• Zbiórka częściowo zużytych, nadpalonych świeczek i wosku z niedopalonych wkładów do zniczy-podsumowanie akcji.

• Data publikacji: 01.02.2023

W naszej szkole odbyła się zbiórka częściowo zużytych, nadpalonych świeczek i wosku z niedopalonych wkładów do zniczy. Z tych odpadów przetopiony zostanie wosk, który wlany do puszek zostanie wysłany na Ukrainę, na front. W ten sposób pomożemy żołnierzom, żeby mieli oświetlenie i możliwość podgrzania posiłków. Zbierane były również puste puszki po np. groszku, kukurydzy oraz fasoli, które zostaną napełnione przetopionym woskiem.  W imieniu Samorządu Uczniowskiego dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji. W dniu wczorajszym wosk i puszki zostały dostarczone do Gostynia do p. Oksany Ivantsiv Woźnicy, która jest koordynatorem  akcji. Zamieszczamy otrzymane podziękowania.

/-/Samorząd Uczniowski

• Dzień Babci i Dziadka u Motylków.

• Data publikacji: 01.02.2023

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością , wszystkim co dobre i najpiękniejsze. Dlatego grupa przedszkolna Motylki 27 stycznia br. gościła swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji. Przedszkolaki z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi przedszkola. Kiedy Babcie i Dziadkowie już przybyli, mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Przedszkolaki wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenki, zatańczyły. Po występie dzieci wręczyły Dziadkom laurki oraz medale w podziękowaniu za troskę, opiekę i miłość. Na koniec Dziadkowie zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez rodziców.

/-/Ilona Bogdańska

• Motylki i Kubuś Puchatek.

• Data publikacji: 01.02.2023

Dzieci na całym świecie 18 stycznia obchodzą dzień Kubusia Puchatka. Bohater stworzony został przez Alana Alexandra Milne’a. Amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie, jest kultową postacią dla przedstawicieli kilku pokoleń. Święto to 18 stycznia br. obchodziła także grupa przedszkolna Motylki. Dzień ten był doskonałą okazją do przyniesienia pluszowego Kubusia oraz jego przyjaciół do przedszkola. Dzieci bawiły się przy piosence „Ćwiczę – góra, dół”. Wykonały pracę plastyczną „Głowa Kubusia Puchatka”, obejrzały bajkę „Nowe przygody Kubusia Puchatka”, a na zakończenie posłuchały opowiadania „Kubuś i Przyjaciele”.

/-/Ilona Bogdańska

• Pogadanki z policjantem.

• Data publikacji: 01.02.2023

W dniu 23 i 24 stycznia br. odwiedził naszą szkołę policjant Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu –Pan Jarosław Godniak. W każdej z klas od I do III oraz w klasie IV b oraz c, przeprowadził pogadanki z uczniami na temat: „Bezpieczeństwa podczas ferii zimowych”. Podczas pogadanek zwrócił on uwagę nie tylko na temat bezpiecznych, zimowych zabaw na świeżym powietrzu, ale i na problematykę bezpiecznego korzystania z internetu, portali społecznościowych oraz bezpiecznego przebywania samemu w domu (bez osób dorosłych) i kontaktu z obcymi ludźmi. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali wskazówek policjanta. Podczas pogadanek wykazali się dużą aktywnością, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami na temat bezpieczeństwa oraz pytając o różne sytuacje, w których mogą znaleźć się w okresie ferii  zimowych.

/-/Dorota Jankowiak

• Zgubiono okulary-prośba.

• Data publikacji: 25.01.2023

W czasie trwania Koncertu Noworocznego w Miejsko -Gminnym Ośrodku Kultury w Borku Wielkopolskim w dniu 22.01.2023 roku zostały zgubione przez osobę występującą okulary w czarnym etui. Uczciwego znalazcę prosimy o dostarczenie zguby do sekretariatu szkoły Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim.

Aktualizacja: 28.01.2023

Dziękujemy znalazcy za kontakt i zwrócenie okularów.