• Władysławowo 2020- przypomnienie o wpłacie zaliczki i karcie kwalifikacyjnej.

• Przypominam, że podpisana została umowa na zakwaterowanie i wyżywienie w Ośrodku Baltic Sport we Władysławowie (Chłapowie) w terminie od 13 do 20 lipca 2020 roku dla uczestników kolonii letnich. Ze względu na konieczność dokonania wpłaty zaliczki w określonym terminie, informuję, że pierwszą zaliczkę w wysokości 150 zł należy wpłacić w sekretariacie u p. Patrycji Andrzejewskiej (wyłącznie w tym sekretariacie) od 26 listopada 2019 roku do 7 grudnia 2019 roku. Zaliczkę wpłacamy tylko w podanej wysokości i w ustalonych terminach. Uczestnik po wpłacie otrzymuje potwierdzenie dokonania wpłaty. Podajemy również wysokość poszczególnych rat i terminy wpłaty danej zaliczki:

• I rata w wysokości 5.560,00 płatna do 10.12.2019.r. -zaliczka płatna w terminie 25.11. 2019r.-7.12.2019r. (150 zł)
          • II rata w wysokości 7.000,00 płatna do 12.02.2020r.- zaliczka płatna w terminie 3-12.02.2020r. (200 zł)
          • III rata w wysokości 8.000,00   płatna  do 06.05.2020.r. - zaliczka płatna w terminie 20.04.2020r.-4.05.2020r. (200 zł)
          • IV rata w wysokości 8.000,00 zł płatna do 10.07.2020- zaliczka płatna w terminie 01-12.06. 2020r. (reszta)

Przy wpłacie pierwszej zaliczki uczniowie dostają do wypełnienia przez rodziców kartę kwalifikacyjną, którą należy zwrócić do 12 grudnia 2019 roku. Można również pobrać kartę kwalifikacyjną ze strony, wydrukować dwustronnie i oddać wypełnioną w sekretariacie u p. Patrycji Andrzejewskiej. Nadmieniam, że nie musi być informacji od lekarza-wystarczą informacje rodzica o stanie zdrowia dziecka. Rodzice wypełniają wyłącznie część II oraz podpisują klauzulę informacyjną na stronie 4.

Dotychczas wpłaty dokonało jedynie 11 osób.

• Zgłoszenia dzieci przedszkolnych na dyżur świąteczny.

• Informuję, że do 10 grudnia 2019 roku można zgłaszać dzieci na dyżur w przedszkolu w okresie świątecznym. Dyżur z jednostek przedszkolnych wchodzących w skład Zespołu pełni Przedszkole Samorządowe w Borku Wielkopolskim. Zgłoszenia przyjmują wychowawcy grup.

• "Międzywodzie 2021"- kolonie letnie.

• Informuję, że kolonie letnie w 2021 roku odbędą się w Międzywodziu. Całkowity koszt za 8 dni wyniesie 750 zł. Zakładając, że dofinansowanie organu prowadzącego będzie na tym samym poziomie co obecnie to koszt leżący po stronie rodziców wyniesie 590 zł. Biorąc pod uwagę ewentualny drastyczny wzrost cen (podkreślam -drastyczny), a zwłaszcza trudny do przewidzenia koszt transportu (cena paliw) ostateczny koszt może wynieść 800 zł. Podana cena uwzględnia już jednak pewien wzrost cen. Termin zostanie ustalony dopiero pod koniec 2020 roku. Bazą noclegową i żywieniową będzie Ośrodek Kolonijno-Wczasowy Bursztyn w Międzywodziu. Zdaję sobie sprawę, że jest to termin bardzo odległy i wiele może się wydarzyć ale można już wstępnie rezerwować miejsca. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie przez Librusa na konto dyrektora szkoły. Liczba miejsc wynosi tradycyjnie 45.  Jak zwykle decydować będzie wyłącznie kolejność zgłoszeń. W panelu bocznym dodano baner do wszelkich informacji związanych z "Międzywodziem 2021". Zamieszczam również wstępny program kolonii, na którego zmianę mogą wpłynąć wyłącznie ceny w 2021 roku.

• Wizyta Puchatków w Bibliotece Publicznej.

• 29listopada 2019 roku grupa Puchatków odwiedziła Bibliotekę Publiczną, by uczestniczyć w trwających cały tydzień urodzinach pluszowego misia. Puchatki wzięły udział w czytaniu książki „Marzenie Małego Misia” Gillian Lobel opowiadającej o misiu, który pragnie dać swojej mamie najpiękniejszy prezent urodzinowy. Do biblioteki przybył także prawdziwy miś, który rozruszał Puchatki i przeprowadził ćwiczenia gimnastyczne.  Po pamiątkowym zdjęciu przedszkolaki z zadowoleniem korzystały z książek z działu dziecięcego i przeglądały je, a niektórzy próbowali swoich sił w czytaniu.  Spotkanie z misiem  dało nam wiele uśmiechu i dobrej zabawy.

/-/Anna Polaszyk

• Wróżby i zabawy andrzejkowe w grupie Skrzatów.

• Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja –to przysłowie towarzyszyło nam podczas zabawy 29 listopada 2019 roku. Zwyczaj wróżenia w wieczór andrzejkowy znany jest od bardzo dawna. Przedszkolaki dowiedziały się, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie. W piątek Skrzaty chciały zajrzeć w przyszłość, sprawdzić co je czeka. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały, kim zostaną w przyszłości.   Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami, tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem od Mikołaja, który obchodził urodziny. Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy w gronie rówieśników.

/-/Krystyna Łączniak