• Wielkanocna Wioska Zajączka.

• Data publikacji: 21.03.2024

18 marca br. klasa 2a odwiedziła Wielkanocną Wioskę Zajączka w miejscowości Promno-Stacja. Celem wycieczki było przybliżenie tradycji wielkanocnych. Uczniowie uczestniczyli w różnorodnych quizach, konkursach, torach przeszkód. Mieli okazję poskakać  na dmuchańcach. Rozprawili się też z zimą, by w ich serduszkach na dobre zagościła już wiosna. Na warsztatach świątecznych zrobili piękne ozdoby. Na końcu byli w teatrze cieni, gdzie spotkali Wielkanocnego Zajączka. Wyprawa sprawiła im wiele radości, więc bardzo zadowoleni wrócili do Borku.

/-/Kamila Olińska-Mencel

• Rekrutacja do przedszkola na okres wakacji letnich.

• Data publikacji:19.03.2024

Od 18 – 29.03.2024 rozpoczyna się rekrutacja na okres wakacji letnich. Wniosek o przyjęcie na wakacje (01.08 – 23.08.2024) do naszego przedszkola, można pobrać z sekretariatu.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby zapisać dziecko w terminie 24.06-31.07.2024 do Karolewa lub 26-30.08.2024 do Zimnowody  (nasze przedszkole w tym czasie ma przerwę wakacyjną) pobiera wniosek w szkole w Zimnowodzie lub w przedszkolu w Karolewie.

Harmonogram przerw w pracy placówek oświatowych dostępny w załączniku.

Po 29 marca br. wnioski nie będą przyjmowane.

/-/Patrycja Stawska

• Próbny egzamin zawodowy.

• Data publikacji: 18.03.2024

Uczniowie klasy trzeciej Branżowej Szkoły I stopnia w Borku Wielkopolskim biorą dziś udział w próbnym egzaminie zawodowym (część pisemna).

Powodzenia!

• Dzień Marchewki u Tygrysków.

• Data publikacji: 18.03.2024

11 marca br. przedszkolaki obchodziły Dzień Marchewki. Tego dnia dzieci poznały zalety marchewki, dowiedziały się, że marchewka jest zdrowa, zawiera wiele cennych witamin i składników odżywczych, poprawia wzrok, korzystnie wpływa na naszą skórę. Tego dnia dzieci bawiły się przy piosenkach o marchewce, wykonały marchewkową pracę plastyczną, wysłuchały wiersza Jana Brzechwy „Marchewka” upiekły marchewkowe babeczki, które potem mogły zjeść, co było największą frajdą w tym marchewkowym dniu.

/-/Ilona Bogdańska