• Koncert Duetu Perkusyjnego.

• Dnia 18 lutego 2020 roku dzieci ze wszystkich grup przedszkolnych oraz klas I-III Szkoły Podstawowej uczestniczyły w koncercie Duetu Perkusyjnego „Groove Masters”. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały koncertu. Wybrane dzieci miały także okazję zagrać wraz z muzykami na różnych instrumentach perkusyjnych, rozwijając zdolności improwizacyjne. Przedszkolaki rozwijały w trakcie koncertu słuch muzyczny i aktywność muzyczno-ruchową. Dzieci poszerzyły swoją wiedzę na temat różnego rodzaju instrumentów perkusyjnych pochodzących z całego świata. Ciekawostkę stanowił unikalny keyboard dla perkusistów - Mallet Kat, na którym grał jeden z muzyków. Zaprezentowano piosenki między innymi z bajki „Auta”, „Król Lew”, „Księga Dżungli”. Duża dawka humoru, wrażeń muzycznych zagwarantowała wszystkim uczestnikom doskonałą zabawę połączoną z nauką.

/-/ Wychowawczynie grup przedszkolnych

• Kółko modelarskie-efekty pracy.

• W dniu 12 lutego 2020 roku uczniowie biorący udział w zajęciach rozwijających zainteresowania modelarskie zaprezentowali efekty swojej pracy na forum szkoły. Przedstawione modele wykonane są z kartonu na podstawie przygotowanych przez opiekuna zajęć szablonów, które uczniowie cierpliwie i z pieczołowitością wycinali, kleili i zestawili w pokazane modele. Makiety przedstawiają wyprawę na Księżyc oraz eksplorację Marsa. Autorami wystawy są uczniowie klas 6-tych: Amelia Woźniak, Oliwia Klechammer, Nikodem Szkudlarski, Piotr Szydłowski, Natan Madzia, Szymon Pieniężny oraz prowadzący zajęcia Krzysztof Drab.

/-/Krzysztof Drab

• Koncert Noworoczny-fotograficzne wspomnienie.

• Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z Koncertu Noworocznego "To wszystko co dla Ciebie mam...", który odbył się 26 stycznia 2020 roku. Zdjęcia wykonał p. Tomasz Szczepaniak.

• Puchatki i Smerfy obchodzą Dzień Kota.

• Dnia 17 lutego 2020 roku przedszkolaki z grup Puchatki i Smerfy w ramach obchodów Dnia Kota  wybrały się do Przychodni Weterynaryjnej Mencel-Wet w Borku Wielkopolskim. Pani Karolina Sklorz Mencel pokazała dzieciom jak wygląda przychodnia i jakie sprzęty potrzebne są do wykonania badań. Dzieci miały też okazję zobaczyć szczenięta na nagraniu z badania USG. Przedszkolaki poznały wiele ciekawostek dotyczących kotów, np. Czy koty powinny pić mleko? Po co kotom potrzebne są wąsy? Dlaczego koty nie potrafią zejść z drzewa? Do spotkania dołączyła także Panczeta – piesek Pani Karoliny. Po radosnym powitaniu, dzieci mogły posłuchać bicia serca tego małego czworonoga.  Wizyta w przychodni weterynaryjnej dla niektórych była okazją do przełamania lęku i nawiązania kontaktu ze zwierzątkiem.  Spotkanie sprawiło dzieciom wiele radości i na długo pozostanie w ich pamięci.

/-/Anna Polaszyk

• Mistrz Języka Polskiego-wyniki kolejnego etapu.

• Podajemy wyniki trzeciego etapu konkursu szkolnego Mistrz Języka Polskiego. Wyniki przekazała p. Elwira Szymoniak.

MJP01     Test III-9/Razem-61

MJP02     Test III -12/ Razem-64