• Zmiana planu lekcji.

• Ze względu na egzaminy ósmoklasisty i udział nauczycieli w zespołach egzaminacyjnych zmianie uległ plan lekcji. Proszę uczniów o zapoznanie się ze zmianami w dzienniku elektronicznym Librus.

• Ostrzeżenie meteorologiczne.

• woj. wielkopolskie - pow. gostyński

Ostrzeżenia meteorologiczne:

Burze z gradem

stopień: 1

prawdopodobieństwo: 80%

Przebieg:

Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywami wiatru do 80 km/h.

Miejscami możliwy grad.

Uwagi: Brak.

Ostrzeżenie 27/2020

Ważne:

Od: 2020-06-13 12:45

Do: 2020-06-14 01:30

synoptyk IMGW-PIB:

Leszek Szaradowski

Czas wydania:

2020-06-13 12:23

Biuro:

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Poznaniu

Źródło: www.pogodynka.pl

• Smerfy w projekcie Piękna Nasza Polska Cała.

• W dniu 08.06.2020 roku otrzymaliśmy piękne certyfikaty i podziękowania dla grupy, dla Placówki i dla wychowawczyni za udział w Międzynarodowym Projekcie Edukacyjnym Piękna Nasza Polska Cała. Autorem i koordynatorem Projektu jest Ludmiła Fabiszewska – nauczyciel Miejskiego Przedszkola nr 2 im. Juliana Tuwima w Aleksandrowie Łódzkim. Cele edycji 2019/2020 projektu: wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych u dzieci i młodzieży; poznanie historii państwa polskiego i symboli narodowych; uwrażliwienie na piękno, folklor i tradycję Polski; poznanie tradycji, zwyczajów, obrzędów ludowych z regionów Polski i Kresów; wzmacnianie poczucia radości i dumy z bycia Polakiem; integracja placówek edukacyjnych z Polski  i Kresów. Projekt jest zgodny z Podstawą Programową. Termin realizacji projektu: wrzesień 2019 roku - czerwiec 2020 roku. W trakcie trwania projektu grupa Smerfy wykonała szereg różnorodnych zadań, także w czasie nauczania zdalnego. Zadania wykonane przez przedszkolaki to m.in.: nauka, osłuchanie się i zaśpiewanie Hymnu Polski – Mazurka Dąbrowskiego; „Piękna nasza Polska cała” –  zorganizowanie kącika o tematyce patriotycznej w sali przedszkolnej; udział w apelu z okazji 11 listopada – Narodowe Śpiewanie Hymnu o godzinie 11:11; współorganizowanie i udział w Przedszkolnym Konkursie Piosenki Patriotycznej; „Herb naszego miasta” – praca plastyczna; zorganizowanie tygodnia legend i baśni polskich; ”Pod wspólnym niebem” – zajęcie tematyczne (empatia, wielokulturowość, tolerancja, poszanowanie inności); „Od morza aż do Tatr” – kodowanie na dywanie z Anną Świć – zapoznanie się i wprowadzenie w grupie z wykorzystaniem robota edukacyjnego Ozobota. W czasie realizacji zadań towarzyszył nam przyjaciel przedszkolaków Miś Wiktor. Dziękujemy autorce Pani Ludmile Fabiszewskiej za możliwość udziału w tegorocznej edycji projektu „Piękna Nasza Polska Cała”.

/-/ Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Organizacja zakończenia roku szkolnego 2019/2020.

• Podajemy informację o organizacji zakończenia roku szkolnego 2019/2020. Prosimy rodziców oraz uczniów o bezwzględne dostosowanie się do zamieszczonego harmonogramu. Równocześnie zaznaczamy, że żadna osoba bez maseczki oraz rękawiczek jednorazowych nie zostanie wpuszczona na teren uroczystości. Za zachowanie obowiązujących zasad bezpieczeństwa przed wejściem na teren szkoły odpowiedzialni są rodzice oraz uczniowie (w przypadku uczniów niepełnoletnich czyt. rodzice).

• Przerwa w pracy szkoły (12 czerwca 2020r.).

• Informuję, że zgodnie z ustaloną organizacją pracy szkoły piątek po Bożym Ciele jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych (kształcenia na odległość).  Dzień ten nie jest jednak wolny dla przedszkola oraz pracowników administracji i obsługi.