• Smerfy tworzą szklane ozdoby choinkowe.

• Uczestniczyliśmy w dniu 04.11.2019 roku w wycieczcie do Fabryki Bombek LOTOS-duo Piotr Turbański w Nowej Obrze. Smerfy miały możliwość zwiedzania całego zakładu produkcyjnego i poznania procesu wytwarzania szklanych bombek. Nasz przewodnik bardzo ciekawie opowiadał o skomplikowanym procesie powstawania szklanych ozdób choinkowych. Smerfy mogły zobaczyć m.in. pokaz reakcji chemicznej Trommera i Tollensa – próba lustra srebrnego. Dzieci obserwowały, w jaki sposób są formowane szklane bombki. Na zakończenie zwiedzania przedszkolaki nie mogły oderwać oczu  od Pań, które zdobiły szklane „cuda”. Nawet naszemu przedszkolnemu misiowi Wiktorowi oczka błyszczały zachwytem. Wśród szklanych, rękodzielniczych dzieł sztuki zobaczyliśmy m.in. bałwanki, kominiarzy, biedronki, żabki, serduszka, kwiaty poinsecji. Podziękowaliśmy naszemu przewodnikowi  za możliwość zwiedzania zakładu i zaczęliśmy drugą część naszej wycieczki, czyli warsztaty malowania bombek. Dzieci były zachwycone możliwością samodzielnego malowania i ozdabiania szklanych ozdób. Powstały fantastyczne bombki, które zawisną na tegorocznych choinka w domach Smerfów.

/-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych- "Połącz w pary".

• W środę wszyscy uczniowie mogli spróbować swoich sił w konkursie „Połącz w pary”. Należało dopasować tytuły książek do ich autorów.

Zainteresowanie uczniów było bardzo duże, chociaż konkurs nie należał do najłatwiejszych. Zwyciężczyniami zostały dwie uczennice z klasy Va – Weronika Godniak i Katarzyna Konarkowska.

/-/Agnieszka Nawrocka

• Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych-"Pasowanie na czytelnika".

• We wtorek odbyło się „Pasowanie na czytelnika” dla uczniów klas pierwszych.

Każda klasa, która odwiedziła w tym dniu bibliotekę, musiała się zmierzyć z grą pt.” Czy dobrze znam naszą bibliotekę szkolną?” oraz  zapoznała się z zasadami wypożyczania książek. Później każdy uczeń został uroczyście pasowany na czytelnika i mógł skorzystać z wypożyczenia książki do domu.

/-/Agnieszka Nawrocka

• Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych.

• W dniach od 28 do 31 października 2019 r. obchodziliśmy „Międzynarodowy Tydzień Bibliotek Szkolnych”. Każdego dnia na czytelników czekały niespodzianki: „Słodkie wypożyczanie”, „Przyłapani na czytaniu”, „Pasowanie na czytelnika”, „Połącz w pary”, „Fotobudka” i „Znalezione w książkach”. Biblioteka przybrała też odświętny strój.

„Zbieraj sowy” to akcja, która potrwa do 29 listopada. W tym czasie uczniowie wypożyczający książki otrzymują „papierowe sowy”. Czytelnicy, którzy zbiorą pięć znaczków otrzymają upominek.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek czytelnicy z klas piątych i szóstych będą brali udział w „Nocy w bibliotece” (29-30 listopada).

/-/Bibliotekarki