• Międzywodzie 2022-brak wolnych miejsc.

• Data publikacji: 17.05.2022

Wszystkie wolne miejsca na kolonie letnie w Międzywodziu zostały wyczerpane. Jedna osoba znajduje się na liście rezerwowej.

• Międzywodzie 2022-dwa wolne miejsca.

• Data publikacji: 16.05.2022

Informuję, że z przyczyn losowych zwolniły się dwa miejsca na kolonie letnie w Międzywodziu w terminie od 17 do 24 lipca 2022 roku (8 dni). Całkowity koszt od jednego uczestnika 850 zł. W przypadku dofinansowania przez Gminę Borek Wlkp. kosz wynosi  640 zł. Jeśli ktoś nie wykorzystał bonu turystycznego (o ile będzie można skorzystać), to koszt wynosi 140 zł. Co do bonu turystycznego  sprawa wyjaśni się w najbliższym czasie ale na 99,99% będzie można skorzystać. Koszt kolonii nie zminił się od sierpnia  ubiegłego roku. Jak zmieniły się ceny, to każdy widzi  i dlatego zapraszam uczniów do skorzystania z oferty. Zgłoszenia bezpośrednio do dyrektora (kom. 691737813). Można dzwonić po godzinach pracy. Zgłoszenie z kartą kwalifikacyjną i wpłatą zaliczki w wysokości 350 zł należy przynieść do szkoły następnego dnia po zgłoszeniu. Dla zainteresowanych zamieszczam ostateczny program kolonii (szczegółowy i ze zdjęciami) oraz kartę kwalifikacyjną, którą należy w części dla rodziców wypełnić, podpisać i oddać bezpośrednio do dyrektora.

• "Paczka dla Uchodźcy".

• Data publikacji: 13.05.2022

Czuwaj. "Harcerz jest pożyteczny i niesie pomoc bliźnim". Ten punkt Prawa Harcerskiego nie jest nam obcy. W ramach Służby zorganizowaliśmy zbiórkę i włączyliśmy się do akcji "Paczka dla Uchodźcy". Wsparła nas także 19 Gromada Zuchowa ,,Poszukiwacze Stumilowego Lasu'' oraz Żłobek w Karolewie. Wspólnymi siłami udało nam się zebrać 43 kartony najpotrzebniejszych rzeczy. Po zakończeniu zbiórki posegregowaliśmy i spakowaliśmy rzeczy, a następnie wysłaliśmy je do odpowiedniego punktu.

/-/dh Daria Wajnert

• „Uzupełnij tytuł”.

• Data publikacji: 12.05.2022

Z okazji Światowego Dnia Książki w dniach od 27 do 29 kwietnia 2022 roku, najmłodsi czytelnicy biblioteki szkolnej, brali udział w mini konkursie „Uzupełnij tytuł”. Chętni uczniowie zgłaszali się do biblioteki, losowali karteczkę z tytułem książki – w tytule brakowało wyrazu. Każda poprawna odpowiedź była nagradzana cukierkiem.                Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem.

/-/Bibliotekarki

• Wyniki „Wielkanocnych Zawodów Strzeleckich o Złotego Zajączka”.

• Data publikacji: 10.05.2022

7 kwietnia 2022 roku w Strzelnicy Pneumatycznej przy ZSP w Borku Wlkp. odbyły się „Wielkanocne  Zawody  Strzeleckie z KPN o Złotego Zajączka”. Impreza sportowa skupiała dzieci i młodzież gminy Borek Wlkp. od przedszkolaków, aż do uczniów szkół średnich, ogółem 16 zawodników.

W klasyfikacji indywidualnej zawodnicy oddawali po 7 strzałów, w tym 5 ocenianych do tarczy 10-punktowej.

W grupie przedszkolnej:

• I miejsce z wynikiem 16/50 pkt. zajął Bartosz Kordus,
          • II miejsce z wynikiem 3/50 pkt. zajął Hubert Konarkowski.

W grupie II:

• zwycięzcą okazał się  Jakub Hasiński uzyskując 30/50 pkt. ,
          • II miejsce zajął Hubert Nowakowski,
          • III miejsce z wynikiem 24/50 pkt. Ryan Kordus.

W grupie III:

• najlepszy to Tomasz Konarkowski 33/50 pkt.,
          • II miejsce z wynikiem 32/50 pkt. zajął Filip Krystkowiak,
          • III miejsce Ryszard Gendera 21/50pkt.

W grupie najstarszej:

• zwyciężyła Katarzyna Konarkowska zdobywając 33/50 pkt.,
          • II miejsce zajęła Wiktoria Gendera 23/50 pkt.,
          • natomiast na III miejscu Kacper Mołczyński  20/50 pkt.

Zawody przebiegły sprawnie i bezpiecznie. Zwycięzcy otrzymali czekoladowe zajączki, dyplomy, puchary, statuetki i nagrody rzeczowe w ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami 2022” oraz od prywatnych sponsorów.

/-/Elżbieta Kordus