• „Ty też możesz zostać Świętym Mikołajem!” – Gumisie pomagają potrzebującym.

• W grudniu nasza szkoła realizowała akcję pomocową, która skierowana była do osób starszych, samotnych i pozostających w trudnej sytuacji materialnej. Z tej okazji gromadzono artykułu spożywcze, chemię domową oraz słodkości. W zbiórkę zaangażowały się również najmłodsze przedszkolaki wraz z rodzicami. Dzieciaki bardzo chętnie i z niezwykłą radością przynosiły torby wypełnione rozmaitymi dobrami. Gumisie cieszyły się, że mogą zrobić coś dobrego dla innych ludzi. Akcja zakończyła się 6. grudnia - dzień ten idealnie wpasował się w klimat podjętych przez nas czynności, ponieważ przedszkolaki w mikołajowych czapkach skrupulatnie pakowały zgromadzone dary, po czym wspólnie przekazaliśmy je do biblioteki, gdzie wolontariusze dopełnili dalszych obowiązków.

Pragnę z całego serca podziękować wszystkim rodzicom i dzieciom, którzy pamiętali o tym, by wyciągnąć pomocną dłoń. Takie wydarzenia udowadniają, że każdy może zostać Świętym Mikołajem!

/-/Marlena Schmitchen

• Wolontariusze wspierają Caritas.

• Podobnie do zeszłego roku Wolontariusze wspierali akcje naszego Parafialnego Caritas w zbiórce żywności w markecie Biedronka. Dyżury trwały jedną godzinę i polegały na rozdaniu ulotek informacyjnych i zachęcaniu do udziału w zbiórce. Od piątku do soboty dyżurowało 12 grup.

/-/Magdalena Baran

• Dzień czapki św. Mikołaja.

• 6 grudnia w naszej szkole obchodzimy jako Dzień Czapki Świętego Mikołaja. Wszyscy uczniowie, którzy przybyli do szkoły w mikołajkowych czapkach i nosili je na lekcjach mogli liczyć na to, że nie będą pytani przez nauczycieli. Dzięki tej akcji poczuliśmy ciepłą, przedświąteczną atmosferę. Dodatkowo na przerwach można było spotkać elfy i samego Świętego Mikołaja i otrzymać od nich słodki poczęstunek.

/-/Samorząd Uczniowski

• "Mikołajki"  u Skrzatów.
        • "Mikołajki" u Skrzatów.

• Jedzie święty Mikołaj, białą brodą świeci. Worek z prezentami ma dla grzecznych dzieci. Mikołajki w dniu 6 grudnia 2019 roku obchodziliśmy  jako dzień wspomnienia Świętego Mikołaja Biskupa Miry. Według współczesnych tradycji, w ten dzień dzieci obdarowywane są prezentami w postaci słodyczy lub zabawek. W naszym przedszkolu dzień „Mikołajek” również był wyjątkowy  i magiczny. Przedszkolaki usłyszały treść listu, który przysłał Św. Mikołaj. Przed wejściem do budynku Skrzaty znalazły worek z prezentami i dzwonek, którym Święty oznajmił swoje przybycie. Dzień upłynął na zabawach, dając dzieciom wiele radości i uśmiechu. Dwóch chłopców z naszej grupy, obchodzili imieniny, byli podekscytowani wesołym nastrojem. Rodzicom dziękujemy za owoce i pierniki. Dziękujemy także Świętemu, że obdarza nas wielką radością w tym dniu.

/-/Krystyna Łączniak

• Mikołajki u Puchatków.

• 6 grudnia 2019 roku Puchatki świętowały Mikołajki. Z samego rana odwiedził nas Mikołaj i obdarował słodkościami. Za wszystkie upominki bardzo dziękujemy. Następnie wyruszyliśmy na wyczekiwaną przez wszystkie przedszkolaki wycieczkę do Jarocina do „Chatki Puchatka”. W sali zabaw każdy Puchatek znalazł coś ciekawego dla siebie. Dzieci korzystając z różnych atrakcji, w trakcie bezpiecznej zabawy, doświadczyły niecodziennej rozrywki. Basen z piłeczkami, dwupoziomowy labirynt tuneli, tajemne przejścia, zjeżdżalnie, dmuchany zamek, kładki, samochody itp., sprawiły, że dzień spędziliśmy  bardzo wesoło i  aktywnie, a  z twarzy dzieci nie schodził uśmiech. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć, które odzwierciedlają fantastyczną zabawę w scenerii Kubusia Puchatka.

/-/Barbara Danek/Anna Polaszyk

• Mikołajki w oddziale integracyjnym.

• „Szóstego grudnia - jak dobrze wiecie,

Święty Mikołaj chodzi po świecie.

Dźwiga swój worek niezmordowanie.

I każde dziecko prezent dostanie”.

W piątek, 6 grudnia, w klasie pierwszej „a” zaroiło się od małych Mikołajów. To pierwszaki postanowiły zrobić prezent Świętemu Mikołajowi i przebrać się w symboliczne, dla niego stroje. Tego dnia w klasie było inaczej - dzieci wysłuchały krótkiej historii Św. Mikołaja, poznały literę „B, b” jak broda Mikołaja, a także z okazji tego, że w szkole również obchodzono Dzień Wolontariusza, dowiedziały się, kto to jest wolontariusz i dlaczego warto pomagać. Ponadto, włączyły się do akcji szkolnego wolontariatu. Nie obyło się bez piosenek, wierszyków, pląsów oraz oczywiście bez wizyty samego Świętego Mikołaja.

/-/Kamila Olińska