonić. Największą atrakcją było obejrzenie wozu strażackiego, zapoznanie z jego wyposażeniem oraz upominki, które dzieci otrzymały od strażaków. Na zakończenie przedszkolaki podziękowały strażakom dyplomem oraz laurkami za miłe spotkanie.

/-/Ilona Bogdańska

• Dzień Głośnego Czytania.

• Data publikacji; 10.05.2024

W ramach projektu edukacyjnego Czytam z klasą uczniowie 2b zorganizowali Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji dzieci zaprosiły do szkoły panią Annę Grajczyk. Mama Zuzi przeczytała uczniom jedną z przygód lektury “Misia i jej mali pacjenci. Niespodziewany gość”. Podczas spotkania dzieci opowiadały o swoich domowych pupilach. Dziękujemy za miłe spotkanie.

/-/Bibliotekarki

• Kanapkowe inspiracje.

• Data publikacji: 10.05.2024

Z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie w budynku A brali udział w zabawie “Kanapkowe inspiracje”. Akcja miała pokazać młodzieży, że książki w bibliotece mogą zachęcić do tworzenia “kulinarnych dzieł sztuki”. Przedstawiciele poszczególnych klas przygotowali dania w wersji słodkiej lub wytrawnej. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją kanapek.

/-/Bibliotekarki