• Informacja Przychodni POZ w Borku Wlkp.

• Data publikacji: 13.06.2023

Na prośbę Przychodni przekazuję poniższą informację:

Przychodnia POZ w Borku Wlkp. organizuje szczepienia przeciw HPV za darmo dla dziewczynek i chłopców z roczników 2010 i 2011. Zapraszamy do umawiania się na szczepienie pod numerem telefonu 655-715-985.

• Uczennica klasy 8a w gronie najlepszych młodych polskich ekonomistów!

• Data publikacji: 12.06.2023

W sobotę 03 czerwca 2023 roku w Hotelu Holiday Inn w Warszawie odbył się finał XVII edycji konkursu „Mistrzostwa Polski Młodych Ekonomistów” organizowanego przez Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z Gdyni. Jedną z finalistek była Weronika Godniak, uczennica klasy 8a Szkoły Podstawowej w Borku Wielkopolskim, która jako jedyna z Wielkopolski zakwalifikowała się do ścisłego finału konkursu. Weronika ogromnym sukcesem zakończyła zmagania finałowe – zajęła IV miejsce w Polsce, tym samym znajdując się w gronie najlepszych młodych polskich ekonomistów.

W tegorocznych eliminacjach „Mistrzostw Polski Młodych Ekonomistów” wzięło udział 247 uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych. Do finału konkursu zostało zakwalifikowanych 12 osób. Konkurs odbywał się pod hasłem „Portfel Nastolatka”.

Dla finalistów konkursu przygotowano nagrody rzeczowe oraz ciekawe warsztaty tematyczne: „Socjotechnika – co można stracić” (NASK Państwowy Instytut Badawczy), „Co się stanie, gdy porwą nas kosmici? Czyli po co nam ubezpieczenia” (SALTUS Ubezpieczenia), „Zabezpieczenia polskich banknotów obiegowych” (Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych w Warszawie).

W eliminacjach konkursu wzięło udział w sumie dziewięcioro uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wielkopolskim. Prace eliminacyjne sześciorga z nich zostały przez jurorów ocenione bardzo wysoko (ponad 70 punktów na 90 możliwych do zdobycia). Opiekunem uczniów była Anna Majewska.

Więcej informacji o konkursie:

Zdjęcia z finału pochodzą z materiałów Organizatora.

/-/Anna Majewska

• GIGA Laurka dla Strażników Lasów.

• Data publikacji: 12.06.2023

Z okazji dnia Strażaka i Leśnika dzieci z grupy przedszkolnej Motylki wzięły udział w ogólnopolskim konkursie pt. „GIGA Laurka dla Strażników Lasów”. Każdy uczestnik otrzymał niespodziankę w postaci Certyfikatu Małego Strażnika Lasów. Certyfikat otrzymał również opiekun grupy przedszkolnej Motylki w podziękowaniu za inicjowanie i wspieranie działań popularyzujących Eko – aktywność, nakierowaną na ochronę lasów przed pożarami wśród dzieci i młodzieży w roku szkolnym 2022/2023 oraz ZSP w Borku Wielkopolskim za zaangażowanie w działania na rzecz ochrony przed pożarami w roku szkolnym 2022/2023. Dzień 29 maja ogłoszony został Dniem Strażnika Lasów.

/-/Ilona Bogdańska

• Dzień Dziecka u Motylków.

• Data publikacji: 12.06.2023

Dzień Dziecka to święto, które kochają wszystkie dzieci. To dzień pełen radości, uśmiechu, zabawy, niespodzianek. 1 czerwca br. w grupie przedszkolnej Motylki nie brakowało atrakcji. Były tańce przy piosenkach Śpiewające Brzdące, zabawy z balonem, zabawy z piłką, zabawy na świeżym powietrzu z chustą animacyjną. Dzieci wykonały pracę plastyczną pt. „Dzieci z całego świata”. Na zakończenie dnia zjadły pyszne lody ufundowane przez rodziców oraz otrzymały upominki. Dla Motylków to był radosny dzień.

/-/Ilona Bogdańska