• Przedszkolaki mają wielkie serca.

• Przedszkolaki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego wzięły udział w akcji pomocy dla Marcelka. Przekazano zebrane nakrętki, środki higieny osobistej i przepiękne kartki z życzeniami dla chłopca. Trzymamy kciuki za powrót do zdrowia.

/-/Zespół nauczycieli wychowania przedszkolnego

• Umowa na użyczenie laptopa.

• Informuję, że wszystkie umowy na użyczenie laptopów zostają automatycznie przedłużone do 7 dni od zakończenia zdalnego nauczania ( w tym okresie należy zdać laptopy). Nie podpisujemy nowych umów ze względu na zbędne stwarzanie zagrożenia i problemy dla Państwa.

• Niepodległa do Hymnu 2020 w ZSP Borek Wlkp.

• Pomimo obostrzeń epidemiologicznych dołączyliśmy się do akcji  Niepodległa do Hymnu 2020. Chcąc podtrzymać  tę  tradycję i śpiewać również w tym roku uczniowie klasy 5a, 6b oraz 7a przystąpili zdalnie do wspomnianej akcji. Efektem ich pracy są zamieszczonej poniżej nagrania.  Serdecznie dziękuję za udział w akcji oraz w naszym małym projekcie wymienionym uczniom:

1. Natalia Tomaszewska
          2. Oliwia Stanisławska
          3. Magdalena Marszałek
          4. Julia Wasielewska
          5. Maria Wojtkowiak
          6. Aleksander Adamiak
          7. Krzysztof Budzyn
          8. Kacper Guźliński
          9. Aleksander Wojciechowski
          10. Franciszek Dutkiewicz
          11. Jakub Niewdana
          12. Franciszek Rybacki
          13. Dawid Wytykowski
          14. Bartosz Kuliński
          15. Damian Pietrzyk
          16. Jakub Łukaszek
          17. Jakub Pachciarz
          18. Mariusz Olszak
          19. Mikołaj Dworniczak

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli uczniom w dokonaniu nagrań oraz p. Lidii Wytykowskiej za akompaniament na gitarze przy jednym z wykonań hymnu.

Gratuluję odwagi i patriotyzmu!

• Niepodległa do Hymnu 2020 - dołącz do akcji!

• 11 listopada 2018 roku, w stulecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości, w całej Polsce i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego, płynący z setek gardeł i serc. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach.

Równie uroczyście i licznie było w zeszłym roku – śpiewaliśmy wspólnie od Bałtyku po szczyty gór, w malutkich wsiach i największych metropoliach, w kraju i za granicą miliony Polaków i przyjaciół Polski znów połączyło się w jedną, biało-czerwoną rodzinę.

Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, współlokatorami, najbliższymi lub z zachowaniem zasad dystansu społecznego. Namawiamy też by dzieci nauczyły się grać na instrumentach muzycznych hymn i spróbowały go wykonać.

Ty też przyłącz się do akcji i wspólnie z nami zaśpiewaj hymn – nie ważne czy w domu przed telewizorem czy w maseczce z zachowaniem dystansu społecznego - liczy się to, że w tym dniu i w tak trudnym czasie wciąż potrafimy się zjednoczyć!

Źródło:www.niepodlegla.gov.pl

• Wyniki Wielkopolskich Konkursów Kuratoryjnych.

• Od 26 października do 6 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Wielkopolskich Konkursach Kuratoryjnych. Wszystkim, którzy przystąpili do konkursów serdecznie gratulujemy, a zwłaszcza uczniom, którzy uzyskali awans do etapu rejonowego. Gratulujemy również nauczycielom przygotowującym uczniów. Poniżej zamieszczamy wykaz uczniów, którzy przeszli do następnego etapu oraz ich opiekunów.

Wielkopolski Konkurs Biologiczny

• Nauczyciel przygotowujący: Edmund Neudeker

Wielkopolski Konkurs Matematyczny

• Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Paszkowiak

Wielkopolski Konkurs Języka Polskiego

• Nauczyciel przygotowujący: Renata Wyrwińska

Wielkopolski Konkurs Chemiczny

• Nauczyciel przygotowujący: Małgorzata Paszkowiak

Wielkopolski Konkurs Fizyczny

• Nauczyciel przygotowujący: Anna Majewska

• Szkolne nakrętki dla Marcelka.

• Samorząd Uczniowski postanowił włączyć się w pomoc choremu Marcelkowi z Krotoszyna i przeznaczyć środki zgromadzone podczas ostatniej zbiórki nakrętek w naszej szkole na leczenie chłopca.  Pamiętajcie, że nawet małe, niepozorne nakrętki mogą ratować życie. Mogliśmy to zrobić dzięki Wam,  drodzy uczniowie. Dziękujemy Wam za ofiarność.  Czas nagli, jeśli ktoś jeszcze chciałby wesprzeć leczenie chłopca, można to zrobić na stronie siepomaga.pl (Marcel Samol).

/-/Samorząd Uczniowski