• Sesja fotograficzna klas 1-3.

• Tak wyglądamy po powrocie ze zdalnego nauczania. Zapraszamy do obejrzenia naszej sesji fotograficznej z dnia 4 maja 2021 roku.

• Harmonogram powrotu uczniów do szkoły.

• Przypominamy harmonogram powrotu uczniów do  szkoły:

• 4 maja  2021 roku do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas 1-3.
          • 17 maja 2021 roku do nauki hybrydowej przechodzą uczniowie klas 4-8 oraz branżowej  szkoły I stopnia.
          • 31 maja 2021 roku do nauki stacjonarnej wracają uczniowie klas 4-8 oraz branżowej szkoły I stopnia.

Zgodnie z harmonogramem jutro tj. 4 maja 2021 roku do szkoły wracają uczniowie klas 1-3. Miłego i bezpiecznego powrotu! Radosnego spotkania z nauczycielami, kolegami i koleżankami! Do zobaczenia jutro!

• Konstytucja 3 Maja - wszystko, co powinieneś wiedzieć.

• 3 maja 1791 r. uchwalona została ustawa rządowa, która przeszła do historii. Konstytucja 3 Maja była drugą na świecie, a pierwszą w Europie, spisaną konstytucją. Zmieniła ustrój państwa na monarchię konstytucyjną oraz ograniczyła demokrację szlachecką. Jakie były okoliczności i konsekwencje uchwalenia Konstytucji 3 Maja? Zobacz najważniejsze informacje na naszej infografice.

Źródło:onet.pl

Źródło: onet.pl

• Polskie symbole narodowe.

• Każdy kraj ma własne symbole narodowe, które podkreślają jego charakter, niezależność i dumę. Są one związane z tradycją historyczną i dziejami państwa. Orzeł biały, biało-czerwone barwy i Mazurek Dąbrowskiego to trzy symbole narodowe Polski. Zobacz infografikę.

Źródło: onet.pl

• Dzień Flagi Rzeczypospolitej.

• Historia polskiej flagi zaczyna się od karmazynowego sztandaru. Intensywnie czerwony kolor był symbolem bogactwa i dostojeństwa. Ze względu na wysoką cenę barwnika – koszenili, uzyskiwanej z larw czerwca polskiego – na posiadanie flagi pozwolić sobie mogli tylko magnaci i dostojnicy państwowi. Na sztandarach reprezentujących Królestwo Polskie widniał biały orzeł w koronie na czerwonym tle. Barwami Rzeczypospolitej Obojga Narodów były z kolei dwa czerwone pasy przedzielone białym. W okresie przedzaborowym za barwy narodowe uznawano: biały, karmazynowy i granatowy.

Barwy biała i czerwona po raz pierwszy za narodowe uznane zostały 3 maja 1792 roku, w czasie obchodów pierwszej rocznicy uchwalenia konstytucji.

Po odzyskaniu niepodległości barwy i kształt flagi 1 sierpnia 1919 roku uchwalił Sejm Ustawodawczy. Jak głosiła ustawa "Za barwy Rzeczypospolitej Polskiej uznaje się kolor biały i czerwony w podłużnych pasach równoległych, z których górny – biały, dolny zaś – czerwony".

Od tego momentu kilka razy zmieniono odcienie flagi narodowej. W 1921 roku zdefiniowano odcień czerwieni na fladze jako karmazyn. Sześć lat później zmieniono go na znacznie jaśniejszy cynober. Obecne kolory polskiej flagi definiuje ustawa z 31 stycznia 1980 roku. Górna część flagi jest srebrzystobiała, dolna natomiast znów jest karmazynowa.