• Próbny egzamin ósmoklasisty-język polski.
        • Próbny egzamin ósmoklasisty-język polski.

        •  

          Drodzy uczniowie! Z przyczyn niezależnych nie podaję linku do arkuszy, ponieważ ktoś nie przewidział, że serwery padną!  Bez komentarza! Jeśli tylko będzie możliwe to zamieścimy. 

           

          Po pobraniu materiałów rozwiązujecie zadania w wyznaczonym czasie, który podany jest na każdym arkuszu. Odpowiedzi do zadań zapisujecie w wybranej przez siebie formie tj.:

           

          • w odrębnie stworzonym przez siebie pliku w edytorze tekstów (word), numerując kolejno rozwiązywane zadania;
          • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik będzie edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu)-najbardziej wskazany;
          • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania (można wykonać zdjęcia kartki z rozwiązaniami lub w przypadku posiadania skanera wykonanie skanu)

          Jaki arkusz mam wybrać?

          Jeśli nie posiadacie żadnych dysfunkcji (nie posiadacie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego) to wybieracie arkusz opatrzony liczbą 100.

          Jeśli ktoś ma dysleksję, dysortografię lub dyskalkulię to również wybiera ten sam arkusz z liczbą 100. Natomiast uczniowie z dysfunkcją (posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego) wybierają arkusz oznaczony liczbą 800.  

          Przypominam, że na każdym arkuszu podany jest czas trwania egzaminu. Jeśli masz przyznane dostosowanie w formie wydłużonego czasu pracy z zadaniami egzaminacyjnym, to z języka polskiego możesz wykonywać zadania  nie więcej niż o 60 minut dłużej.

          Po napisaniu zapiszcie plik z  odpowiedziami na swoim komputerze,. Tak zapisany plik umieszczacie następnie w aplikacji Teams w odpowiednim zespole (dzisiaj „egzamin ósmoklasisty-język polski”) w „Plikach” podpisany według wzoru przekazanego przez Panią Dyrektor tj.:  PO_imię_nazwisko_klasa. 

           

          Link do arkuszy:

          Arkusze egzaminacyjne-język polski

           

           

          BĄDŹ UCZCIWY!!!  POWODZENIA!!!

      • Informacja dotycząca próbnego egzaminu ósmoklasisty.
        • Informacja dotycząca próbnego egzaminu ósmoklasisty.

        • Uprzejmie informuję, że Centralna Komisja Egzaminacyjna w Warszawie oraz Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu udostępnią materiały do przeprowadzenia próbnego egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego, matematyki oraz języków obcych nowożytnych (angielskiego i niemieckiego).  

          Zainteresowane szkoły będą mogły przeprowadzić próbę od 30 marca do 1 kwietnia br. 

          Materiały obejmą zarówno arkusze w wersji standardowej, jak i te dostosowane do potrzeb uczniów z niepełnosprawnościami.

          Wszystkie materiały, w tym nagrania w formacie mp3 do zadań na rozumienie ze słuchu w arkuszach z języków obcych nowożytnych, zostaną zamieszczone na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej (www.cke.gov.pl) oraz na stronie Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu w następujących terminach: 

          • 30 marca br. (poniedziałek), ok. godz. 9:00 – język polski
          • 31 marca br. (wtorek), ok. godz. 9:00 – matematyka
          • 1 kwietnia br. (środa), ok. godz. 9:00 – języki obce nowożytne.

          Zasady oceniania zostaną zamieszczone 8 kwietnia br. na stronie internetowej CKE.

          Uczniowie – po pobraniu materiałów ze strony CKE lub wybranej OKE – będą rozwiązali zadania w domu w takim czasie, jaki jest przeznaczony na wykonanie zadań na egzaminie, zapisując swoje rozwiązania w ustalonej  formie.

          Ustalam następujące dopuszczalne formy

          • w odrębnie stworzonym pliku w edytorze tekstów (word), numerując kolejno rozwiązywane zadania;
          • korzystając z „zeszytu rozwiązań”, który będzie zamieszczony na stronie razem z arkuszem (plik będzie edytowalny, w którym odpowiedzi będzie można zapisać komputerowo albo odręcznie – po wydrukowaniu);
          • na zwykłej kartce papieru, numerując kolejno rozwiązywane zadania (można wykonać zdjęcia kartki z rozwiązaniami lub w przypadku posiadania skanera wykonanie skanu)

          Po zakończeniu egzaminu uczniowie przesyłają swoje rozwiązania do nauczycieli uczących ich danego przedmiotu, z którego pisany był egzamin (e-mailem na Office 365 przez aplikację Teams w formie uzupełnionych plików lub zdjęć/skanów poszczególnych kartek rozwiązań).

          Nauczyciele, którzy – korzystając ze szczegółowych zasad oceniania rozwiązań zadań – będą mogli te odpowiedzi sprawdzić i ocenić oraz przekazać uczniom informację zwrotną, np.:

          • w postaci krótkiego komentarza w e-mailu; 
          • podczas spotkania on-line – indywidualnego albo z grupą;
          • w postaci komentarzy w pliku – w przypadku, jeśli uczeń przesłał odpowiedzi w pliku edytowalnym.  

          Wszystkich chętnych do udziału w próbnym egzaminie uczniów klas ósmych proszę o informację zwrotną przesłaną z ich konta lub przez rodzica z konta rodzica na konto dyrektora szkoły w Librusie do godz. 20 w niedzielę tj. 29.03.2020 r.

          Udział w  próbnym egzaminie ósmoklasisty jest DOBROWOLNE lecz nie wiadomo jaką formę będzie mial właściwy egzamin w tej nadzwyczajnej sytuacji, dlatego zachęcam uczniów do uczestnictwa w tej próbie "bo może się przydać".

          Proszę, aby próbny egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony w warunkach zbliżonych do obowiązujących podczas właściwego egzaminu (np. godzina rozpoczęcia pracy z arkuszem egzaminacyjnym, samodzielne rozwiązywanie zadań przez uczniów), choć mam pełną świadomość, że w warunkach domowych może to być trudne do zrealizowania.Liczę jednak na Waszą UCZCIWOŚĆ!

          Egzamin ten jest organizowany przede wszystkim dla uczniów – odpowiedzialność za samodzielność pracy leży po ich stronie. 

          Próbny egzamin ósmoklasisty przeprowadzany jest wyłącznie w celu informacyjnym (tj. danie uczniom kolejnej szansy pracy z arkuszem egzaminacyjnym w czasie przeznaczonym na rozwiązanie zadań na egzaminie) oraz diagnostycznym (tj. zidentyfikowania wiadomości i umiejętności, które dany uczeń opanował już w stopniu zadowalającym, oraz wiadomości i umiejętności, które wymagają jeszcze doskonalenia).

          Nie będą wystawiane oceny cząstkowe na podstawie uzyskanych przez danego ucznia wyników egzaminu próbnego z poszczególnych przedmiotów. 

          Szczegółowe informacje o egzaminie ósmoklasisty dostępne są na stronach internetowych CKE (www.cke.gov.pl) oraz Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu.

          Uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele mogą z tych stron nieodpłatnie pobrać:

          • informatory o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów;
          • przykładowe arkusze egzaminacyjne z poszczególnych przedmiotów;
          • arkusze pierwszego próbnego egzaminu ósmoklasisty;
          • arkusze egzaminu ósmoklasisty przeprowadzonego w 2019 r.;
          • osiem zestawów zadań, zawierających wskazówki oraz szczegółowe wyjaśnienia rozwiązań zadań i przykładowe realizacje odpowiedzi w zadaniach otwartych;
          • filmy o egzaminie ósmoklasisty z poszczególnych przedmiotów. 

          Uczniowie, którzy przystąpią w tych dniach do próbnego egzaminu zwolnieni są z udziału w zdalnym nauczaniu. Jednak od godziny 8.00 będą dostępni nauczyciele, którzy wytłumaczą ( w ramach posiadanej wiedzy, bo to też nowość) wam zasady udziału w egzaminie.

          Jeśli posiadacie rodzeństwo, które w tym czasie ma zajęcia, to niech wam odstąpi dostęp do komputera. Oni w czasie "blokowania komputera" są zwolnieni z zajęć i mają obecność. Niech zapoznają się z przesłanym przez nauczyciela materiałem. Musimy sobie jakoś pomagać i to wszystko ogarnąć.

          /-/Władysław Hałas

      • Organizacja zdalnego nauczania od 25 marca 2020 roku.
        • Organizacja zdalnego nauczania od 25 marca 2020 roku.

        • W bocznym panelu dodano banery z linkami do dokumentów wprowadzających zdalne nauczanie. Prosimy wszystkich nauczycieli, rodziców oraz uczniów o zapoznanie się z zamieszczonymi dokumentami. Wprowadzone zasady obowiązują od 25 marca 2020 roku.

          /-/Władysław Hałas

      • MEN: Od 25 marca formalnie nauka zdalna.
        • MEN: Od 25 marca formalnie nauka zdalna.

        • Od 25 marca nauczyciele będą mieli obowiązek realizowania podstawy programowej za pomocą nauczania na odległość - poinformował szef MEN.

          Za pośrednictwem internetu możliwe będzie wystawianie ocen i sprawdzanie wiedzy. Mam apel do nauczycieli, żeby zważali na to, jak dużą porcję wiedzy próbują przekazać. Trzeba brać pod uwagę to, że nie każdy ma nowoczesny komputer i szybki internet. I to, że w jednym gospodarstwie może kilka osób korzystać z tego jednego komputera. Ale jesteśmy w stanie rewolucję tę technologiczną przyspieszyć - zapewnił szef Ministerstwa Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski. - Rodziców prosimy o wyrozumiałość. Nasze dzieci będą bezpieczniejsze i zdobędą nową wiedzą i nowe umiejętności - dodał minister.

          Nie ma potrzeby przełożenia żadnych egzaminów ani zmiany kalendarza roku szkolnego.

          Na czym będzie polegać praca zdalna?

          Ministerstwo nie opublikowało jeszcze na swojej stronie internetowej treści rozporządzenia, nie znamy więc jego szczegółów. 17 marca Dariusz Piontkowski skierował do dyrektorów informację w sprawie przygotowania szkół oraz placówek systemu oświaty do organizacji zajęć edukacyjnych i zajęć prowadzonych w ramach form pozaszkolnych kształcenia ustawicznego z wykorzystaniem metod, a także technik kształcenia na odległość.

          W swoim piśmie minister edukacji Dariusz Piontkowski zwrócił się wówczas do dyrektorów z prośbą o przeznaczenie dwóch kolejnych dni na działania przygotowawcze, m.in.

          • sprawdzenie czy szkoła, centrum kształcenia zawodowego, placówka kształcenia ustawicznego oraz centrum kształcenia zawodowego i ustawicznego mają kontakt za pośrednictwem internetu ze wszystkimi uczniami/słuchaczami, rodzicami i nauczycielami oraz czy posiada ich aktualne numery telefonów
          • przygotowanie możliwości zdalnej realizacji programów nauczania np. z wykorzystaniem komunikatorów, grup społecznościowych, poczty elektronicznej, platform edukacyjnych, dziennika elektronicznego;
          • analizę możliwości zdalnej realizacji tygodniowego/semestralnego rozkładu zajęć dla poszczególnych klas i oddziałów z uwzględnieniem jego modyfikacji;
          • uwzględnienie w pracy zdalnej różnych potrzeb edukacyjnych uczniów, w tym wynikających z niepełnosprawności;
          • przygotowanie możliwości zdalnego monitorowania i oceniania postępów uczniów, modyfikacji wewnątrzszkolnych systemów oceniania;
          • opracowanie informacji dla nauczycieli, uczniów, ich rodziców o kształceniu na odległość w szkole, z uwzględnieniem higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci;
          • opracowanie informacji dla rodziców o tym: jak zorganizować dzieciom warunki do nauki w domu, jak motywować i wspierać dzieci do systematycznego uczenia się poza szkołą, a także jak zadbać o bezpieczeństwo w sieci.

          Źródło: Onet

          Data utworzenia: 20 marca 2020 19:05

           

      • Uwaga-zmiana numeru telefonu do sekretariatu szkoły.
        • Uwaga-zmiana numeru telefonu do sekretariatu szkoły.

        • Następuje dalsze ograniczenie możliwości załatwienia sprawy w sekretariacie szkoły. Będą załatwiane wyłącznie pilne sprawy po telefonicznym umówieniu się z jednodniowym wyprzedzeniem.  W celu kontaktu z sekretariatem szkoły uruchomiono w godzinach od 8.00 do 13.00 telefon komórkowy nr 516-388-748. Pod innymi numerami sekretariat szkoły do odwołanie nie będzie dostępny.

          /-/Władysław Hałas