• Mistrzostwa Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

• W dniu dzisiejszym tj. 1 października 2020 roku sztafeta dziewcząt z klas 7-8 po zaciętej walce na trasie, zajęła 2 miejsce w Mistrzostwach Powiatu w Sztafetowych Biegach Przełajowych (WIMS ). Gratulujemy!

/-/Elżbieta Wojciechowska

• Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa-informacja biblioteki szkolnej.

• Miło nam poinformować Państwa, że biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wlkp. zakwalifikowała się do Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w roku 2020.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa, powstał w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce. Biblioteki zainteresowane programem składają odpowiednie wnioski i opracowany plan działań do organu prowadzącego.

Biblioteki, które zakwalifikują się do programu realizują trzy jego główne założenia:

- zakup nowych książek (wzbogacenie zbiorów bibliotecznych),

- wzmocnienie roli biblioteki szkolnej w środowisku lokalnym,

- rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.

Wszelkie informacje dotyczące realizacji programu będą umieszczane na stronie szkoły oraz na portalach społecznościowych: Facebook i Instagram (Biblioteka ZSP Borek Wlkp.) W poprzednim roku szkolnym przeprowadziłyśmy Szkolne Wybory Książek. Każdy uczeń za pośrednictwem ankiety – mógł zaproponować, jakie książki warto zakupić do biblioteki szkolnej. Na podstawie przesłanych głosów powstała lista książek.

Więcej informacji już wkrótce.

/-/Bibliotekarki

• Zbiórka kasztanów!

• Ogłaszamy coroczną zbiórkę kasztanów. Uwaga! W tym roku zbiórka wygląda inaczej! Od poniedziałku tj. 28 września zbierajcie i suszcie je w domu. Najlepiej rozłożyć je na płaskiej powierzchni cienką warstwą. Ususzone kasztany odbierzemy w szkole w dniach od 26 do 30 października. Nie wolno przynosić kasztanów wcześniej! Pamiętajcie o podpisaniu worka! Nie martwcie się, że kasztany zrobią się lekkie- dostajecie więcej punktów (1kg- 2punkty- maksymalnie 14pkt.) - uczniowie klas 4-8. Uczniowie młodszych klas otrzymają pisemne pochwały. Zebrane pieniążki przekażemy między innymi na organizację konkursów i dyskotek szkolnych. Dziękujemy za każdy przyniesiony kilogram!

/-/Samorząd Uczniowski

• Zebranie Rady Rodziców.

• Informuję, że 30 września 2020 roku o godz. 17.00 odbędzie się zebranie "starej" Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim. Tego samego dnia o godz.17.30 odbędzie się zebranie "nowej" Rady Rodziców, na które zapraszamy wybrane osoby na zebraniach klasowych.

Przewodnicząca Rady Rodziców

/-/Marta Szymczak

• Dzień Edukacji Narodowej-informacja.

• Tegoroczny Dzień Edukacji Narodowej będzie inny niż poprzednie. Nie możemy się spotkać wszyscy razem. Nie oznacza to jednak, że nie możemy uczcić tego dnia.

Każdą klasę 4-8 prosimy o:

1. Nagranie filmiku z życzeniami dla wszystkich pracowników oświaty (maksymalnie 15-20 sekund).
          2. Ułożenie czterowersowej rymowanki  o wylosowanym nauczycielu i nagranie filmiku z tą właśnie rymowanką.

Zadaniem klas będzie obejrzenie filmików i rozwiązanie o jakiego nauczyciela chodzi.

Klasy, które odgadną największą liczbę rymowanek zostaną nagrodzone.

Nagrane filmiki dostarczają nauczyciele do p. dyrektora (na pendrive) do 7.10.2020r.

/-/Zespół organizacyjny.