• Dzień Pluszowego Misia.

• 25 listopada 2020 bibliotekarki zaprosiły uczniów do wspólnego świętowania Dnia Pluszowego Misia. Czytelnicy mogli sprawdzić swoje wiadomości podczas gry on-line udostępnionej na Facebooku biblioteki szkolnej (Biblioteka ZSP Borek Wlkp.)

• Kartki i misiowe upominki dla Marcelka.

• Uczniowie uczęszczający na zajęcia świetlicowe chętnie przyłączyli się do akcji zorganizowanej przez panią Magdalenę Lisiecką "KARTKA DLA MARCELKA". Dzieci z klas 4c i 6a wykonały kartoniki w kształcie serduszek, w których umieścili drobne upominki - misiowe niespodzianki. Uczniowie z pozostałych klas wykonali kartki z życzeniami dla Marcelka. Serdecznie dziękujemy dzieciom i ich rodzicom za zaangażowanie.

/-/Angelina Kozłowska, Marzena Kocur

• Światowy Dzień Pluszowego Misia u Puchatków i Smerfów.

• W dniu 25.11.2020 roku nasze przedszkolaki z grupy Puchatków i Smerfów uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: ćwiczenia gimnastyczne z misiami, zabawy, konkursy. Przedszkolaki rysowały portret swojego ukochanego misia. Dzieci poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, degustowały miód – przysmak misiów. Rozpoznawały najpopularniejsze misie – występujące w bajkach i opowiadaniach. Uczyły się także misiowej rymowanki. Przedszkolaki wzięły również udział w warsztatach zaproponowanych przez Miejsko – Gminny Ośrodek Kultury, polegających na złożeniu i samodzielnym przyozdobieniu ruchomej zabawki - misia ze sklejki. Złożeniem misiów zajęły się wychowawczynie grup, natomiast dzieci według własnego pomysłu pięknie ozdobiły misie, wykorzystując dostępne materiały. Na koniec dnia każdy przedszkolak za wspólną, radosną zabawę otrzymał dyplom „Przyjaciela pluszowego misia”.

/-/Malwina Szlachetka, Martyna Jędrzejczak, Anna Florczyk

• Każdy z nas może być Dickensem –  konkurs na opowiadanie świąteczne.
        • Każdy z nas może być Dickensem – konkurs na opowiadanie świąteczne.

• Pewnego dnia, a był to najpiękniejszy ze wszystkich dni roku, Wigilia Bożego Narodzenia, stary Scrooge, bardzo zajęty, siedział w kantorze. Zimno było dotkliwe i przenikające, czas mglisty…” - tak rozpoczyna się „Opowieść wigilijna” Charlesa Dickensa. Historia została opublikowana tuż przed Świętami Bożego Narodzenia 1843 r., a prasa brytyjska zaraz przyznała Dickensowi przydomek „człowieka, który wynalazł Boże Narodzenie”.

Dziś każdy z nas może być Dickensem –

biorąc udział w konkursie na opowiadanie świąteczne.

I. Cele Konkursu:

1. Zachęcenie  młodzieży do pisania i prezentowania własnej twórczości literackiej.
          2. Rozwijanie wrażliwości i wyobraźni młodych autorów, a także popularyzowanie ich twórczości.

II. Zasady uczestnictwa w Konkursie Literackim:

1. Konkurs adresowany jest do młodzieży IV-VIII.
          2. Prace oceniane będą przez  komisję.
          3. Prace dostarczone na konkurs muszą być pracami Dziś każdy z nas może być Dickensem –biorąc udział w konkursie na opowiadanie świąteczne.własnymi, napisanymi w języku polskim, wcześniej niepublikowanymi.
          4. Uczestnik konkursu ma za zadanie napisać opowiadanie na temat świąt Bożego Narodzenia.
          5. Prace mogą być napisane odręcznie , wówczas nie powinny przekraczać 3 stron w formacie A4 lub  komputerowo i wówczas nie powinny przekraczać 2 stron formatu A4 w rozmiarze czcionki 12. Uwaga! Tylko czytelny rękopis będzie przyjęty do konkursu.
          6. Utwór można wzbogacić  ilustracją.

III. Termin i miejsce składania prac:

Prace należy wysyłać na Teams  do p. M.Sochackiej do dnia 11.12.2020

IV. Kryteria oceniania:

• twórczy charakter utworu,
          • poprawność stylistyczna i językowa,
          • poziom literacki pracy,
          • samodzielność i oryginalność,

V. Nagrody:

1. Dla zwycięzców Konkursu przewidziane są upominki  i oceny z języka polskiego,  natomiast wszyscy uczestnicy otrzymają pochwały.

VII. Wyłanianie laureata Konkursu:

1. Jury wyłoni zwycięzcę większością głosów.
          2. Ogłoszenie wyników 18.12.2020.
          3. Wyniki zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.

• Osobno, ale razem!-świąteczna akcja Samorządu Uczniowskiego.

• W tym roku czekają nas wyjątkowe święta- czekamy na nie w domu, nie ma nas w szkole- ale to nic! I tak chcemy się zobaczyć! W tym celu Samorząd Uczniowski chce stworzyć zbiór Waszych zdjęć świątecznych. Przyślijcie swoje (PODPISANE!) zdjęcie z:

• gadżetami świątecznymi,
          • makijażem świątecznym,
          • w świątecznym przebraniu.

Ogranicza Was tylko Wasza wyobraźnia! Najfajniejsze zdjęcia nagrodzimy. Samorząd Uczniowski stworzy kolaż zdjęć tak, abyśmy wszyscy się zobaczyli! Zdjęcia wysyłamy w aplikacji TEAMS na konto p. Marcina Busza. Termin nadsyłania zdjęć -10 grudnia Przysłanie zdjęcia jest równoznaczne ze zgodą rodziców na upublicznienie wizerunku ucznia na stronie internetowej szkoły.

/-/Samorząd Uczniowski