• "Bilet do Przygody".

• Data publikacji: 08.04.2024

"Bilet do Przygody” to kolejna edycja zabawy czytelniczej dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. W lutym liczna grupa najmłodszych czytelników biblioteki szkolnej, przyjęła wyzwanie i zadeklarowała przeczytanie dziesięciu różnych książek: z imieniem w tytule, o zwierzętach, roślinach, podróżach, sporcie, samochodach, zajęciach plastycznych, wiersze dla dzieci, lektura szkolna i ulubiona książka. Uczniowie, którzy ukończą podróż z biletem otrzymają dyplom oraz upominek (zakładka do książki). Już wkrótce opublikujemy galerię laureatów.

/-/Bibliotekarki

• Wyniki wpożyczeń.

• Data publikacji: 08.04.2024

Przedstawiamy wyniki wypożyczeń. W lutym najwięcej książek przeczytały klasy: 1a, 1b i 6c. Natomiast w marcu najlepsze w czytelnictwie były klasy: 1b i 5b. Gratulujemy!

/-/Bibliotekarki

• Prace domowe w szkole podstawowej nieobowiązkowe – rozporządzenie podpisane.

• Data publikacji: 27.03.2024

Minister Barbara Nowacka podpisała rozporządzenie dotyczące prac domowych oraz oceny klasyfikacyjnej z religii i etyki. Od kwietnia w szkołach podstawowych prace domowe będą nieobowiązkowe i nieoceniane.

Od kwietnia w szkołach podstawowych nie będzie prac domowych w klasach I-III – z wyjątkiem ćwiczeń usprawniających motorykę małą – a w klasach IV-VIII zadania będą nieobowiązkowe i nieoceniane.

Dzięki temu rozwiązaniu uczniowie będą mieli więcej czasu na utrwalanie wiedzy, przygotowanie się do sprawdzianów, czytanie książek, a także, co bardzo ważne, realizowanie swoich pasji i odpoczynek

– tłumaczy minister Barbara Nowacka.

Zgodnie z rozporządzeniem:

1. w klasach I–III szkoły podstawowej nauczyciele nie będą zadawać prac domowych do wykonania przez ucznia w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Wyjątek stanowią prace dotyczące usprawniania motoryki małej, czyli ćwiczeń polegających na rozwijaniu umiejętności ruchowych dłoni.
          2. w klasach IV-VIII szkoły podstawowej uczniowie nie będą mieli obowiązku wykonywania prac domowych zadawanych w czasie wolnym od zajęć dydaktycznych. Wykonanie lub niewykonanie pracy domowej nie będzie oceniane.

Zmiany dotyczą prac pisemnych i praktyczno-technicznych, na poziomie szkół podstawowych.

Nowe przepisy nie oznaczają zniesienia obowiązku uczenia się w domu, tj. nauki czytania w przypadku najmłodszych uczniów, czytania lektur, przyswojenia określonych treści, słówek z języków obcych, czy powtarzania materiału omówionego podczas lekcji itp.

Ponadto rozporządzenie wprowadza – od września br. – rezygnację z wliczania ocen z etyki i religii, czyli dwóch przedmiotów nieobowiązkowych, do średniej ocen rocznych. Celem zmiany jest zapewnienie uczniom równych szans w uzyskiwaniu średniej ocen.

Rozporządzenie zostało skierowane do publikacji w Dzienniku Ustaw RP.

Źródło: MEN

• Wyniki konkursu „Sensoryczna ozdoba wielkanocna”.

• Data publikacji: 27.03.2024

Konkurs organizowany był dla przedszkolaków z Karolewa, Zalesia, Zimnowody. Udział w konkursie wzięło 80 dzieci. Zadaniem uczestników było wykonanie sensorycznej ozdoby wielkanocnej. Komisja konkursowa w składzie Pani Aneta Ciszyńska, Pani Ewa Skrzypczak oraz Pani Agnieszka Szymura oceniały prace w kategorii wiekowej 3-4 latki oraz 5-6 latki. Z każdej kategorii wiekowej panie musiały wybrać I,II,III miejsce i wyróżnienie. W kategorii 3-4 latki ocenie podlegało 19 prac, natomiast w kategorii dzieci starszych ocenie podlegało 61 prac.

Kategoria 3-4 latki

• I miejsce Adrian Banaszak PS Karolew
          • II miejsce Patryk Bogdański PS Zalesie
          • III miejsce Zoja Malicka PS Karolew

Wyróżnienie Antoni Matuszak PS Zimnowoda

Kategoria 5-6 latki

• I miejsce Bruno Marciniak PS Karolew
          • II miejsce Szymon Ruta PS Zalesie
          • III miejsce Kacper Nowak PS Zalesie
          • Wyróżnienie Franciszek Woźniak PS Karolew

Każdy uczestnik otrzymał za udział w konkursie dyplom oraz słodki upominek.

/-/Ilona Bogdańska, Joanna Górna.