• Nowe książki!!!

• Data publikacji: 10.05.2024

W maju zakupiono dużo nowych książek, które wybrali uczniowie podczas akcji “Książkowy Słoik Życzeń”. Zapraszamy naszych czytelników do biblioteki.

/-/Bibliotekarki

• Siejemy Ziarna Czytelnictwa.

• Data publikacji: 10.05.2024

Z okazji Światowego Dnia książki w bibliotece szkolnej uczniowie w budynku “B” brali udział w akcji Siejemy Ziarna Czytelnictwa. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów. Czytelnicy posiali kwiatki i stworzyli im nowe klasowe nazwy. I tak wyrosły w doniczkach: Czytanki, Bibliokwiatki, Mijokwiatki, Sowy, Bibliotusie, Książeczki, Księgi Bajek i Czytacze książek.

• Uzupełnij tytuł.

• Data publikacji: 10.05.2024r.

24 kwietnia zaprosiłyśmy czytelników do zabawy. Podczas przerw chętni uczniowie losowali karteczki na których zapisano tytuły książek. W każdym tytule brakowało wyrazu. Kto poprawnie uzupełnił tytuł w nagrodę mógł wybrać sobie zakładkę do książki. Chętnych do zabawy było wielu.

• W kwitnącym sadzie.

• Data publikacji: 10.05.2024

23 kwietnia 2024 roku podczas porannych zajęć plastycznych uczniowie wykonali wiosenne kolorowe drzewa. “Kwitnący sad” ozdobił czytelnię biblioteki w budynku “B”.

/-/Bibliotekarki

• "Znalezione w książkach..."

• Data publikacji: 10.05.2024

“Znalezione w książkach...” to wystawa nietypowych zakładek pozostawionych w książkach przez czytelników naszej biblioteki.

/-/Bibliotekarki

• Dzień Ziemi u Tygrysków.

• Data publikacji: 01.05.2024

Dzień Ziemi to wyjątkowe święto, głównym jego celem jest promowanie ochrony środowiska, inspirowanie do życia zgodnie z naturą. 23 kwietnia br. przedszkolaki dowiedziały się do jakich pojemników oraz worków na śmieci należy wrzucać plastik, szkło, metal, papier, a także odpady zmieszane. Tego dnia Tygryski wybrały się wraz z Paniami na pobliski plac zabaw, aby go posprzątać. Dzieci założyły rękawiczki i z uśmiechem na twarzy zabrały się do pracy. Kiedy worek na śmieci już się napełnił, a plac zabaw został wysprzątany przedszkolaki wróciły do sali przedszkolnej. Na koniec dnia obejrzały film edukacyjny „Kazio i Dzień Ziemi”.

/-/Ilona Bogdańska, Malwina Szlachetka