• Zaświadczenia z egzaminu ósmoklasisty.

• Data publikacji: 06.07.2021

Informuję, że 9 lipca 2021 roku od godziny 7.00 do godz. 14.00 wydawane będą zaświadczenia z wynikami egzaminu ósmoklasisty. Zapraszam uczniów po odbiór (osobiście, ponieważ należy złożyć podpis).

• Władysławowo 2021-informacje dla uczestników i  ich rodziców.
        • Władysławowo 2021-informacje dla uczestników i ich rodziców.

• Data  publikacji: 02.07.2021

Informuję, że z prawej strony dodano baner z linkiem do wszystkich informacji dotyczących kolonii letniej  we Władysławowie w terminie od 16 do 23 lipca 2021 roku. Proszę o zapoznanie się z zamieszczonymi informacjami. Od przyszłego wtorku proszę rodziców o przybycie do szkoły w godzinach od 7.00 do  13.00 w celu złożenia podpisu na niezbędnych dokumentach.

• Kolonie w Górach Izerskich - Świeradów Zdrój-dzień szósty.

• Data publikacji:02.07.2021

Przedostatni dzień wypoczynku na kolonii w Świeradowie Zdroju obfitował w ciekawe wydarzenia. O godz. 9.00 cała grupa pomaszerowała do siedziby nadleśnictwa, aby zwiedzić Ogród Dydaktyczny" Izery Trzech Żywiołów "Dzieci poznały tam ciekawe gatunki roślin i zwierząt ,zamieszkujące tereny Gór Izerskich. Następnie koloniści pojechali busem  do Stacji Kolei Gondolowej, skąd wjechały na Stóg Izerski -najwyższy szczyt Świeradowa. Widoki w czasie jazdy i na samej górze zapierały dech w piersiach .Po powrocie do Domu Wczasów Dziecięcych dzieci wzięły udział w warsztatach origami i w plenerze malarskim. Na koniec dnia odbyło się podsumowanie kolonii i wręczenie dyplomów  i upominków za czołowe miejsca w konkursie i udział w wielu programach. Przed wręczeniem pamiątkowych  dyplom i upominków koloniści zaprezentowali pokaz mody na dzień i noc. To był ostatni konkurs i zabawa w czasie wakacyjnego pobytu w DWD w Świeradowie Zdroju. Jutro pakowanie bagaży, ostatni spacer do miasta  i wyjazd do domu. Siedmiodniowy pobyt na kolonii minął bardzo szybko. Przed dziećmi jednak długie wakacje !!!

/-/Róża Michalewicz

• Kolonie w Górach Izerskich - Świeradów Zdrój-dzień piąty.

• Data publikacji: 01.07.2021

Piąty dzień na kolonii w Świeradowie Zdroju przebiegał pod znakiem poznawania tutejszej fauny i flory. Z samego rana pojechalismy na wycieczkę do Czerniawy.celem wypadu było Centrum Ekologiczne Gór Izerskich "Izerska Łąka". Zwiedzanie miało charakter naukowo -badawczy. Najpierw odbyła się projekcja filmowa pt. "Owady Gór Izerskich ", a potem w laboratorium przeprowadzono warsztaty naukowe.W dalszej części tej naszej wycieczki była wizyta w "Czarcim Młynie ", gdzie poznano tajniki produkcji mąki i wypieku chleba. Dzieci otrzymały tam słodkie wypieki do degustacji i pamiatkowe foldery. Po południu zwiedziły tę część uzdrowisk, w której prowadzi kurację rodonową. Obowiązkowo  zaliczono też lodziarnię. W czasie pobytu w pokojach koloniści zajęli się zabawami konstrukcyjnymi z kolorowych słomek. W godzinach wieczornych była ostatnia atrakcja dnia -ognisko połączone z pieczeniem kiełbasek i wspólną biesiadą.

/-/Róża Michalewicz

• Kolonie w Górach Izerskich - Świeradów Zdrój-dzień czwarty.

• Data publikacji: 30.06.2021

W czwartym dniu  pobytu na koloniach nie brakowało atrakcji i wrażeń. Po śniadaniu i czynnościach porządkowych grupa pomaszerowała do najnowszego obiektu turystycznego w Świeradowie. Jest to wieża widokowa SKY WALK, z której roztacza się przepiękny widok na Góry Izerskie i pobliskie miejscowosci. Wieża prezentuje konstrukcję wypełnioną elementami edukacyjnymi, kulturowymi oraz ekstremalnymi. Wchodzi się na jej szczyt po kładce o długości 850 metrów a sama wysokość budowli to 62 metry. Koloniści na dół zjeżdżali w 105 metrowej zjeżdżalni, skąd w kilka sekund z chmur wrócili na ziemię. Po powrocie do ośrodka w godzinach popołudniowych odbyła się prelekcja profilaktyczna "Unikamy wszelkich używek, dbamy o zdrowie". Dzieci uczestniczyły także w warsztatach plastycznych pt. " Świeradów w moich oczach " Na koniec dnia były występy wokalno - taneczne pt. " The voice of kids " ora " Yon can dance ".

/-/Róża Michaleiwcz