• Noc Bibliotek.

• Data publikacji: 15.10.2022

30 września 2022 roku grupa "śmiałków" z klas czwartych i piątych brała udział w Ogólnopolskiej Akcji NOC BIBLIOTEK. Uczniowie podjęli się wielu wyzwań. Wieczór rozpoczęto od odczytania wiersza "Wciąganie w czytanie". Następnie sporo emocji wywołały  zadania - "Książka na sportowo". Chwila ciszy nastała przy pizzy. Później uczniowie przystąpili do rozwiązania najbardziej wyczekiwanego punktu wieczoru - Pokoju zagadek. Zadania związane z odszukaniem zaginionych liter okazały się bardzo trudne. Noc zakończyła się wspólnym oglądaniem filmu "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai". O godzinie 24.00 odważni i zadowoleni czytelnicy opuścili bibliotekę.

/-/Bibliotekarki

• Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego-  INFORMATOR WSPIERAJĄCY ŚWIADOMYCH RODZICÓW.
        • Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego- INFORMATOR WSPIERAJĄCY ŚWIADOMYCH RODZICÓW.

• Data publikacji: 15.10.2022

Przypadający w październiku Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia osób borykających się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej. Nasza szkoła również aktywnie włącza się w podejmowanie inicjatyw promujących zdrowie psychiczne oraz uświadamiających jego wpływ na życie człowieka.

Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją : Jak wspierać zdrowie psychiczne naszych dzieci ?

/-/Marta Paradysz

• Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły  w Borku Wielkopolski do Międzyrzecza w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę".
        • Wycieczka uczniów Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolski do Międzyrzecza w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę".

• Data publikacji: 14.10.2022

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim w dniu wczorajszym tj. 13.10.2022 roku udali się na wycieczkę do   Międzyrzecza, która została dofinansowana kwotą 5000,00 zł w ramach rządowego programu "Poznaj Polskę". W Międzyrzeczu o godz. 9.00 rozpoczęło się zwiedzanie muzeum z przewodnikiem, a następnie zamku z XIII wieku. Następnie grupa udała się do Boryszyna, a konkretnie na Pętlę Boryszyńską Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Każda grupa miała  swojego przewodnika. W czasie podziemnej wędrówki korytarzami Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego uczniowie poznali jego historię, dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy oraz zobaczyli na własne oczy dużą liczbę ....nietoperzy. Jedno jest pewne- kto by się zgubił, to drogi powrotnej by nie odnalazł. Widok przewodnika dawał jednak nadzieję na wyjście z podziemi. Po kilku godzinach powitało nas Słońce i powiew ciepłego powietrza. Wszyscy wyszli!!!! Po dotarciu do punktu startu- obiadek, na który zaserwowano bardzo dobry żurek. Była również herbata i drożdżówka. Jeszcze tylko grupowe zdjęcia i wracamy. Oczywiście w drodze powrotnej obowiązkowa wizyta w McDonald's. Około 18.30 nastąpił szczęśliwy powrót do Borku Wielkopolskiego.