• Motylki w bibliotece.

• Data publikacji: 17.05.2023

11 maja 2023 roku przedszkolaki z naszej szkoły odwiedziły bibliotekę szkolną. Motylki wysłuchały opowiadania pt. „Kicia Kocia na plenerze” (A. Głowińska). Dzieci podobnie jak mała bohaterka książki, namalowały obraz przedstawiający wiosenną łąkę. Przedszkolaki poznały też wiersz pt. „Skarga książki” ( J. Huszcza). Dzieci bardzo chętnie brały udział we wspólnej zabawie „Puku-puku klask…”. W podziękowaniu za spotkanie Motyli przyniosły piękne laurki i wiosenne kwiatki. Dziękujemy za Waszą obecność i piękne życzenia z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek .

(fot. I.Bogdańska, R.Kot)

/-/Bibliotekarki

• Światowy Dzień Książki z najlepszymi czytelnikami!

• Data publikacji: 17.05.2023

Uczniowie bardzo chętnie brali udział w błyskawicznym konkursie "Uzupełnij tytuł książki". Dużo uśmiechu wywołały wystawy " Znalezione w książkach czyli zakładki naszych czytelników". Młodsi czytelnicy z ogromnym zainteresowaniem oglądali "Nietypowe Książki", a starszym spodobał się pomysł z gazetą "Książflix". Dziękujemy za Waszą obecność.

• Wycieczka do Torunia.

• Data publikacji: 16.05.2023

Dnia 5. maja uczniowie klas 4a i 4b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Torunia – miasta Mikołaja Kopernika. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru po mieście. Obejrzeliśmy Rynek z  Ratuszem Staromiejskim, Pomnik Mikołaja Kopernika, Krzywą Wieżę, Pomnik Psa Filusia, Fontannę Flisaka oraz gotycką Katedrę Świętych Janów. Pan przewodnik ciekawie przedstawił nam historię Torunia. Następnie udaliśmy się do Piernikarni, gdzie wzięliśmy udział w warsztatach wypieku pierników. Kolejnym punktem wycieczki był posiłek oraz czas na zakup pamiątek. Na koniec udaliśmy się na seans do Planetarium. Siedząc w wygodnych fotelach, obejrzeliśmy i wysłuchaliśmy opowieści o kosmosie. Po długim dniu - zadowoleni i zmęczeni wróciliśmy do Borku.

/-/Marcelina Kuczyńska

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych.

• Data publikacji: 15.05.2023

Informujemy uczniów klas 8, że rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Dokumenty składamy w sekretariacie budynku "B".

• Wielkanocny Pojedynek Strzelecki z KPN - wyniki.

• 17 kwietnia br.  w ramach realizacji  projektu z zakresu rozwoju sportu „Pojedynki strzeleckie w przystani boreckiej”  na strzelnicy pneumatycznej przy ZSP Borek Wlkp.  odbył się WIELKANOCNY POJEDYNEK STRZELECKI Z KARABINKA PNEUMATYCZNEGO.

16 zawodników -  dzieci i młodzież gminy Borek Wlkp.  rywalizowało w trzech kategoriach wiekowych. Zawodnicy od klasy II SP oddawali  7 strzałów,  w tym 2 próbne i  5 ocenianych,

Natomiast dzieci przedszkolne i kl. | SP 5 strzałów,  w tym 2 próbne i  3 oceniane,

Wyniki zamieszczamy w pliku pdf.

W dniach 3 i 17 kwietnia br. na strzelnicy dzieci brały udział w konkursie plastycznym „Kolorowe jajeczko wielkanocne”.

Przedszkole: I miejsce –Hubert Konarkowski; II miejsce – Nikodem Jędryczka; III miejsce – Franciszek Marcinkowski.

Klasy I-III SP: I miejsce –Zofia Gendera; II miejsce – Oliwia Jędryczka; III miejsce – Antoni Marcinkowski.

Klasy IV SP: I miejsce –Małgorzata Mołczyńska; II miejsce – Magdalena Juskowiak; III miejsce – Ryszard Gendera i Tomasz Konarkowski; IV miejsce – Dawid Kuczyński.

Na zwycięzców  czekały dyplomy i nagrody rzeczowe. Dziękuję za pomoc w organizacji zawodów Pani Magdalenie Kowalczyk i rodzicom młodych zawodników.

/-/Elżbieta Kordus

Zdjęcia: Magdalena Kowalczyk. Mateusz Kowalczyk,  Magdalena Stachowiak-Marcinkowska, Elżbieta Kordus