• Nasze świąteczne choinki.

• Dziękujemy za przesłanie pierwszych zdjęć naszych domowych świątecznych choinek. Zachęcamy do przesyłania kolejnych zdjęć na adres w.halas@spborekwlkp.pl.

• Jasełka u Smerfów.

• Dnia 20 grudnia 2019 roku odbyły się Jasełka pt. „Do Betlejem”, na które zaprosiliśmy rodziców. Święta to czas pełen wyjątkowych emocji, które towarzyszyły także przedszkolakom. Czasem uczucia trudno ubrać w słowa, ale zawsze warto się nimi podzielić z bliskimi. Dzieci przedstawiły historię Józefa i Marii, którzy zmierzali do Betlejem. Pomimo wielu przeciwności losu święta rodzina doczekała się szczęśliwego zakończenia wędrówki. W stajence narodził się Jezus. Mały cud powitali pasterze, anioły i trzej królowie. Smerfy świątecznymi piosenkami życzyły gościom, by ten szczególny czas był pełen miłości, ciepła i radości. Na zakończenie przedstawienia wspólnie zaśpiewaliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem”. Akompaniowała nam na gitarze mama Pawła. Dzieci odwiedził także Święty Mikołaj, wręczył prezenty i życzył wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt Bożego Narodzenia. Dziękuję rodzicom za przygotowanie słodkiego poczęstunku, pomoc przy organizacji uroczystości, kostiumów i dekoracji.

/-/ Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Świąteczne kartki Smerfów.

• Dnia 19 grudnia 2019 roku zostały wręczone nagrody i upominki za udział w Szkolnym Konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Świąteczną. Organizatorem konkursu był Samorząd Uczniowski. W grupie Smerfów kartki wykonali: Zofia Gendera, Iga Strzelczyk, Maja Siekierkowska, Marika Majchrzak, Julianna Matyszczak, Antoni Danek, Franciszek Kaźmierczak, Paweł Kornek. I miejsce w kategorii przedszkole 5-6 latki zajęła Julianna Matyszczak. Wyróżnienie otrzymała Iga Strzelczyk. Laureatkom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Wszystkie przedszkolaki biorące udział w konkursie otrzymały upominki i za ten miły gest bardzo dziękujemy organizatorom.

/-/ Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

• Pochwal się swoją choinką.

• Wzorem ubiegłych lat zapraszamy do przesyłania zdjęć swoich domowych świątecznych choinek. Zamieszczone na stronie zdjęcia będą anonimowe. Zdjęcia proszę przesyłać do 31 grudnia 2019 roku na adres w.halas@spborekwlkp.pl.

• Spotkanie wigilijne w klasie 3a.

• 20 grudnia 2019 roku uczniowie klasy 3 a zasiedli przy wigilijnym stole. W czasie spotkania dzielili się opłatkiem, składali sobie życzenia, śpiewali kolędy. Śpiew uświetnił akompaniament na organach w wykonaniu Agaty Szczepaniak. Największą jednak radość sprawiły prezenty. W otrzymanej paczce każdy znalazł miłą niespodziankę.

/-/Daria Snela

• Jasełka u Skrzatów.

• Była ciemna noc, pod takim tytułem 20 grudnia 2019 roku przedstawiliśmy jasełka dla rodziców. Poszerzyliśmy wiedzę na temat tradycji Bożego Narodzenia u nas i na świecie. W bożonarodzeniowej scenerii powitaliśmy Dzieciątko. Do szopy betlejemskiej pierwsi przybyli pasterze, potem aniołowie i gwiazdka. Maleńkiego witały także postacie z bajek – Czerwony Kapturek, Sierotka Marysia, Jaś i Małgosia, Calineczka, Rybak oraz Pinokio. Wszystkie postacie zauważyły swoją pozytywną przemianę. Całość jasełek odbywała się przy śpiewie kolęd i pastorałek. Dziękujemy rodzicom za wspólne przygotowanie stołu wigilijnego, dzielenie się opłatkiem. Cieszymy się, że Rada Rodziców działa prężnie i do naszej grupy trafił wspaniały gwiazdor z prezentami. Dziękujemy.

/-/Krystyna Łączniak