• Kanapkowe inspiracje.

• Data publikacji: 10.05.2024

Z okazji Światowego Dnia Książki uczniowie w budynku A brali udział w zabawie “Kanapkowe inspiracje”. Akcja miała pokazać młodzieży, że książki w bibliotece mogą zachęcić do tworzenia “kulinarnych dzieł sztuki”. Przedstawiciele poszczególnych klas przygotowali dania w wersji słodkiej lub wytrawnej. Spotkanie zakończyło się wspólną degustacją kanapek.

• Nowe książki!!!

• Data publikacji: 10.05.2024

W maju zakupiono dużo nowych książek, które wybrali uczniowie podczas akcji “Książkowy Słoik Życzeń”. Zapraszamy naszych czytelników do biblioteki.

/-/Bibliotekarki

• Siejemy Ziarna Czytelnictwa.

• Data publikacji: 10.05.2024

Z okazji Światowego Dnia książki w bibliotece szkolnej uczniowie w budynku “B” brali udział w akcji Siejemy Ziarna Czytelnictwa. Każdą klasę reprezentowało dwoje uczniów. Czytelnicy posiali kwiatki i stworzyli im nowe klasowe nazwy. I tak wyrosły w doniczkach: Czytanki, Bibliokwiatki, Mijokwiatki, Sowy, Bibliotusie, Książeczki, Księgi Bajek i Czytacze książek.

• Uzupełnij tytuł.

• Data publikacji: 10.05.2024r.

24 kwietnia zaprosiłyśmy czytelników do zabawy. Podczas przerw chętni uczniowie losowali karteczki na których zapisano tytuły książek. W każdym tytule brakowało wyrazu. Kto poprawnie uzupełnił tytuł w nagrodę mógł wybrać sobie zakładkę do książki. Chętnych do zabawy było wielu.

• W kwitnącym sadzie.

• Data publikacji: 10.05.2024

23 kwietnia 2024 roku podczas porannych zajęć plastycznych uczniowie wykonali wiosenne kolorowe drzewa. “Kwitnący sad” ozdobił czytelnię biblioteki w budynku “B”.