• Walentynkowy bilet do Przygody.

• Z okazji Walentynek zaprosiłyśmy naszych najmłodszych czytelników w podróż do miejscowości „Przygoda” przez „Wyobraźnię”. Bezpłatne bilety można było nabyć w kasie nr 5 czyli w bibliotece szkolnej. Bilety były wydawane od poniedziałku(15.02.21) do piątku (19.02.21). W podróż, która potrwa do końca marca wyruszyło 68 miłośników książek. Najbardziej wytrwałym wręczymy specjalne podziękowanie oraz pamiątkę z podróży. Dodatkowe informacje można uzyskać w bibliotece szkolnej u pani Renaty Talarskiej.

/-/Bibliotekarki

• List o wyjątkowej kobiecie-Polce -konkurs.

• Wielkimi krokami zbliża się Dzień Kobiet  w związku z tym zapraszamy do udziału w konkursie  pt. „List o wyjątkowej kobiecie-Polce”.  Mottem przewodnim konkursu są  słowa piosenkarki i pisarki Katarzyny Nonsowskiej ”Kobieta jest organizmem ultradoskonałym. Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich doświadczeniach. Przetrwa wszystko.”

1. Zasady konkursu:

Konkurs skierowany jest do klas VI-VIII oraz uczniów szkoły branżowej. List ma być napisany  do kolegi bądź koleżanki w którym przedstawi uczestnik osobę godną poznania. Uczestnicy mogą zgłaszać na konkurs swoje autorskie pomysły w dwóch kategoriach:

•  list tradycyjny -wówczas prosimy o przesłanie wyraźnego zdjęcia,
          •  list elektroniczny.

Praca będzie oceniana przez jury zarówno pod kątem literackim oraz w przypadku tradycyjnej formy pod względem wizualnym, graficznym. Przypominamy, że jeśli ktoś zdecyduje się na formę elektroniczną, a będzie chciał wykorzystać jakieś obrazki to istnieje prawo autorskie)

Listy należy wysyłać do 5 marca na Teamsy do p. Marty Sochackiej.

Organizatorzy przewidują nagrody.

/-/Marta Sochacka

• Koncert „Młodzi Niezłomnym”.

• Zachęcam do obejrzenia koncertu „Młodzi Niezłomnym”. Szczególnie polecamy go uczniom klas IV-VIII  oraz uczniom szkoły branżowej.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Urzędem do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Polskim Radiem. Oprawę artystyczną widowiska zapewnił zespół SOUL Sanok.

Koncert „Młodzi Niezłomnym” to jedna z form uczczenia Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” oraz oddania hołdu tym, którzy po II wojnie światowej przeciwstawili się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

Zachęcam do włączenia się w obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.