• Sukces Zuzanny Zaremby!

• Zuzanna Zaremba zdobyła srebrny medal Mistrzostw Wielkopolski u16 w lekkoatletyce na dystansie 2km, które odbyły się 6 września 2020r. na stadionie POSIR Golęcin w Poznaniu. Sukces duży ponieważ Zuzia jeszcze nie należy do tej kategorii, ale dzięki dobrym wynikom uzyskanym w mitingach mogła startować w wyższej kategorii. Zuzanna ukończyła swój bieg z czasem 7:21:31.

/-/Lidia Zaremba

• Harmonogram zebrań klasowych.

• Podajemy harmonogram zebrań klasowych. Ze względu na stan epidemiczny i obostrzenia zebrania będą odbywać się według zamieszczonego harmonogramu:

Rodzice na terenie szkoły przebywają w maseczkach, dezynfekują ręce, zachowują dystans oraz zabierają na zebranie własny długopis. Jednym z punktów będzie wybór klasowej rady rodziców.

• Godziny wydawania posiłków-informacja.

• Posiłki do przedszkoli oraz szkół przygotowuje Spółdzielnia Socjalna "Pomocna Dłoń". Zespół Szkolno-Przedszkolny korzysta ze stołówki od godziny 8.45 do godziny 14.00. Podajemy harmonogram wydawania posiłków:

8.45 - grupy przedszkolne z Borku Wlkp. (nazdór nauczycieli).

10.00-10.15- klasy 1-3 (nadzór nauczycieli).

10.35-10.50-klasy 4-6 (nazdór nauczycieli).

11.35-11.50- klasy 7-8 oraz bs1s (nazdór nauczycieli).

12.00-12.15- grupy przedszlone z Borku Wlkp. (nadzór nauczycieli).

Od godziny 12.30 do godz. 14.00 z posiłków mogą samodzielnie korzystać uczniowie, którzy zakończyli zajęcia. W tym czasie czynne jest wejście do stołówki z budynku A. Po godzinie 14.00 wejście z budynku A zostaje zamknięte, a uczniowie kończący zajęcia na odpowiedzialność rodziców mogą korzystać ze stołówki od godz.14.00 do godz. 15.30. W tym czasie wydawane są również posiłki dla osób z zewnątrz szkoły. Wejście do stołówki ażurowymi schodami z zewnątrz.

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021.

• Rozpoczynamy rok szkolny 2020/2021. Trochę inaczej, trochę nietypowo, bez uroczystego apelu inaugurującego. Po wielu tygodniach nauki zdalnejwakacjach, w czasie których, mam nadzieję, nabraliście sił zapału do pracy, spotkamy się w bezpośrednim kontakcie w salach lekcyjnych z planem przygotowanym w miarę możliwości tak, aby zespoły klasowe jak najmniej przemieszczały się między salami lekcyjnymi.

Wiem, że wielu z Was tęskniło już za szkołą, tak jak my nauczyciele za Wami. Witamy w murach szkoły uczniów czterech klas pierwszych, którzy spotkali się 1 września ze swoimi wychowawcami, poznali swój nowy zespół klasowy. Tego samego dnia ze swoimi nowymi wychowawcami spotkali się uczniowie czterech klas czwartych. Uczniowie klas programowo wyższych spotykali się dzisiaj ze swoimi wychowawcami na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych. Dzisiaj naukę w murach naszej szkoły rozpoczęła również jedna klasa pierwsza branżowej szkoły I stopnia. Cieszymy się, że wybraliście naszą szkołę.

Ja niestety nie wszystkich mogłem osobiście przywitać, ale przesyłam wszystkim serdeczne pozdrowienia mając nadzieję, że nie będziemy musieli w tym roku szkolnym pracować zdalnie, ale musimy być przygotowani na każdy wariant pracy.

Sytuacja epidemiologiczna nakłada na nas wszystkich obowiązek przestrzegania zasad higieny i procedur ograniczających ryzyko zarażenia się koronawirusem. Wychowawcy zapoznali Was dzisiaj z procedurami, które opracowaliśmy, żeby zwiększyć Wasze bezpieczeństwo. Kilka elementów przećwiczyliśmy również praktycznie. Apeluję o przestrzeganie przyjętych zasad. Dbajcie o zdrowie swoje i innych.

Drodzy uczniowie, Przed Wami rok wytężonej pracy, wielu zadań obowiązków, ale z pewnością możliwości odnoszenia sukcesów i pokonywania trudności. Jaki będzie ten rok w największej mierze zależy od Was, od Waszych postaw, motywacji do pracy, podejścia do obowiązku, jakim jest szkoła. My, nauczyciele, staramy się wspierać Was w tym zadaniu, pokazywać odpowiednią drogę.

Chciałabym, aby najważniejszym zadaniem dla Was było osiągnięcie jak najwyższych wyników w nauce zarówno z poszczególnych przedmiotów jak i osiągnięcie sukcesów w konkursach, godne reprezentowanie naszej szkoły w każdym miejscu i sytuacji oraz rozwijanie zainteresowań i zdolności, które przecież każdy posiada. Uczniom klas programowo najwyższych i tym, którzy w tym roku mają egzaminy zawodowe życzę systematycznej i rzetelnej pracy, której efektem będzie zdanie egzaminów na miarę Waszych możliwości.

Rok szkolny 2020/2021 uważam za otwarty.

Dyrektor Szkoły Władysław Hałas

• Zajęcia w dniu 2 września.

• W dniu 2 września zajęcia zgodnie z planem w Librusie z wyjątkiem dwóch pierwszych lekcji, które będą z wychowawcą i dotyczyć będą procedur obowiązujących w szkole.