• Wykaz podręczników-informacja.

• Data publikacji: 04.08.2021

Jutro po godz. 15.00 na stronie szkoły zostanie podany wykaz podręczników do szkoły podstawowej oraz branżowej szkoły I stopnia. Nadmieniam, że wszystkie niezbędne podręczniki i ćwiczenia dla szkoły podstawowe (z wyjątkiem religii) zapewnia szkoła. Nie do wszystkich przedmiotów uczniowie będą mieć ćwiczenia. W szkole podstawowej nauczyciel nie może żądać od rodziców zakupu ćwiczeń lub innych materiałów metodycznych. Jeśli szkoła nie zapewni ćwiczeń (w ramach dotacji państwa istnieje możliwość zakupu wyłącznie ćwiczeń do 4 przedmiotów w danej klasie), to uczniowie mogą być zobligowani wyłącznie do posiadania zeszytu przedmiotowego.

• Międzywodzie 2022-zostało 8 miejsc.

• Data publikacji: 04.08.2021

Do 04.08. 2021 roku zapisani zostali:

1. Hałas Maja
          35. Bednarz Oliwia
          36. Wołyniak-Rychtarczyk Jakub
          37. Kubiak Szymon

Zostało 8 wolnych miejsc. Pozostałe informacje we wcześniejszych artykułach. Ze względu na przerwę w działaniu Librusa do dnia 8 sierpnia zapisy wyłącznie telefonicznie kom. 691737813.

• Lato z LOK 2021.

• Data publikacji: 02.08.2021

20 lipca 2021 roku rozpoczęła się przygoda z Ligą Obrony Kraju. Dzieci i młodzież  popołudnie spędzili  rzucając granatem ćwiczebnym F1 do celu. W grupie starszej mistrzynią w tej konkurencji okazała się Wiktoria Gendera, II m Dawid Kuliński, III m Katarzyna Konarkowska. W grupie młodszej zwyciężył Ryszard Gendera, II m  zajął Filip Krystkowiak, III m Ryan Kordus. Każdy uczestnik zajęć otrzymał upominek i dyplom.

21 lipca po przypomnieniu zasad przebywania na strzelnicy pneumatycznej po długiej przerwie  rozpoczął się trening strzelecki z karabinka pneumatycznego, a następnie Ranking Strzelecki z KPN. Dla wielu było to pierwszy kontakt z bronią pneumatyczną. W ramach odpoczynku dzieci rywalizowały  w rzutach lotką  i świetnie bawiły się grając w warcaby.

23 lipca odwiedziła  strzelnicę asp. Anita Godniak z Posterunku Policji w Borku Wlkp. przeprowadzając prelekcję nt. Bezpiecznych wakacji . Po wizycie policjantki rywalizacja w strzelaniu z KPN zaczęła mobilizować wszystkich do większego skupienia i osiągania  lepszych rezultatów. Rzuty lotką miały też powodzenie i w tej konkurencji dodając wyniki z dwóch dni  w grupie przedszkolnej  zwyciężyła Luiza Jędryczka, natomiast II m zajął Hubert Konarkowski. W kolejnej kategorii zwyciężył Piotr Juskowiak, II m zajął Tomasz Konarkowski, III m Filip Krystkowiak, IV m Lena Szydłowska, V m Ryan Kordus, VI m Dawid Kuczyński. W Najstarszej grupie I m zajął Dawid Kuliński,  na II m Wiktoria Gendera, III m Katarzyna Konarkowska. Każdy uczestnik  otrzymał słodki upominek, dyplom i nagrody rzeczowe.

27 lipca –ostatni dzień Rankingu Strzeleckiego z KPN i coraz lepsze wyniki.    Każdy miał szansę jeszcze poprawić swoje wyniki  i wystrzelać miejsce na podium. Po dodaniu punktów  z trzech dni wyłoniono Mistrzów Rankingu Strzeleckiego z KPN.

W grupie najmłodszej: Mistrzem został Ryan Kordus z zdobywając 115/160 pkt., II m zajął Hubert Konarkowski z wynikiem 42/160 pkt.

W kolejnej kategorii Mistrzem został Tomasz Konarkowski zdobywając 142/160 pkt., II m Ryszard Gendera- 125/160 pkt., III m Maria Gendera- 111/160 pkt., IV m Piotr Juskowiak -108/160 pkt., V m Filip Krystkowiak- 107/160 pkt.,  VI m Magda Juskowiak-90/160 pkt., VII m Lena Szydłowska 34/160 pkt., VIII m Suzanne Hliwa – 31/160 pkt., IX m Dawid Kuczyński  - 27/160 pkt.

W grupie najstarszej Mistrzem został Dawid Kuliński  z wynikiem  134/160 pkt., II m Wiktoria Gendera 123/160 pkt., III m Katarzyna Konarkowska – 108/160 pkt.

Zawodnicy zostali uhonorowani dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi. Wszystkim uczestnikom Akcji Lato z LOK-iem   gratulujemy osiągnięcia tak wysokich wyników.  Dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji Lata z LOK-iem.

/-/Elżbieta Kordus

• Szlakiem kolonii letnich 2016-2022.

• Data publikacji: 02.08.2021

Zapraszamy do zapoznania się z miejscami, które zwiedzili uczestnicy kolonii letnich w latach 2016-2021 oraz które odwiedzą w 2022 roku. Na brązowo zaznaczono miejsca z lat 2016-2021, a na czerwono zaplanowane na 2022 rok. Po kliknięciu na oznaczenie pojawi się data. Na mapie uwzględniono również ulubione sklepy np. Lidl w Ustce oraz Żabka w Pogorzelicy oraz Władysławowie (były to stałe punkty programu). Z powyższej mapy wynika, że w 2023 roku miejscem kolonii letnich będzie Ustronie Morskie.

• Międzywodzie 2022-aktualna lista uczestników.

• Data publikacji: 02.08.2021

Ze względu na przerwę w funkcjonowaniu Librusa trwającą od 2 do 8 sierpnia 2021 roku, zapisy na kolonie w Międzywodziu do wymienionego  dnia wyłącznie telefonicznie na numer 691737813.

Do 02.08. 2021 roku zapisani zostali:

1. Hałas Maja
          28. Jabłońska Wiktoria
          29. Gendera Natalia
          30. Wika Filip

Zostało 15 wolnych miejsc. Pozostałe informacje we wcześniejszych artykułach.