• Wystrzałowe Lato z LOK-iem 2022.

• Data publikacji: 05.07.2022

Szkolne Koło LOK w Borku Wlkp. zaprasza dzieci i młodzież na "Wystrzałowe Lato z LOK-iem: Ranking Strzelecki do tarczy punktowej. Dodatkowe atrakcje: rzut lotką i rzut granatem F1.

• poniedziałek - 11.07.2022 w godz. 16.00 – 17.30
          • środa - 13.07.2022 w godz. 16.00 – 17.30
          • czwartek - 14.07.2022 w godz. 16.00 – 17.30

Strzelnica pneumatyczna przy ZSP w Borku Wlkp. ul. Szkolna 1. Zapraszamy!

/-/ Elżbieta Kordus

• Kolonie w Karpaczu-dzień 1.

• Data publikacji: 05.07.2022

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii zdjęć z pierwszego dnia pobytu na kolonii w Karpaczu.

/-/Róża Michalewicz

• Przyjaciele natury.

• Data publikacji: 30.06.2022

We współczesnym świecie, gdzie degradacja środowiska jest tak daleko posunięta, zewsząd słychać nawoływania do ochrony przyrody i prowadzenia ekologicznego trybu życia uczniowie klas 1-3 postanowili przy pomocy nauczycieli i rodziców stworzyć szkolne ogródki. Inspiracją do stworzenia ogródka był projekt w którym dzieci brały w trakcie roku szkolnego” Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Szkolni ogrodnicy przy wsparciu nauczycieli samodzielnie wysiali między innymi rzodkiewkę, cebulę, sałatę, koper. Codzienna obserwacja i pielęgnacja pozwoliły im doświadczać etapów uprawy warzyw. Dzieci pokochały prace w swoich szkolnych ogródkach. Idąc za ich potencjałem, dociekliwością, szkoła zgłosiła się do projektu W. Legutko #ZDROWOROSNA, każdy uczeń otrzymał doniczkę, ziemię, warzywo do samodzielnego wysiewu. Dzieci wysiały dane warzywo w zespole klasowym. Obecnie prowadzą dzienniczek obserwacji w domu. Uprawa szkolna warzyw może być inspiracją do prowadzenia domowych ogródków np. warzywnych lub ziołowych, w których zakładaniu mogą pomóc rodzice. Dzieci mogą prowadzić indywidualny domowy dzienniczek uprawy i pochwalić się nim w klasie.

/-/ Marta Piaszczyńska; Magdalena Lisiecka.

• Rejonowa Spartakiada Sportów Obronnych.

• Data publikacji: 27.06.2022

W dniu 21 czerwca 2022r. na strzelnicy, na Zdzieżu w Borku Wlkp. w ramach projektu „Zatrzymaj się w boreckiej przystani i postrzelaj razem z nami 2022” odbyła się Rejonowa Spartakiada Sportów Obronnych Szkół Podstawowych  i Ponadpodstawowych.

W zawodach brały udział trzyosobowe zespoły w kategoriach: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe.

Zespoły rywalizowały  w czterech konkurencjach:

1. Strzelanie z karabinka pneumatycznego do tarczy punktowej  - pozycja stojąc
          2. Rzut granatem ćwiczebnym F-1
          3. Strzelanie z karabinka sportowego do tarczy punktowej TS-1, pozycja leżąc
          4. Rzut lotką.

Ogółem startowało  11 drużyn.

W klasyfikacji drużynowej  szkół  podstawowych:

• I miejsce Szkoła Podstawowa  Borek Wlkp. z wynikiem 247 pkt.w składzie:  Katarzyna Konarkowska, Aleksander Skowroński, Dawid Wojtkowiak.
          • II miejsce Szkoła Podstawowa Jaraczewo z wynikiem 194,5 pkt.w składzie: Klaudia Matusiak, Amelia Piotrowska, Piotr Sobczak.
          • III miejsce Szkoła Podstawowa Zimnowoda z wynikiem 186 pkt.  w składzie: Aleksandra Kaczmarek, Kinga Szymczak, Weronika Woźniak.

W klasyfikacji  drużynowej Szkół ponadpodstawowych:

• I miejsce Branżowa  Szkoła  I stopnia w Borku Wlkp. z wynikiem 359 pkt.
          • II miejsce Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Pogorzeli z wynikiem 96 pkt.
          • III miejsce Zespół Szkół Rolniczych w Grabonogu z wynikiem 68 pkt.

W klasyfikacji indywidualnej szkół podstawowych  najwszechstronniejszą zawodniczką została Katarzyna Konarkowska  ze Szkoły Podstawowej w Borku Wlkp. zdobywając 119 pkt., natomiast najwszechstronniejszym zawodnikiem w szkołach ponadpodstawowych został Miłosz Maćkowiak z Branżowej Szkoły I stopnia w Borku Wlkp. zdobywając 176 pkt.

Zaproszeni goście i opiekunowie drużyn rywalizowali w takich samych konkurencjach  jak młodzi  zawodnicy.

• I miejsce zajął Zbigniew Wawrzyńczak z wynikiem  149,5 pkt.
          • II miejsce  Marek Rożek  z wynikiem 143,5 pkt.
          • III miejsce Szymon Palczewski  142,5 pkt.

Dziękujemy  sędziom i sponsorom za pomoc w organizacji tej imprezy.

/-/Elżbieta Kordus