• „Przerwa na czytanie”.

• Data publikacji: 29.10.2022

18 października 2022 roku nasza szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej Edycji VII Ogólnopolskiej Akcji  „Przerwa na czytanie”. Akcja polega na biciu rekordu w czytaniu podczas przerwy. Organizatorem wydarzenia jest Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp.

#przerwanaczytanie

Dziękujemy klasom, które przystąpiły do akcji .

/-/Bibliotekarki

• Kicia Kocia w bibliotece.

• Data publikacji: 28.10.2022

Z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych uczniów klas pierwszych odwiedziły  bibliotekarki. Podczas odwiedzin dzieci wysłuchały opowiadania Anity Głowińskiej „Kicia Kocia w bibliotece”. Wiele radości przyniosło uczniom wspólne rysowanie na boisku szkolnym. W bibliotece szkolnej dzieci poznały zasady wypożyczeń, obejrzały swoje karty czytelnika oraz pierwszy raz wypożyczyły książki do domu. W ten sposób uczniowie stali się pełnoprawnymi czytelnikami. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z poszczególnych spotkań.

/-/Bibliotekarki

• "Bajanka" i Kicia Kocia – przygoda Pierwszaków w Bibliotece Publicznej.

• Data publikacji: 24.10.2022

18 października, klasy 1a i 1c, odwiedziły Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Borek Wielkopolski, gdzie miało miejsce fantastyczne spotkanie. W tym miejscu dzieci odwiedziła Bajanka, czyli Monika Skikiewicz - logopeda, filolog, pedagog, a także dziecięca instruktorka teatralna. Z Bajanką przyjechała Kicia Kocia, najbardziej kochana przez najmłodszych czytelników literacka kotka, bohaterka bajek Anity Głowińskiej.

Kicia Kocia, wraz ze swoją opiekunką Bajanką wprawiła Pierwszaki w znakomity nastrój. Kreatywne warsztaty, w czasie których były eksperymenty, zagadki, wspólne granie, a także podróż samolotem wzbudziły ogromne zainteresowanie.

Najważniejszym tematem spotkania było przesłanie, że „dobro zawsze do nas wraca, dlatego powinniśmy często obdarzać ludzi wokół uśmiechem i serdecznym słowem”.

/-/Kamila Olińska-Mencel