• Andrzejki w oddziale integracyjnym.

• "Hokus-pokus, czary-mary,
          niech się spełnią andrzejkowe czary.”

W piątek, 29 listopada, dzieci z  klasy pierwszej „a” przeniosły się w magiczny świat wróżb i zabaw andrzejkowych. Mogły „poznać swoją przyszłość” – tą bliską „co może zdarzyć się w najbliższym czasie” i tą daleką… „kim będę w przyszłości”. Wśród atmosfery tańca i zabawy znalazł się również czas na słodki poczęstunek. Ten magiczny dzień był okazją do zapoznania się z tradycją andrzejkową, radości oraz integracji grupy.

/-/Kamila Olińska

• Gumisie dbają o zdrowie.

• Najmłodsze przedszkolaki dowiedziały się ostatnio wiele na temat zdrowia - między innymi skupiliśmy się na omówieniu zasad higieny. W związku z tym dzieci zapoznały się z Brudaskiem i Czyścioszkiem. Pierwszemu z wymienionych pomogliśmy zadbać o swój wygląd oraz dobre samopoczucie poprzez wyciąganie rozmaitych przedmiotów higienicznych z TAJEMNICZEGO PUDEŁKA. Dzięki temu usprawnialiśmy zmysł dotyku, gdyż tylko i wyłącznie za jego pomocą odgadywaliśmy, co zostało ukryte. Dowiedzieliśmy się też, w jaki sposób działa mydło - zmieniając się w małych chemików, przeprowadziliśmy eksperyment z „uciekającym” pieprzem oraz sprawdziliśmy, w jakiej wodzie rozpuszcza się szybciej. Następnie przeprowadziliśmy pogadankę na temat mycia ząbków. Przedszkolaki z entuzjazmem dopasowywały obrazki przedstawiające rozmaite pokarmy do modeli zdrowego i chorego zęba. Trzeba przyznać, że ich wiedza w tym zakresie jest bardzo zadowalająca i mają świadomość tego, jakich produktów każdy powinien unikać. Wiele zabawy czekało na nas podczas ćwiczeń w szczotkowaniu, w czym pomógł nam gigantyczny model szczęki oraz proporcjonalnie wielka szczoteczka. Gumisie starannie wyszorowały każdy ząb, po czym same udały się do łazienki, by utrwalać higieniczne nawyki.

/-/Marlena Schmitchen

• Władysławowo 2020- aktualna lista.

• Lista uczestników (stan na 29.11.2019):

1.Hałas Maja, 2.Krzyżostaniak Marcelina, 3.Ochliński Kacper (1), 4.Tyrakowski Gracjan (2), 5.Biernat Karolina, 6.Waścińska Zofia, 7.Wajnert Daria, 8.Guźlińska Magdalena, 9.Wytykowski Dawid (3), 10.Szymański Adrian (4), 11.Dutkiewicz Franciszek (5), 12.Krzyżaniak Joanna, 13.Barszcz Zofia, 14.Gazda Weronika, 15.Mazur Zofia, 16.Smektała Maria, 17.Dolatowska Anna. 18. Dopierała Mateusz (6), 19. Szymczak Tobiasz (7), 20. Stachowiak Jagoda, 21.Matuszak Hanna, 22.Szymańska Tatiana, 23.Handke Anna, 24.Szewczykowski Bartosz(8), 25.Krajewski Dominik (9), 26.Krajewski Karol (10), 27.Krawczyk Bartłomiej(11), 28.Paradysz Jaśmina, 29.Przybyła Vanessa, 30.Wojciak Zuzanna, 31.Walczak Maria, 32.Kuliński Dominik (12), 33.Szmytowski Karol (13), 34.Wojdyło Igor (14),  35.Celka Magda, 36.Celka Monika, 37.Wośkowiak Martyna, 38.Skarżyński Adam (15), 39. Boroński Radosław (16), 40. Stefaniak Mikołaj (17), 41. Wujek Przemysław (18), 42. Olszak Mariusz (19), 43. Szmyt Jan (20).

Dziewczęta: 23

Chłopcy: 20

Zgłoszeń można dokonywać przez dziennik elektroniczny Librus na konto dyrektora lub na adres w.halas@spborekwlkp.pl. Zostały 2 miejsca na liście głównej. Po wyczerpaniu 45 miejsc rozpoczną się zapisy na listę rezerwową. Przejście z listy rezerwowej na główną wyłącznie według kolejności zgłoszeń i ewentualnej rezygnacji uczestnika z listy głównej.

• Dinozaury u Puchatków.

• 27 listopada 2019 roku do Puchatków zawitały dinozaury. Mimo, że wyginęły dawno temu, nadal cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci. Świadczą o tym, przyniesione przez przedszkolaki figurki dinozaurów, książki, albumy, układanki, memory oraz wiedza, którą na temat tych pradawnych zwierząt  posiadają. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z naszego dnia z dinozaurami.

/-/Barbara Danek