• Dni dodatkowo wolne od zajęć dydaktycznych.

• Data publikacji: 08.06.2022

Informujemy, że 17, 22 oraz 23 czerwca 2022 roku są dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych dla szkół. Przedszkola pracują zgodnie z planem lecz w dniu 17 czerwca nie ma dowozów i odwozów. 22 oraz 23 czerwca 2022 roku dowóz i odwóz dzieci po zgłoszeniu obecności dziecka w wymienionych dniach wychowawcy grupy do 13 czerwca 2022 roku.

• Dzień Dziecka z Wolontariatem.

• Data publikacji: 03.06.2022

Szkolny Wolontariat postanowił w tym rok wyczarować uśmiech na twarzach uczniów w Dzień Dziecka. Tego dnia od samego rana działała “Kawiarenka pod Parasolem”, w której można było zakupić łakocie: babeczki, ciasta i deserki z owocami. Przy stolikach w kawiarence na uczniów czekały wykreślanki, gry planszowe oraz quiz o Borku. Po dawce węglowodanów przyszedł czas na spalenie kalorii podczas gry terenowej “Po Borku o Borku “. Gra nawiązywała tematem do obchodów 630lecia miasta. To był udany dzień, co widać na zdjęciach.

/-/Szkolny Wolontariat

• "Jubileuszowe drzewko".

• Data publikacji: 02.06.2022

Dzisiaj przy budynku „B”  Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wlkp. zostało zasadzone „Jubileuszowe Drzewko”. Zasadzenia dokonali uczniowie klas 1- 3 Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Borku Wlkp.  Drzewko zasadzono w obecności wychowawczyń, woźnego oraz dyrektora i wicedyrektora szkoły.

• Konkurs plastyczno-scenograficzny „ŻYWE OBRAZY”.

• Data publikacji: 02.06.2022

Sztuka jest ważnym elementem naszego życia, wyrazem naszych uczuć, emocji, przeżyć. To dzięki niej zmienia się nasz sposób patrzenia na otaczający świat. To za sprawą sztuki możemy widzieć więcej i szerzej. Uczniowie naszej szkoły także nie pozostają wobec niej obojętni , co udowodnili angażując się w przedsięwzięcie pod nazwą „ŻYWE OBRAZY”. Żywe obrazy to nic innego jak „zainscenizowane” arcydzieła malarstwa. Zadanie polegało na wyborze konkretnego dzieła sztuki, przygotowaniu niezbędnych  elementów i upozowaniu siebie w taki sposób, by do złudzenia przypominać malarski oryginał. Młodzi ludzie, uczniowie klas siódmych , przy okazji szukania odpowiedniego obrazu zapoznali się  z  dziełami sztuki, dotąd nieznanymi. Przyglądając się pracom konkursowym można śmiało wysunąć wniosek, iż  młodzież uwolniła swoją kreatywność. Na stworzonych przez nich dziełach sztuki widać ogromne zaangażowanie nie tylko samych uczniów, ale niejednokrotnie także ich rodziców. By wykonać zadanie konkursowe uczniowie musieli poświęcić swój wolny czas oraz włożyć w to niemały wysiłek  jednak, jak sami twierdzą, przysporzyło im to dużo radości i dobrej zabawy.

Komisja konkursowa w składzie: Mirosława Paździerska, Lidia Wytykowska oraz Marta Paradysz , wyłoniła zwycięzców konkursu:

• I miejsce – uczniowie z  klasy 7 b : Daria Wajnert, Uliana Hnatiuk, Natalia Walczak, Maria Wojtkowiak, Kacper Guźliński, Jan Sochacki, Franciszek Dutkiewicz                   / "OSTATNIA WIECZERZA”,  Leonardo da Vinci
          • II miejsce - Weronika Godniak z klasy 7a/ "ŻYDÓWKA Z POMARAŃCZAMI",  Aleksander Gierymski
          • III miejsce –  Dawid Wytykowski z klasy 7 a / "STARY GITARZYSTA" , Pablo Picasso

Wyróżnienie otrzymali:

• Sylwia Kubiak / "DZIEWCZYNA W WELONIE"
          • Kacper Pawlak / "ŚPIĄCY CHŁOPIEC NAD KSIĄŻKĄ" Jean Baptiste Greuze

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za zmagania artystyczne. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy !

/-/  Marta Paradysz

• Poznajemy zawód weterynarza.

• Data publikacji: 02.06.2022

30 i 31 maja 2022 roku uczniowie klas: 2b, 2c i 3b brali udział w spotkaniu z lekarzem weterynarii – panią Sylwią Idkowską. Podczas odwiedzin w gabinecie weterynaryjnym pani Sylwia opowiedziała dzieciom na czym polega praca weterynarza. Uczniowie na chwilę stali się asystentami pani doktor i wspólnie leczyli chorego „Mruczusia”. Mali adepci weterynarii mogli więc: przy pomocy stetoskopu - posłuchać bicia serduszka pacjenta, pobierali krew, używali otoskopu do badania uszu, podawali zastrzyki, zakładali opatrunki, podawali kroplówkę, badali materiały pod mikroskopem. Pani Sylwia pokazywała też dzieciom książeczki zdrowia dla psiaków oraz opowiedziała na czym czipowanie piesków. Spotkanie odbyło się w ramach międzynarodowego projektu edukacyjnego „Czytam z  klasą – Poznajemy zawody”. Trzecią lekturą czytaną podczas projektu była książka pt. „Misia i jej mali pacjenci. Weterynarz z Lipowej Kliniki” Anieli Cholewińskiej-Szkolik. Organizatorem spotkania była p. Renata Talarska.

Serdecznie dziękujemy pani Sylwii Idkowskiej za bardzo inspirujące spotkanie.

/-/Bobliotekarki

• Bibliotekarki czytają bajki w przedszkolu.

• Data publikacji: 02.06.2022

W piątek 13 maja 2022 roku bibliotekarki odwiedziły przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Borku Wielkopolskim. Bajki czytały uczennice klasy ósmej. Żabki  poznały historię jeża Jurka, a Motylki  wysłuchały opowiadania o budziku babci Zosi. Dzieci wykonały piękne prace plastyczne.

/-/Bibliotekarki