• Wizyta „Pszczółek”.

• Data publikacji: 26.04.2024

25.04.2024 r. naszą szkołę odwiedziła grupa „Pszczółek” z Przedszkola Samorządowego Pod Dębem w Karolewie wraz z wychowawczynią- panią Agnieszką Przybylak.

Celem wizyty było poznanie szkoły, do której od września będą uczęszczać. Ponadto przedszkolaki miały okazję zobaczyć na czym polega praca nauczyciela i jak przebiegają lekcje w starszych klasach.

Dzieci odwiedziły gabinet dyrektora, „Salę Ziemi”, którą stworzyli uczniowie klas szóstych w ramach obchodów Dnia Ziemi. Brały udział w grze „Kahoot”, przygotowanej przez panią Magdalenę Baran podczas zajęć w pracowni komputerowej. Wykonały również zadania polonistyczne, przygotowane przez panią Renatę Wyrwińską.

Przedszkolaki wykazały się wielką wiedzą i zainteresowaniem. Wszyscy stwierdzili, że bardzo chętnie rozpoczną naukę w naszej szkole.

/-/Renata Wyrwińska

• Dzień Ziemi.

• Data publikacji: 26.04.2024

23 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Ziemi zorganizowany przez uczniów klas szóstych z wychowawczyniami. Warsztaty ekologiczne rozpoczęły się od obejrzenia filmu i gry w „Kahoota”. Następnie uczniowie wykonywali różne zadania, podczas których wykazali się niezwykłą kreatywnością. W sali gimnastycznej na młodsze dzieci czekała „sportowa niespodzianka”. Ponadto wszyscy mogli odwiedzić Salę Ziemi i zrobić sobie piękne zdjęcia! Dziękujemy za wspólną zabawę!

/-/Elwiara Szymoniak

• Rowy 2024-trwają zapisy na kolonie letnie.

• Data publikacji: 16.04.2024. Aktualizacja: 23.04.2024

Trwają zapisy na kolonie letnie, które odbędą się od 8 do 15 lipca 2024 roku w Rowach. Koszt kolonii bez dofinansowania Gminy wynosi 1350  zł. Po dofinansowaniu Gminy koszt wynosi 1070 zł (uczniowie zamieszkali w Gminie Borek Wlkp., którzy nie wykorzystają części dofinansowania na półkolonie zimowe). Zapraszamy!

Aktualna lista osób zapisanych na kolonie "Rowy 2024":

1. Hałas Maja
          39. Dudziak Maja
          40. Borysiak Zofia-aktualizacja dn. 23.04.2024
          41. Dopierała Małgorzata-aktualizacja  dn. 23.04.2024

Zostało jeszcze 11 wolnych miejsc.

Zgłoszenia przyjmowane są przez Librusa lub kolonie2023@o2.pl. Temat wiadomości: Rowy 2024. Treść wiadomości: Zgłaszam (imię i nazwisko) na kolonie w Rowach. Telefon:  xxx xxx xxx.

• Średniowieczna lekcja.

• Data publikacji: 08.04.2024

Laureat Nagrody Nobla Jose Saramago powiedział kiedyś, że: "Każdy dzień jest kawałkiem historii". Idealnie w te słowa 5 kwietnia wpisała się klasa Vc, która podczas lekcji historii za pomocą strojów z epoki średniowiecza bawiła się w teleturniej na motywach gry “Jeden z dziesięciu”. Uczniowie podzieleni w zespoły odpowiadali na pytania z czasów rycerzy, zamków, sztuki romańskiej, ale i gotyckiej. To był czas super zabawy połączonej z nauką. Zapraszamy do średniowiecznej galerii.

/-/Marta Sochacka