• Władysławowo 2020-ostatnie dwa wolne miejsca.

• Lista uczestników (stan na 27.11.2019):

1.Hałas Maja, 2.Krzyżostaniak Marcelina, 3.Ochliński Kacper (1), 4.Tyrakowski Gracjan (2), 5.Biernat Karolina, 6.Waścińska Zofia, 7.Wajnert Daria, 8.Guźlińska Magdalena, 9.Wytykowski Dawid (3), 10.Szymański Adrian (4), 11.Dutkiewicz Franciszek (5), 12.Krzyżaniak Joanna, 13.Barszcz Zofia, 14.Gazda Weronika, 15.Mazur Zofia, 16.Smektała Maria, 17.Dolatowska Anna. 18. Dopierała Mateusz (6), 19. Szymczak Tobiasz (7), 20. Stachowiak Jagoda, 21.Konarkowska Katarzyna, 22.Matuszak Hanna, 23.Szymańska Tatiana, 24.Handke Anna, 25.Szewczykowski Bartosz(8), 26.Krajewski Dominik (9), 27.Krajewski Karol (10), 28.Krawczyk Bartłomiej(11), 29.Paradysz Jaśmina, 30.Przybyła Vanessa, 31.Wojciak Zuzanna, 32.Walczak Maria, 33.Kuliński Dominik (12), 34.Szmytowski Karol (13), 35.Wojdyło Igor (14),  36.Celka Magda, 37.Celka Monika, 38.Wośkowiak Martyna, 39.Skarżyński Adam (15), 40. Boroński Radosław (16), 41. Stefaniak Mikołaj (17), 42. Wujek Przemysław (18), 43. Olszak Mariusz (19).

Dziewczęta: 24

Chłopcy: 19

Zgłoszeń można dokonywać przez dziennik elektroniczny Librus na konto dyrektora lub na adres w.halas@spborekwlkp.pl. Zostały 2 miejsca na liście głównej. Po wyczerpaniu 45 miejsc rozpoczną się zapisy na listę rezerwową. Przejście z listy rezerwowej na główną wyłącznie według kolejności zgłoszeń i ewentualnej rezygnacji uczestnika z listy głównej.

• Gumisie poznają swoje prawa i obowiązki.

• W listopadzie najmłodsza grupa realizowała jedną z trudniejszych tematyk, a mianowicie dzieci zapoznały się ze swoimi obowiązkami oraz prawami. Przy zdobywaniu wiedzy na temat tych pierwszych pomogła niewątpliwie wizyta p. Ani Grajczyk - mamy naszej koleżanki Zuzi, która przyprowadziła do sali ukochanego pieska dziewczynki o imieniu Tina. Poza tym, że przedszkolaki wesoło bawiły się ze zwierzakiem, jaki okazał się być niezwykle przyjaznym stworzeniem, na podstawie relacji p. Ani i Zuzi mogliśmy również poznać niektóre obowiązki, związane z posiadaniem psa - wyprowadzanie na spacer, karmienie, wizyty u weterynarza, kąpanie i wiele innych. Dzieci miały okazję do tego, by poczęstować naszego wyjątkowego gościa karmą, pamiętały też o nalaniu wody do miseczki. Gumisie nie mogły rozstać się z nowym przyjacielem, który bardzo chętnie bawił się z maluchami - najbardziej spodobały mu się pluszaki przedszkolaków. Od tej pory milusińscy każdego dnia wspominają tę niezwykłą wizytę i bardzo chcą, by jeszcze kiedyś takowa się powtórzyła.

W kolejnych dniach poznawaliśmy również prawa dzieci. Aby ułatwić to zadanie, posługiwaliśmy się metodą dramy, stworzyliśmy też łańcuch pomocy z naszych dłoni, wyciętych z papieru oraz plakat przedstawiający promyki słońca, opatrzone najważniejszymi przywilejami młodego człowieka.

/-/Marlena Schmitchen