• Szkolny Konkurs Plastyczny "Święto Niepodległości".

• Data publikacji: 08.11.2022

Mamy przyjemność zaprezentować laureatów Szkolnego Konkursu Plastycznego "Święto Niepodległości". Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej o charakterze patriotycznym- KOTYLION PATRIOTYCZNY. Do oceny wpłynęło 77 prac. Prace uczestników przez tydzień podziwiać będzie można w holu szkoły a później zaprezentowane zostaną w Boreckim Ośrodku Kultury podczas tegorocznych obchodów Święta Niepodległości - 11 listopada. Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

w kategorii klas pierwszych:

• 1. miejsce - Gabriela Płończak
          • 2. miejsce - Mikołaj Twardowski
          • 3. miejsce- Katarzyna Polaszyk

w kategorii klas drugich:

• 1. miejsce - Wojciech Węclewski
          • 2. miejsce - Piotr Mazur
          • 3. miejsce - Marcel Bugzel

w kategorii klas trzecich:

• 1. miejsce - Maria Kończak
          • 2. miejsce - Nicola Jędryczka
          • 3. miejsce - Kacper Polaszyk

Organizatorkami konkursu były mgr Magdalena Stachowiak- Marcinkowska i mgr Marta Szymczak. Wszystkim nagrodzonym gratulujemy!!!

/-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska, Marta Szymczak

• Ogólnopolski Tydzień Kariery.

• Za nami Ogólnopolski Tydzień Kariery, którego celem jest inspirowanie działań na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.

Nasza szkoła aktywnie włączyła się w obchody tego przedsięwzięcia.

Zostały przeprowadzone następujące działania:

1. Spotkania z doradcą zawodowym z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gostyniu. Pani Urszula Burzyńska-Zimna odwiedziła 2 grupy przedszkolne, w których zajęcia odbywały się pod hasłem: „ Wiem kim będę, gdy będę duży”. Podczas zajęć w klasach czwartych oraz piątych doradca zawodowy oscylował wokół tematu właściwej komunikacji i asertywności, umiejętności przydatnych w życiu osobistym i zawodowym. W najbliższym czasie tematyką z zakresu doradztwa zawodowego zostaną objęte również klasy szóste.
          2. Warsztaty  dla uczniów klas VII, którzy stoją przed ważnym wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej oraz wyborem zawodu.  Spotkania prowadził pan Grzegorz Kozak, doradca zawodowy  z Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Lesznie;
          3. 3. „Kuźnia Talentów” skierowana do wszystkich uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego. Nad prawidłowym jej przebiegiem czuwali pedagodzy szkolni. Celem nadrzędnym tego działania było ukazanie talentów, pasji i zainteresowań naszych uczniów, które przy okazji stanowiły ciekawą inspirację dla innych. Galerię można było podziwiać na korytarzu szkolnym w budynku A oraz w budynku B.
          4. Konsultacje indywidualne prowadzone przez szkolnego doradcę zawodowego (dla zainteresowanych).

Składamy serdeczne podziękowania osobom zaangażowanym w działania z okazji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery i zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

/-/Marta Paradysz

• Wrocław-informacja o wycieczkach.

• Data publikacji: 08.11.2022

Terminy wycieczek do Wrocławia w ramach programu "Poznaj Polskę":

• klasy 4-8: 09.11.2022r., wyjazd godz. 6.30, powrót ok. godz. 20.00
          • klasy 1-3: 16.11.2022r., wyjazd godz. 6.30, powrót: ok godz. 20.00
          • klasy 1-3: 18.11.2022r., wyjazd godz. 6.30, powrót: ok godz. 20.00
          • klasy 1-3: 22.11.2022r., wyjazd godz. 6.30, powrót: ok godz. 20.00

Informacji, który uczeń z klas 1-3 jedzie konkretnego dnia udzielają wychowawcy klas. Wszystkie grupy mają wyjazd sprzed głównego budynku szkoły (ul. Szkolna 1).

• Pamiętamy….

• Data publikacji: 05.11.2022

3 listopada 2022 r. grupa przedszkolna „Motylki” wybrała się na dłuższy spacer ulicami miasta, aby poznać Miejsca Pamięci Narodowej, oddać Im hołd oraz złożyć zapalone znicze.  Po udanym spacerze, dzieci z radością i uśmiechem na twarzy wróciły do sali przedszkolnej.

/-/ Ilona Bogdańska, Regina Kot

• Wyniki Konkursu Plastycznego „Laurka dla biblioteki”.

• Data publikacji: 03.11.2022:

Wyniki Konkursu Plastycznego „Laurka dla biblioteki”:

Klasa 1:

• I miejsce- Zofia Nowak
          • II miejsce- Zosia Wilczyńska
          • III miejsce- Antek Mazurkiewicz

Klasa 2:

• I miejsce- Wiktor Kubiak
          • II miejsce- Oliwia Czubak
          • III miejsce- Marcel Bugzel

Klasa 3:

• I miejsce- Antoni Danek
          • II miejsce- Hanna Rybacka
          • III miejsce- Piotr Hasiński

Przedszkole:

• Wyróżnienie: Franciszek Kaczmarek

Komisja konkursowa: Mirosława Paździerska, Joanna Ratajczak, Agnieszka Nawrocka, Renata Talarska.

/-/Bibliotekarki