• Szkolny Wolontariat wspiera Klinikę Psychiatrii Dzieci i Młodzieży w Poznaniu.

• Na Fb pojawił się taki oto post:

"Szpital Kliniczny im. Karola Jonschera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu - Klinika Psychiatrii Dzieci i Młodzieży.

Prośba do osób które dysponują czymkolwiek co pomoże dzieciakom przetrwać ten trudny czas. Bloki rysunkowe, kredki, gry taśmy klejące, dwustronne, literki do naklejania, kleje, zestawy kreatywne, krzyżówki, wykreślanki, sudoku itp., koraliki, naklejki, ... . Zabierzcie to bezpośrednio na oddział a wdzięczne spojrzenie tych dzieci na zawsze pozostanie w waszych sercach. Kto może niech udostępni ten post bo chociaż w ten sposób możemy dotrzeć do innych którym nie jest obojętny los tych dzieciaków.

W akcji brali udział wolontariusze z pomocą rodziców, którzy byli odpowiedzialni za dostarczenie paczek. Wszystko zostało razem spakowane i wysłane w środę 23 kwietnia do Poznania.

Mamy nadzieję, że nasza niespodzianka wywoła uśmiechy na twarzach pacjentów klinik.

/-/Magdalena Baran

• Terminy egzaminów.

• Podaję terminy egzaminów:

• Egzaminy ósmoklasisty będą w terminie od 16 do 18 czerwca.
          • Od 22 czerwca rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje zawodowe.

Oczywiście wszystko zależy od sytuacji epidemiologicznej.

• Akcja Samorządu Uczniowskiego.

• W odpowiedzi na apel strażaków Samorząd Uczniowski naszej szkoły przekazał 200 zł na pomoc Medykom. Oprócz tego wsparł również kwotą 200 zł schronisko dla zwierząt w Dalabuszkach.

/-/Samorząd Uczniowski

• Wolontariusze spieszą z pomocą dla schroniska dla zwierząt.

• Od dwóch lat pełnimy dyżury w schronisku w Dalabuszkach. W związku z tym zareagowaliśmy na post schroniska:

Hej kochani!

Zwracamy się do Was z prośbą. W schronisku powoli brakuje nam karmy. Z racji obecnej sytuacji, nie odwiedzają nas goście, nie ma grup szkolnych, przedszkolnych. Nie są organizowane żadne zbiórki. Gdyby ktoś z Was chciał wspomóc lokalne psiaki można przywieźć karmę pod schronisko i zostawić nam pod bramą. Liczymy na Wasze dobre serca !!!

W dniach od 01 do 09 kwietnia zorganizowaliśmy szybką zbiórkę karmy, zachowując oczywiście wszelkie wymogi dotyczące bezpieczeństwa. Karma została zawieziona do schroniska i doczekaliśmy się podziękowań.

Serdeczne podziękowania ślemy do członków i sympatyków Szkolnego Wolontariatu Zespołu Szkolno- Przedszkolnego z Borku Wlkp. Nasze psy i koty są zabezpieczone na najbliższe miesiące! Wielkie dzięki!

/-/Schronisko Gostyń Stowarzyszenie Noe