• Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

• Data publikacji: 10.02.2024

W okresie od 07 lutego do 22 marca 2024 uczniowie klas IV-VIII oraz szkoły branżowej biorą udział w lekcjach on-line, prowadzonych w ramach programu Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI).

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) ustanowiony został z inicjatywy Komisji Europejskiej w 2004 roku. Świętowany jest na całym świecie. Z pełną listą zaangażowanych państw i instytucji oraz podjętymi przez nie działaniami zapoznać się można na stronie www.saferinternetday.org.

Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

DBI ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajamianie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania Internetu.

Dzień Bezpiecznego Internetu 2024 przypada na 6 lutego, ale jego obchody w formie realizowanych w całej Polsce lokalnych inicjatyw edukacyjnych są zaplanowane aż do końca marca 2024.

Tematyka lekcji on-line:

Klasy IV-VIII

1. Prywatność w sieci – czemu jest ważna i jak ją chronić
          2. „Dopamina” – co zrobić, żebyśmy to my kontrolowali technologię, a nie technologia nas?
          3. Digital Wellbeing – jak znaleźć równowagę między online a offline?
          4. Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?

Klasy szkoły branżowej

1. Mój (nie)widzialny cyfrowy ślad
          2. Cyberprzemoc. Co mogę zrobić i jak reagować?

/-/Magdalena Baran

• Lektura w pudełku w 2c.

• Data publikacji: 09.02.2024

„Lektura w pudełku” to zadanie wykonane w ramach projektu „Czytam z klasą”. Uczniowie klasy 2c wykonali pracę, na podstawie poznanej książki pt. „Reksio. Niezawodny przyjaciel”

/-/Bibliotekarki

• Lektura w pudełku w 2b.

• Data publikacji: 09.02.2024

„Lektura w pudełku” to zadanie wykonane w ramach projektu „Czytam z klasą”. Uczniowie klasy 2b wykonali pracę, na podstawie poznanej książki pt. „Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki”

/-/Bibliotekarki

• Lektura w pudełku w 2a.

• Data publikacji: 09.02.2024

„Lektura w pudełku” to zadanie wykonane w ramach projektu „Czytam z klasą”. Uczniowie klasy 2a wykonali pracę, na podstawie poznanej książki pt. „Reksio. Niezawodny przyjaciel”.

• Loteria Świąteczna.

• Data publikacji: 09.02.2024

W dniach 18-21 grudnia 2023r., czytelnicy biblioteki szkolnej brali udział w „Loterii Świątecznej”. Każdy kto wypożyczył książkę na święta, otrzymał specjalny los uprawniający do odbioru upominku. Dziękujemy Radzie Rodziców za wsparcie finansowe.