• Władysławowo 2021-dzień drugi.

• Data publikacji: 18.07.2021

Poranek drugiego dnia naszego pobytu na kolonii we Władysławowie powitał nas ładną pogoda ale niestety zbyt wietrzną. Wysokie fale Bałtyku uniemożliwiły kąpiel morską. Z tego powodu nastąpiła zmiana programu dnia. Po śniadaniu udaliśmy  się do Władysławowa. Planowo  trasa naszej wędrówki wiodła przez Centralny Ośrodek Sportu Ośrodek Przygotowań Olimpijskich w Cetniewie. Jednak ze względu na obostrzenia związane z COVID-19  wejście na teren Ośrodka jest zakazane.  Pozostała nam więc prosta droga do „Władka”. Po dotarciu, szybka wędrówka do ciekawych obiektów w tej części miasta np. pomnik „Korona Himalajów” oraz „Aleja  Gwiazd  Sportu”. Wreszcie  wielce oczekiwana chwila dla kolonistów  czyli „czas wolny”.  Po powrocie obiad i wymarsz na plażę. Nadal powiewa czerwona flaga czyli zakaz kąpieli. Koloniści zanurzają tylko swoje stopy.  Wielu oddaje się innym plażowym zabawom. Tak czas zleciał do kolacji, po której był czas na rozgrywki sportowe w siatkówkę plażową. Gra toczyła się w ramach naszej kolonii oraz uczestników obozu  sportowego z Krakowa.  Po godzinie 21 część kolonistów pod opieka wychowawców udała się na zachód słońca i niestety przekonała się (mam nadzieję) jak groźny jest Bałtyk i czy można kapać się przy czerwonej fladze. Grupa stała się świadkiem akcji ratunkowej, która niestety zakończyła się tragicznie. Śmierć przez utonięcie poniósł jak się później okazało 21 letni mężczyzna z Grodziska Mazowieckiego.   Tak smutnie zakończył się dla naszej grupy mimo wszystko   udany drugi  dzień pobytu na kolonii.  Ponieważ ta relacja pisana jest w dniu 18  lipca czyli trzeciego dnia pobytu  pragniemy nadmienić, że poranek jest cudowny. Słońce mocno  grzeje, a w dali pięknie błyszczy spokojna tafla Bałtyku. Mamy nadzieję, że dzisiaj będziemy zażywać prawdziwej morskiej kąpiel. Co będzie i jak będzie napiszemy jutro. Przepraszamy przy okazji  za opóźnienia w naszych relacjach ale wynika to ze słabości łącza internetowego.

• Władysławowo 2021-dzień pierwszy.

• Data publikacji: 17.07.2021

Z Borku Wielkopolskiego wyruszyliśmy przy dobrej pogodzie lecz w okolicach Brodnicy rozpoczął się mały "koniec świata". Deszcz padał bardzo mocno. Wydawało się, że autokar płynie rzeką, a nie jedzie pod drodze. Staliśmy w korku ze względu na powalone drzewa i z tego powodu rejs statkiem po Kanale Elbląskim stał pod znakiem zapytania. Wszystko jednak potoczyło się dobrze. Pogoda uległa poprawie, statek na nas poczekał i zaplanowany rejs doszedł do skutku. Był to rejs czterech pochylni od Pochylni Buczyniec do Pochylni Jelenie. Piękne widoki, wspaniałe wrażenia. Rejs trwał 2 godziny i 40 minut. Po rejsie jeszcze ok. 200 kilometrów do Władysławowa i....znowu korek na S7 ze względu na wypadek. Do Ośrodka Baltic Sport dotarliśmy ok. 19.45. Kolacja i rozlokowanie w pokojach. Na zakończenie dnia powitanie z Bałtykiem i ...spanko. Oczywiście dla większości kolonistów zasypianie trwało długo. Wielu się budziło, gdy inni dopiero zasypiali.

• Lato z LOK 2021.

• Data publikacji: 15.07.2021

Zapraszamy dzieci i młodzież na strzelnicę pneumatyczną Szkolnego Koła LOK w Borku Wlkp., ul. Szkolna 1. Termin: 20.07.2021r. 21.07.2021r. 23.07.2021r. 27.07.2021r. w godz. 16.00 – 18.00

W programie:

• trening strzelecki z KPN
          • zawody strzeleckie z KPN
          • rzut lotką
          • rzut granatem

/-/Elżbieta Kordus

• Władysławowo 2021-pokoje.

• Data publikacji:  14.07.2021

Proszę uczestników  kolonii o zastanowienie się, kto  chce być z kim w pokoju. Pokoje są 3 osobowe. W czasie podróży będą przyjmowane propozycje. Jeśli już wiadomo, to można również przesłać propozycję na Librusa. Nadmieniam, że wszystkich życzeń nie jestem w stanie spełnić.

• Informacja dla rodziców uczniów jadących na kolonie.

• Data publikacji: 14.07.2021

Proszę o obowiązkowe przybycie w dniu wyjazdu tych rodziców, którzy nie podpisali wymaganych dokumentów. Proszę również o zabezpieczenie minimum jednej maseczki dla dziecka. Przypominam, że zbiórka w dniu 16 lipca o godz. 6.30 na ul. Szkolnej.

• Przydział  dzieci do klas pierwszych.
        • Przydział dzieci do klas pierwszych.

Data publikacji: 14.07.2021

Informujemy, że w szkole (główne  wejście do szkoły) dostępna jest lista uczniów z podziałem na klasy pierwsze. O terminie dnia  adaptacyjnego poinformujemy  w terminie późniejszym.