• "Muzyczny prezent..."

• Koncert Świąteczny w Kaplicy Marysińskiej "Głos się rozchodzi", powstał z inicjatywy GOK Piaski w ramach niespodzianki na tegoroczną Galę "Szlachetnej Paczki" Powiatu Gostyńskiego. W Koncercie udział wzięli: Lidia Wytykowska-nauczycielka ZSP w Borku Wlkp., Wojciech Czemplik -skrzypek, grający w zespole Stare Dobre Małżeństwo, Robert Jaskulski -muzyk grający w zespole "U studni" oraz Gerard Misiaczyk.

/-/Lidia Wytykowska

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy-gramy ale inaczej!

• W czasie pandemii wszystko jest inne. Inny będzie także 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie możemy się spotkać jak każdego roku w Gminnym Ośrodku Kultury, ale możemy spotkać się wirtualnie! W aplikacji Teams, w zespołach pedagogów, zaprezentowane zostaną świąteczne niespodzianki. Zachęcamy do obejrzenia, a następnie do finansowego wsparcia tej pięknej inicjatywy. Wpłaty należy dokonać na konto Rady Rodziców Zespołu Szkolno–Przedszkolnego w Borku Wlkp. Następnie Rada Rodziców przekaże zebrane pieniądze na konto sztabu w Gostyniu. W oddziałach przedszkolnych w Borku i Karolewie będą wystawione puszki oraz „orkiestrowe” przedmioty, które będzie można zakupić.

Nr konta: 98867800050021020095130001

(Rada Rodziców przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borku Wlkp., ul. Szkolna 1, 63-810 Borek Wlkp.)

W tytule przelewu wpisujemy:  WOŚP

Ta szczególna sytuacja pokazała jak ważna jest służba zdrowia, którą od 29 lat wspiera Jurek Owsiak ze swoją Orkiestrą. Przyłączmy się!

Zespół Specjalistów

Szkolny Wolontariat

PS „Pod Dębem” w Karolewie

• Wyniki konkursów.

• Szkolny Konkurs Plastyczny "SOWA" (klasy 1-3) oraz Szkolny Konkurs Fotograficzny "Z książką ci do twarzy" (klasy 4-8). Konkursy zorganizowano z okazji Międzynarodowego Tygodnia Bibliotek Szkolnych.

• #przerwanaczytanie.

• 30 października 2020 r. chętni uczniowie i nauczyciele brali udział w V Ogólnopolskiej Akcji Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Tegoroczna akcja była też I międzynarodową edycją. Organizatorem akcji była Biblioteka Publiczna w Gorzowie Wielkopolskim.  Do akcji przyłączyło się 19 klas. Powstały kolaże zdjęć oraz filmiki. Bardzo dziękujemy za ogromne zaangażowanie wychowawców i polonistek.

• Kicia Kocia i jej mali czytelnicy.

• 4 listopada 2020r. panie bibliotekarki odwiedziły uczniów klas pierwszych. Podczas spotkania dzieci wysłuchały jednej z przygód Kici Koci pt. „Kicia Kocia w bibliotece”. Pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak wypożyczać książki i zostali pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej. Każdy mógł obejrzeć swoją kartę czytelnika oraz wypożyczyć książeczki do domu. Spotkanie zakończyło się wielkim wspólnym  rysowaniem - Kici Koci i regałów bibliotecznych. W tym uroczystym dniu mali czytelnicy i ich opiekunki bardzo przypominali biblioteczne koty.