• „Szkoła do hymnu” 2022.

• Data publikacji: 13.11.2022

W związku z Narodowym Świętem Niepodległości nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję pt. „Szkoła do hymnu”, zorganizowaną przez Ministerstwo Edukacji i Nauki.

W ramach tej akcji dnia 10 listopada punktualnie o godzinie 11:11 uczniowie wraz z nauczycielami po akademii z okazji Narodowego Święta Niepodległości uroczyście zaśpiewali 4 zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

• Akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

• Data publikacji: 13.11.2022

Ponad wiek niewoli, trzej zaborcy rozrywający polską ziemię i walka narodu o niepodległość przypieczętowana wreszcie sukcesem. 11 listopada 1918 roku wraz z zakończeniem I wojny światowej na mapę Europy powróciła Polska, a Polacy odzyskali swój Dom.

„Niepodobna oddać tego upojenia, tego szału radości, jaki ludność polską w tym momencie ogarnął. Po 123 latach prysły kordony. Nie ma „ich”. Wolność! Niepodległość! Zjednoczenie! Własne państwo! Na zawsze! Chaos? To nic. Będzie dobrze. Wszystko będzie, bo jesteśmy wolni od pijawek, złodziei, rabusiów, od czapki z bączkiem, będziemy sami sobą rządzili. (...) Cztery pokolenia nadaremno na tę chwilę czekały, piąte doczekało. (...)” – pisał Jędrzej Moraczewski.

Kolejne pokolenia cieszą się tą wolnością i niezależnością po dziś. W swoich sercach przechowują pamięć o walkach, porażkach i zwycięstwach oraz szacunek do historii. Święto Niepodległości to wyjątkowy dzień, dlatego 10 listopada w naszej szkole odbyła się piękna uroczystość podczas której społeczność szkolna uczciła  104. rocznicę odrodzenie Ojczyzny.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej wyjątkowej uroczystości.

• Ustronie Morskie 2023-pozostało 5 wolnych miejsc.

• Data publikacji: 08.11.2022

Posiadamy jeszcze 5 wolnych miejsc na kolonie letnie w 2023 roku, które odbędą się w Ustroniu Morskim w terminie od 7 do 15 lipca 2023 roku. Kolonie będą trwały 9 dni (8 noclegów). Bazę noclegową będzie stanowić Ośrodek Wczasowo-Wypoczynkowy „Janosik”, ul. B. Chrobrego 40 (https://ustroniemorskiejanosik.pl/). Odległość od plaży ok. 80 metrów. W dniu 4.11.2022r. zawarto umowę. W ramach umowy za kwotę 130 zł od osobodnia Zleceniobiorca zobowiązuje się do:

1. Zakwaterowania w pokojach 2,3,4 osobowych z łazienkami,  tv, WI-FI.
          2. Wyżywienia – 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja).
          3. Udostępnienia świetlicy, sali ćwiczeń, gier i zabaw.
          4. Zapewnienia obiektu ogrodzonego, dogrzewanego, posiadającego własny teren zielony do gier i zabaw z możliwością grania w piłkę nożną i siatkówkę plażową oraz profesjonalnego placu zabaw.
          5. Umożliwienia korzystania z infrastruktury ośrodka, urządzeń audiowizualnych, sprzętu sportowego  tj. stoły tenisowe, piłkarzyki.
          6. Organizacji ogniska z pieczeniem kiełbasek.
          7. Zapewnienia opieki lekarskiej (przychodnia NFZ).
          8. Zapewnienia opieki ratownika WOPR podczas kąpieli morskich.
          9. Współpracy z kierownikiem grupy i pomocy w organizacji wycieczek programowych.

Terminy płatności zaliczek:

• I rata w wysokości 5 000 zł płatna do dnia  01.03.2023 r.
          • II rata w wysokości 5 000 zł płatna do dnia 01.05.2023 r.
          • III rata -pozostała kwota płatna w drugim dniu przyjazdu grupy.

Pełna odpłatność wynosi 1200 zł (100%). Przy ewentualnym dofinansowaniu organu prowadzącego wysokość odpłatności rodziców wyniesie 990 zł (osoby zamieszkałe na terenie Gminy Borek Wlkp.). W przypadku wzrostu cen zamieszczony program kolonii zostanie zmodyfikowany. Zapisy wyłącznie za pośrednictwem poczty elektronicznej kolonie2023@o2.pl. Po zgłoszeniu za pośrednictwem wymienionej poczty należy pobrać kartę kwalifikacyjną i wypełnioną oddać w sekretariacie u p. Renaty Walczak.  Z kartą kwalifikacyjną należy wpłacić zaliczkę w wysokości 100zł. Oddanie karty kwalifikacyjnej i wpłacenie 100 zł jest równoznaczne z potwierdzeniem udziału w kolonii. W przypadku pytań proszę dzwonić kom. 691737813. O zapisie decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. W przypadku większej liczby chętnych utworzona zostanie  lista rezerwowa.

Każdy widzi co się dzieje z cenami. Tym bardziej zapraszam do udziału w kolonii.

• Makieta.

• Data publikacji: 08.11.2022

Uczniowie klasy 5a w ramach omawiania lektury pt. Chłopcy z Placu Broni pracowali w grupach metodą projektu. Jego owocem są makiety Placu Broni, które można obejrzeć w dołączonej galerii zdjęć. Dzięki tym zajęciom piątoklasiści wykazali się nie tylko umiejętnością czytania ze zrozumieniem, ale również przekonali się, jak ważne jest zaangażowanie wszystkich członków zespołu, właściwe planowanie i współpraca. Powieść Ferenca Molnara na długo pozostanie w ich pamięci.

/-/Arleta Sysiak

• Spotkanie z Policjantką.

• Data publikacji: 08.11.2022

24 października 2022 r. w grupie przedszkolnej „Motylki” odbyło się spotkanie z Panią Policjantką. Przedszkolaki mogły zobaczyć jak wygląda pałka policyjna oraz kajdanki. Były bardzo uradowane, kiedy Pani Policjantka pozwoliła założyć im swoją czapkę. Podczas spotkania dzieci wysłuchały opowiadania „ Kicia Kocia” oraz poznały przepisy ruchu drogowego.  Na zakończenie pięknie podziękowały Pani Policjantce brawami za przybycie oraz wręczyły drobny upominek.

/-/Ilona Bogdańska