• Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

• Czasy pandemii zmusiły nas do szukania nowych rozwiązań. Jak pogodzić tradycję z bezpieczeństwem? Mamy nadzieję, że to rozwiązanie stanowi udaną próbę. Przez prawie dwa tygodnie trwały przygotowania do akademii z okazji DEN. Każda klasa przygotowała jeden punkt programu, a swoje trzy punkty dołożył zespół wokalny "Fantastyczne Śpiewanie". Całość została zmontowana i opatrzona odpowiednimi napisami. Zapraszamy do obejrzenia filmu z wirtualnej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej.  Wszystkim zaangażowanym w projekt serdecznie dziękuję!

• Pasowanie na Przedszkolaka.

• Pierwszą ważną uroczystością dla dzieci najmłodszych jest uroczystość pasowania na przedszkolaka. Jest to dzień niezwykle ważny zarówno dla dzieci, rodziców jak i nauczycieli. Pierwszy występ niesie ze sobą zawsze dużo emocji. Jest to pierwszy występ dzieci przed dużą publicznością, pojawia się więc trema, ale wyłaniają także pierwsze sceniczne talenty. Wszystkie dzieci czują się tego dnia bardzo ważne, stają się bowiem prawdziwymi przedszkolakami. Dla nauczycieli dzień Pasowania jest pierwszym widocznym efektem ich pracy. Najbardziej jednak występ na uroczystości Pasowania przeżywają rodzice. Pojawiają się łzy wzruszenia, rozbłyskują flesze i słychać gromkie brawa. Po występach dzieci nie ma końca gratulacjom, uściskom i dumnym minom dzieci. Pasowanie na Przedszkolaka jest uroczystością, która wzmacnia więź dziecka z przedszkolem, dając mu poczucie przynależności do społeczności przedszkolnej. Tak zawsze było i jest mimo…dziwnych czasów.  Nie można jednak pozbawić dzieci odrobiny radości i przeżycia tak ważnej dla nich chwili. Tym razem bez rodziców lecz w obecności dyrektora w naszym przedszkolu miała miejsce ta ważna dla Przedszkolaków uroczystość. Były wiersze i piosenki, a co najważniejsze było ślubowanie i pasowanie na przedszkolaka dzieci, które rozpoczęły dopiero uczęszczanie do przedszkola. Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał to ważne w Ich życiu wydarzenie. Serdecznie gratulujemy! Życzymy zdobywania wiedzy i wspaniałej zabawy!

• Ślubowanie klas pierwszych oraz pasowanie na ucznia.

• Ślubowanie klasy pierwszej to jedna z piękniejszych uroczystości odbywających się w szkole. Pierwszoklasiści z dumą prezentują swoje umiejętności recytując wiersze i śpiewając piosenki. W podniosłym nastroju składają przyrzeczenie i uśmiechają się nieśmiało, gdy dyrektor dużym ołówkiem dotykając ich prawego ramienia pasuje ich na pełnoprawnych uczniów szkoły.

Taka podniosła uroczystość miała miejsce w dniu dzisiejszym tj.13 października w naszej szkole.  Pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów naszej szkoły. Ślubowanie ze względu na czasy epidemiczne wyglądało inaczej. Nie było grona pedagogicznego, rodziców, zaproszonych gości oraz koleżanek i kolegów ze starszych klas. Uczniowie uroczyste ślubowanie składali w klasie w obecności wychowawcy oraz dyrektora szkoły.

Na początku każda klasa przedstawiła krótki program artystyczny po którym uczniowie złożyli ślubowanie oraz zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły. W trakcie uroczystości otrzymali także pamiątkowe dyplomy ufundowane przez Radę Rodziców oraz „tajemniczy kuferek” ufundowany przez rodziców danej klasy.

Mamy nadzieję, że mimo wszystko ten dzień zostanie przez Was zapamiętany na zawsze, bo inny nie znaczy ….gorszy. Może jedyny taki w historii naszej szkoły? Oby!

„Drodzy pierwszoklasiści, życzę Wam, byście z każdym rokiem spędzonym w szkolnych murach byli coraz mądrzejsi, a wiedza dała Wam dobry start w niedalekiej przyszłości.  Życzę także z całego serca wielu sukcesów związanych z nauką i odkrywaniem piękna współczesnego świata.”

• Dzień Edukacji Narodowej-informacja.

• Ze względu na rozwój sytuacji epidemicznej (nie tylko czerwona strefa) w dniu 14 października tj. DEN po uzgodnieniu z organem prowadzącym będzie dniem wolnym dla uczniów (z mocy ustawy dzień DEN jest i tak dniem wolnym od zajęć dydaktycznych). Ewentualne zgłoszenia uczniów do świetlicy do poniedziałku 12 października rodzice przesyłają na Librusa (konto dyrektora szkoły). Przedszkole funkcjonuje normalnie,  o ile rodzice potwierdzą obecność. Klasy pierwsze przeprowadzą pasowanie dzień wcześniej (o ile chcą). Przedszkole również, bo na 100% nie wszyscy przyjdą. W dniu 14.10. 2020 nie będzie dowozów i odwozów. Przedszkole wszystko we własnym zakresie.

• Kwarantanna a zdalne nauczanie.

• Zdalne nauczanie lub nauczanie hybrydowe (część uczniów w szkole, część w domu) może być wprowadzone za zgodą Sanepidu oraz w przypadku wykrycia w szkole koronawirusa u uczniów lub pracowników. Nałożenie na uczniów lub pracowników kwarantanny ze względu na kontakt z osobą zakażoną nie jest podstawą do przejścia na nauczanie zdalne lub hybrydowe. Kwarantanna to nieobecność usprawiedliwiona. Biorąc pod uwagę dzisiejszy rozwój sytuacji w Borku Wlkp. proszę jeszcze raz zwrócić uwagę dzieciom na przestrzeganie obowiązujących w szkole procedur, a zwłaszcza noszenia maseczek lub przyłbic. Ważne jest również mycie rąk oraz ich dezynfekcja. Róbmy to wszystko dla wspólnego dobra bez względu na prywatną ocenę problemu koronawirusa. Troska o drugiego człowieka to jedna z oznak naszego człowieczeństwa.