• Orlen Cup Łódź 2020- zapisy na wyjazd.

• W dniu 11 lutego 2020 roku w Atlas Arena w Łodzi odbędą się międzynarodowe zawody lekkoatletyczne Orlen Cup  Łódź 2020.

Planowane konkurencje:

• Bieg na 60 metrów kobiet i mężczyzn
          • Bieg na 60 metrów przez płotki kobiet i mężczyzn
          • Pchnięcie kulą kobiet i mężczyzn
          • Skok o tyczce mężczyzn
          • Skok wzwyż kobiet

Wyjazd o godz. 12.00. Wstęp bezpłatny. Bilety ufundował Senator RP Wojciech Ziemniak. Uczniowie pokrywają wyłącznie koszt przejazdu ok. 50 zł. Wejście do Areny od godz. 16.00. Powrót po zawodach  w późnych godzinach wieczornych. Chętni uczniowie z klas 4-8 oraz branżowej szkoły mogą przynosić zgody rodziców do sekretariatu szkoły. Decyduje wyłącznie kolejność zgłoszeń. Zapisy zostaną zakończone o godz. 12.00 w poniedziałek. Uwzględniając zapisanych uczniów przez p. Elżbietę Wojciechowską pozostało ok. 30 wolnych miejsc.

• Dzień Babci i Dziadka u Skrzatów.

• Dnia 21.01.2020 roku w grupie Skrzatów obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. To dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. Dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, radości. Z uwagi na krótki okres przygotowań, przedszkolaki przedstawiły jasełka. Krótki montaż słowno-muzyczny, a w nim wiersz pt. Portret babci i dziadka,  piosenki Śpiewa babcia, śpiewa dziadek oraz Ślę uśmiech, wywołał uśmiech na twarzach. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Pani przyłączyła się do życzeń z okazji Święta Babć i Dziadków. Następnie Skrzaty obdarowały swoich ukochanych gości upominkami, przygotowanymi własnoręcznie. W przyjęciu gości pomogli rodzice, którzy przygotowali słodki poczęstunek. Był on okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i bliższego poznania się. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Dzieci poprzez program artystyczny mogły podziękować  kochanym babciom i dziadkom, za trud włożony w ich wychowanie.

/-/Krystyna Łączniak

• Postępowanie rekrutacyjne oraz uzupełniające do przedszkoli i klas pierwszych szkoły podstawowej.

• Zamieszczamy zarządzenie Burmistrza Borku Wielkopolskiego w sprawie postępowania rekrutacyjnego oraz uzupełniającego do przedszkoli i klas pierwszych szkoły podstawowej. Postępowanie rekrutacyjne rozpocznie się 3 lutego 2020 roku. Wszelkie dokumenty rekrutacyjne przyjmuje sekretariat szkoły. Nadmieniamy również, że w postępowaniu rekrutacyjnym do przedszkoli mogą uczestniczyć dzieci zamieszkałe na terenie Gminy Borek Wielkopolski. Dzieci zamieszkałe na terenie innych Gmin będą mogły uczestniczyć w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca. Postępowanie rekrutacyjne do klas pierwszych szkoły podstawowej dotyczy dzieci zamieszkałych poza obwodem szkoły. Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmowane są z mocy prawa.

• Dzień Babci i Dziadka u Gumisiów.

• Dnia 24 stycznia w sali Gumisiów zapanował uroczysty nastrój. Wszystko za sprawą wyczekiwanych od dawna gości - babci i dziadka, którzy przybyli, aby podziwiać występ wnucząt oraz spędzić miłe chwile przy kawie i słodkim poczęstunku. Dzieci powitały dziadków z wielką radością, a następnie zaprezentowały krótkie wierszyki oraz zagadki, wyrażając tym samym ogromną miłość i wdzięczność. Nie zabrakło też piosenek o bohaterach tego dnia. Zwieńczeniem przedstawienia było odśpiewanie utworu „Sto lat” i wręczenie dziadkom własnoręcznie przygotowanych upominków - obrazków z sercem w kolorowych ramkach, a także odcisków dłoni  wykonanych w masie porcelanowej. Wszystkim towarzyszyło wzruszenie, a kolejne chwile upływały w atmosferze szczęścia, również dzięki pamiątkowym zdjęciom, które na pewno wzbogacą wiele rodzinnych albumów. Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości i z niecierpliwością oczekujemy kolejnego Dnia Babci i Dziadka.

/-/Marlena Schmitchen

• Gumisie dokarmiają pataki.

• Dnia 15 stycznia przedszkolaki wykorzystały zdobytą wcześniej wiedzę w praktyce i wraz z panią przygotowały jadalne bombki dla ptaków, które spędzają zimę w Polsce. Dzieciom towarzyszył wielki entuzjazm - niektóre odważyły się wymieszać smalec razem z ziarnami, jakie rozpoznawali po wyglądzie i nazywali. Kiedy „masa” była już gotowa, przystąpiliśmy do tworzenia kul, a następnie zawinęliśmy je w siatki przyniesione przez przedszkolaki. Najlepszym momentem okazało się wyjście na dwór celem umieszczenia jadalnych bombek na okolicznych drzewach. Udało nam się nawet zobaczyć kilka wróbli, a sikorki obserwujemy każdego dnia przez okna naszej sali, wpatrując się w to, z jakim apetytem dziobią przygotowane przez nas smakołyki. Cieszymy się, że mogliśmy pomóc ptakom!

/-/Marlena Schmitchen

• Międzywodzie 2021-trwają zapisy.

• Przypominam, że kolonie letnie w 2021 roku odbędą się w Międzywodziu. Całkowity koszt za 8 dni wyniesie 750 zł. Zakładając, że dofinansowanie organu prowadzącego będzie na tym samym poziomie co obecnie to koszt leżący po stronie rodziców wyniesie 590 zł. Biorąc pod uwagę ewentualny drastyczny wzrost cen (podkreślam -drastyczny), a zwłaszcza trudny do przewidzenia koszt transportu (cena paliw) ostateczny koszt może wynieść 800 zł. Podana cena uwzględnia już jednak pewien wzrost cen. Termin zostanie ustalony dopiero pod koniec 2020 roku. Bazą noclegową i żywieniową będzie Ośrodek Kolonijno-Wczasowy Bursztyn w Międzywodziu. Rezerwacji dokonujemy wyłącznie przez Librusa na konto dyrektora szkoły lub w.halas@spborekwlkp.pl. Liczba miejsc wynosi tradycyjnie 45.  Jak zwykle decydować będzie wyłącznie kolejność zgłoszeń. W panelu bocznym dodano baner do wszelkich informacji związanych z "Międzywodziem 2021". Zamieszczam również wstępny program kolonii, na którego zmianę mogą wpłynąć wyłącznie ceny w 2021 roku.