• Bal karnawałowy u Skrzatów.

• Dnia 14 lutego 2020 roku w grupie Skrzaty odbył się bal karnawałowy. Taniec,  zabawy i konkursy  były atrakcją balu. Działania te dostarczyły dzieciom wielu przeżyć i radości. Na balu nie zabrakło zabaw przy muzyce i konkursów. Dobrze zorganizowane bale rozwijają u dzieci inwencję twórczą, wpływają na ich poziom koordynacji słuchowo – ruchowej i zaspokajają naturalną potrzebę ruchu. Warunkiem udanego balu było opracowanie programu zabaw i konkursów. Nie ulega bowiem wątpliwości, że przedszkolaki „na balu” nie potrafią bawić się same lub mają z tym kłopoty. Wcześniej przygotowane rekwizyty zapewniły atrakcyjną formę, zadowolenie i radość dzieci. Skrzatom towarzyszyły zabawy: Powitajmy się! Kim jestem! Taniec z balonami oraz konkursy: zbijanie balonu, zgrabne ręce, dorysuj brakujące części.  Za włożony wysiłek i trud jaki w daną czynność przedszkolaki włożyły otrzymały dyplomy. Podczas odpoczynku dzieci regenerowały siły, częstując się owocami, które były podane w formie Jeżyków oraz wypiekami i słodkościami dostarczonymi przez rodziców. Z okazji Walentynek, każdy mógł pomyśleć o marzeniach, poczęstować się upieczonymi serduszkami.  Przygotowany stół wywołał pozytywne emocje. Dziękujemy rodzicom za przygotowanie stroju oraz wypieków.

/-/Krystyna Łączniak

• Bal w przedszkolu.

• 14 lutego 2020 roku odbył się wyczekiwany przez dzieci przedszkolny balik karnawałowy. Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe. Na balu można było zatańczyć z : księżniczką, rycerzem, policjantem, strażakiem, lwem kowbojem, pszczółką, czarownicą, motylkiem ... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Po krótkiej rozgrzewce muzyczno-ruchowej rozpoczęły się tańce. Przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami i korowodami. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Oczywiście znalazło się również coś dla spragnionych i zgłodniałych, chwila relaksu przy wspólnym poczęstunku. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach i z kolorowymi balonami na pamiątkę. Dziękujemy rodzicom, którzy pomagali przy dekoracji sali.

/-/Wychowawcy

• Ostrzeżenie meteorologiczne-aktualizacja.

• woj. wielkopolskie - pow. gostyński

Ostrzeżenia meteorologiczne:

stopień: 1

prawdopodobieństwo: 90%

Przebieg: Prognozuje się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h z południowego zachodu i zachodu

Uwagi: Kolejne Ostrzeżenie na silny wiatr może zostać wydane na drugą połowę nocy 10/11.02.2020.

Zmiana ostrzeżenia 8/2020

Od: 2020-02-10 09:30

Do: 2020-02-10 20:00

Czas wydania: 2020-02-10 09:28

Komunikaty meteorologiczne:

Silny wiatr

Sytuacja meteorolgoczna: Po południu wiatr osiągał prędkość w porywach 60-90 km/h. Do końca dnia i wieczorem mogą miejscami jeszcze wystąpić porywy wiatru 70-80 km/h. W nocy wiatr przejściowo osłabnie. Nad ranem prognozowany jest ponowny wzrost prędkości wiatru, w porywach może osiągać prędkość 80-90 km/h.
          Dotyczy powiatów: gorzowski, krośnieński, międzyrzecki, nowosolski, słubicki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński, świebodziński, zielonogórski, żagański, żarski, wschowski, Gorzów Wielkopolski, Zielona Góra, bełchatowski, kutnowski, łaski, łęczycki, łowicki, łódzki wschodni, opoczyński, pabianicki, pajęczański, piotrkowski, poddębicki, radomszczański, rawski, sieradzki, skierniewicki, tomaszowski, wieluński, wieruszowski, zduńskowolski, zgierski, brzeziński, Łódź, Piotrków Trybunalski, Skierniewice, chodzieski, czarnkowsko-trzcianecki, gnieźnieński, gostyński, grodziski, jarociński, kaliski, kępiński, kolski, koniński, kościański, krotoszyński, leszczyński, międzychodzki, nowotomyski, obornicki, ostrowski, ostrzeszowski, pilski, pleszewski, poznański, rawicki, słupecki, szamotulski, średzki, śremski, turecki, wągrowiecki, wolsztyński, wrzesiński, złotowski, Kalisz, Konin, Leszno, Poznań
          Uwagi: Komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany.

Komunikat meteorologiczny
          Od: 2020-02-10 16:55
          Do: 2020-02-10 19:55
          Czas wydania: 2020-02-10 16:55

Żródło: www.pogodynka.pl

• Ostrzeżenie meteorologiczne.

• woj. wielkopolskie - pow. gostyński

Ostrzeżenia meteorologiczne:

stopień: 2

prawdopodobieństwo: 95%

Przebieg: Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, w nocy z południa i południowego zachodu, w dzień z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy w godzinach porannych oraz po południu.Uwagi: Ostrzeżenie może być kontynuowane.

Ostrzeżenie 8/2020

Od: 2020-02-09 19:00

Do: 2020-02-10 20:00

Czas wydania: 2020-02-09 11:31

Źródło: pogodynka.pl

• Władysławowo 2020-wpłata kolejnej raty.

• Przypominamy o konieczności dokonania do 12 lutego 2020 roku kolejnej wpłaty w wyskości 200 zł na kolonie letnie we Władysławowie. Wpłatę przyjmuje p. Patrycja Andrzejewska.