• Miesiąc Bibliotek Szkolnych.

• Data publikacji: 20.10.2021

Z okazji Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy do obejrzenia wystawy książek „Baśnie i legendy z całego świata”.

/-/Bibliotekarki

• Zajęcia pozalekcyjne twojrobot.pl!

• Data publikacji: 19.10.2021

Od 25.października w naszej szkole rozpoczną się zajęcia pozalekcyjne z budowania i programowania robotów. Na warsztatach dzieci zbudują roboty z klocków lego oraz zaprogramują je, na koniec zostanie realizacja misji. Prowadzone kursy robotyki to przede wszystkim nauka poprzez atrakcje oraz zabawę. Organizatorem jest twojrobot.pl . Zajęcia te cieszą się dużym zainteresowaniem w naszym powiecie, a prowadzi je doświadczony i wykwalifikowany instruktor. Pierwsza lekcja jest GRATIS z możliwością bezpłatnej rezygnacji z kursu. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegóły oferty znajdą Państwo klikając w poniżej załączony link lub pod numerem telefonu: 665 895 638.

/-/Tomasz Grobelny

• Pasowanie uczniów klas pierwszych.

• Data publikacji: 19.10.2021

W Dniu Edukacji Narodowej we wszystkich klasach pierwszych odbyła się uroczystość pasowania na ucznia. Każda klasa miała swoje własne pasowanie w klasie. W uroczystości uczestniczył poczet sztandarowy szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Oddziałowa Rada Rodziców oraz Dyrektor Szkoły Władysław Hałas i Wicedyrektor  Szkoły Elżbieta Figielek. Uroczystość prowadził przedstawiciel Samorządu Uczniowskiego. Po krótkim programie artystycznym przygotowanym przez każdą klasę, nastąpiło uroczyste ślubowanie oraz pasowanie. Pasowania dokonał dyrektor szkoły, a wicedyrektor szkoły wręczyła każdemu uczniowi pamiątkowe dyplomy. Uczniowie otrzymali również prezenty ufundowane przez rodziców. Pan Burmistrz Marek Rożek, który ze względu na obostrzenia nie mógł uczestniczyć w uroczystości przekazał uczniom  życzenia oraz drobny prezent, który w Jego imieniu wręczył dyrektor szkoły. Uczniom jeszcze raz gratulujemy oficjalnego przyjęcia w poczet naszej społeczności szkolnej. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia. Dzisiaj na zdjęciach klasa 1c. Zdjęcia z klasy 1b zamieścimy na stronie jak otrzymamy materiał fotograficzny.

• Szkolny konkurs z okazji Międzynarodowego Dnia Języków Obcych.

• Data publikacji:19.10.2021

26 września jest obchodzony jako Międzynarodowym Dzień Języków Obcych. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs przeznaczony dla klas 4-8. Konkurs polegał na rozwiązaniu przez każdą z klas testu językowo-kulturowego dotyczącego: języka angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego. Zwyciężyła klasa 8a. Gratulujemy! Nagrodą w konkursie jest voucher do pizzerii w wysokości 150 zł. Nagrodę ufundował Samorząd Uczniowski. Wszystkim klasom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie. Organizatorami konkursu były: pani Michalina Polaszek, pani Marzena Kocur oraz pani Joanna Pazoła.

/-/Michalina Polaszek

• Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

• Data publikacji: 18.10.2021

W dniach 27.09 - 01.10 nasza szkoła, wzorem lat ubiegłych, wzięła udział w akcji edukacyjnej z okazji XI Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia. Jej celem było nadrobienie “tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Wszyscy, którzy pomyślnie zdali egzamin uzyskali certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki mnożenia. Ponad 100 osób podjęło się tego wyzwania. Wśród nich byli uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy Urzędu Miejskiego w Borku Wielkopolskim.

Tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia w roku szkolnym 2021/2022 uzyskali:

PRACOWNICY URZĘDU MIEJSKIEGO W BORKU WIELKOPOLSKIM:

• Aleksander Weronika

/-/Karolina Borońska

• Start Harcerski 2021.

• Data publikacji: 17.10.2021

3, 2, 1 i wystartowaliśmy w nowy rok harcerski. Tegoroczny start odbył się na stanicy hufca ZHP Jarocin w Rościnnie. Naszą drużynę reprezentowało 9 harcerzy młodszych i 21 Harcerzy starszych. Start rozpoczęliśmy grą, której celem było poznanie walorów przyrodniczych doliny Wełny. Około 14.00 dotarliśmy na stanicę, zjedliśmy pyszny obiad, po czym wzięliśmy udział w integracji harcerzy z całego hufca. Podsumowaniem tego intensywnego dnia było wspólne ognisko, po którym harcerze młodsi udali się do domów. Harcerze starsi natomiast jeszcze długo biesiadowali przy ognisku. Niedziela była czasem spędzonym na porządkowaniu bazy i przygotowaniu jej do kolejnego sezonu. Cieszymy się, że po tak długim czasie mieliśmy znów okazję spotkać się i wspólnie spędzić czas.

/-/dh Daria Wajnert