• Akcja "Kasztan".

• Data publikacji: 02.10.2021

Zbiórka kasztanów 2021! Ogłaszamy coroczną zbiórkę kasztanów. Uwaga! W tym roku zbiórka wygląda inaczej! Zbiórka wygląda inaczej! Zbierajcie i suszcie je w domu. Najlepiej rozłóżcie je na płaskiej  powierzchni cienką warstwą. Ususzone kasztany odbierzemy w szkole w dniach od 25 do 30 października. Nie wolno przynosić kasztanów wcześniej! Pamiętajcie o podpisaniu worka! Nie martwcie się, że kasztany zrobią się lekkie- dostajecie więcej punktów (1kg- 2punkty-maksymalnie 14pkt.) - uczniowie klas 4-8. Uczniowie młodszych klas otrzymają pisemne pochwały. Zebrane pieniądze przekażemy między innymi na organizację konkursów i dyskotek szkolnych. Dziękujemy za każdy przyniesiony kilogram!

/-/Samorząd Uczniowski

• Sypendium sportowe-etapy rywalizacji.

• Data publikacji: 02.10.2021

Wykaz dyscyplin sportowych, objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży szkolnej, w których organizowane są zawody sportowe przez polskie związki sportowe, wojewódzkie interdyscyplinarne stowarzyszenia kultury fizycznej, światowe i europejskie federacje sportowe. Listę ustalono na podstawie dyscyplin sportu objętych współzawodnictwem sportowym dzieci i młodzieży szkolnej, objętych Systemem Sportu Młodzieżowego (SSM), opracowanym przez Zespół Sportu Młodzieżowego Instytutu Sportu oraz zawodów sportowych organizowanych przez Wielkopolski Szkolny Związek Sportowy.

Dyscyplina sportowa:

Aerobic, aerobic-zawody grup tanecznych cheerleaders, akrobatyka sportowa, badminton, baseball, biathlon zimowy, biathlon letni, bilard, boks, biegi przełajowe, biegi na orientację, brydż sportowy, curling (tzw. szachy na lodzie), czwórbój LA, futsal (halowa piłka nożna), gimnastyka (artystyczna, sportowa, trampolina), golf, hokej na lodzie, hokej na trawie, jeździectwo (skoki, ujeżdżanie WKKF), judo, ju-jitsu, kajakarstwo klasyczne, kajaki-kajak polo, kajakarstwo-slalom, karate fudokan, karate kyokushin, karate tradycyjne, karate WKF, kickboxing, kolarstwo górskie, kolarstwo szosowe, kolarstwo torowe, koszykówka klasyczna, koszykówka 3×3, mini koszykówka, kręglarstwo, lekkoatletyka, łucznictwo, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie (longtrack), łyżwiarstwo szybkie (shorttrack), narciarstwo alpejskie, narciarstwo klasyczne (biegi, skoki, KN –  kombinacja norweska), pięciobój nowoczesny, piłka nożna, mini piłka nożna „6”, piłka ręczna, mini piłka ręczna, piłka siatkowa, mini piłka siatkowa, piłka siatkowa plażowa, piłka wodna, pływanie, pływanie synchroniczne, podnoszenie ciężarów, rowerowa jazda na orientację, rugby, saneczkarstwo (sporty saneczkowe), skoki do wody, snowboard, sport motorowy, strzelectwo sportowe, sumo, szachy, szermierka, szkolna liga LA, taekwondo ITF, taekwondo olimpijskie, tenis, tenis stołowy, triathlon, trójbój LA, turniej gier i zabaw, unihokej, warcaby (100 polowe), wioślarstwo, wrotkarstwo, wspinaczka sportowa, zapasy, żeglarstwo, żeglarstwo lodowe.

Międzynarodowe:

Organizator: światowe i europejskie federacje sportowe:

• oficjalne imprezy sportowe o randze Mistrzostw Świata,
          • oficjalne imprezy sportowe o randze Mistrzostw Europy

Krajowe:

Organizator: polskie związki sportowe:

• Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (WMM),
          • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM),
          • Mistrzostwa Polski Młodzików (MPMło),
          • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (MPJM), − Mistrzostwa Polski Juniorów (MPJ),
          • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM),
          • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (MMP), − Mistrzostwa Polski Kadetów.

Wojewódzkie:

• Wojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (WMM),
          • Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM),
          • Mistrzostwa Polski Młodzików (MPMło),
          • Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych (MPJM),
          • Mistrzostwa Polski Juniorów (MPJ),
          • Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (OOM),
          • Młodzieżowe Mistrzostwa Polski (MMP),
          • Mistrzostwa Polski Kadetów.
          • Wojewódzkie Igrzyska Młodzieży Szkolnej (WIMSz)

Gminne:

Wszystkie zawody sportowe, z których nazwy wynika jednoznacznie, że mają charakter gminny. Warunkiem zaliczenia danego sukcesu jest w przypadku zawodów Gminy Borek Wielkopolski udział minimum 6 zawodników lub w przypadku gier zespołowych minimum 6 drużyn (chodzi o to, żeby z automatu zawodnikowi nie można było przypisać punktowanego miejsca).

Międzyszkolne:

Wszystkie inne zawody sportowe, które nie mają w nazwie „gminne”, „powiatowe”, „rejonowe”, „okręgowe”, „wojewódzkie”  lub „ogólnopolskie” i nie są organizowane przez wyżej wymienione związki sportowe.

• Akcja dla Janka.

• Data publikacji: 01.10.2021

Szkolny Wolontariat przy ZSP w Borku Wlkp. rozpoczął nowy rok szkolny od organizacji całorocznej akcji charytatywnej, skierowanej dla naszego ucznia Jasia, z klasy 2.

Janek to chłopiec zawsze zadowolony, uśmiechnięty, pełen życia. W lipcu stwierdzono u niego białaczkę limfoblastyczną T-komórkową. Swoje 8 urodziny chłopiec spędził w szpitalu. Z informacji otrzymanych od mamy Janka, dowiedzieliśmy się, że Janek bardzo lubi czytać. Jego marzeniem jest przeczytanie serii o Harrym Potterze.

Postanowiliśmy zrobić zbiórkę książek dla Janka. Udało się zebrać sporo ciekawych pozycji, a przede wszystkim komplet książek o Harrym Potterze.

Do końca roku będziemy prowadzić zbiórkę groszy na leczenie Janka.

Wszystkim dziękujemy i zachęcamy do dalszego udziału w akcjach Szkolnego Wolontariatu.

/-/Magdalena Baran

• Wyniki wyborów do Rady Rodziców.

• Data publikacji: 29.09.2021

Podajemy informację o wynikach wyborów do danej Rady Oddziału oraz Rady Rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Borku Wielkopolskim. Do Rady Rodziców ZSP wybrani zostali poszczególni Przewodniczący Rady Oddziału.