• Mikołaje w przedszkolu.
        • Mikołaje w przedszkolu.

        • W dniu 12 grudnia 2019 roku zakończyliśmy akcję charytatywną Mikołaje 2019. Rodzice wraz z dziećmi z grup przedszkolnych: Gumisie (Borek Wlkp.), Puchatki (Borek Wlkp.), Smerfy (Borek Wlkp.), Skrzaty (Wycisłowo), Tygryski (Zalesie) okazali ogromne zaangażowanie. Zbieraliśmy produkty dla dwóch chłopców: 5-letniego i 8-letniego, takie jak: zabawki dydaktyczne (puzzle, układanki, mozaiki, itp.); gry dla dzieci (zręcznościowe, planszowe, logiczne, itp.); artykuły szkolne; bajki; drobne słodycze. Paczki z prezentami i świątecznymi życzeniami zostaną wręczone dzieciom w czasie wigilii. Dziękujemy przedszkolakom i ich rodzicom za okazane serce, za bezinteresowną chęć niesienia pomocy potrzebującym.

          /-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

      • Świąteczne wypieki u Smerfów.
        • Świąteczne wypieki u Smerfów.

        • W dniu 13 grudnia 2019 roku Smerfy zgodnie ze świąteczną tradycją stworzyły pierniki. Dzieci nie mogły się wprost doczekać, żeby użyć przygotowanych wcześniej przez mamę Julianny i mamę Majki składników: mąka, cukier, soda, miód, przyprawy do piernika, masło, jajka, mleko. Po ciężkiej pracy przedszkolaków przy wyrabianiu ciasta, na stolikach leżało brązowe, piernikowe ciasto. Choć kleiło się dzieciom do rąk, zachwytom nie było końca. Ugniatały i wałkowały na wyścigi. Nawet nasz miś Wiktor wyglądał tego dnia, niczym mały cukiernik. Dzieci wykrawały gwiazdy, serca, renifery itp., po czym zostały one upieczone, a na koniec fantazyjnie ozdobione. Smerfy stworzyły piękne, pachnące pierniki. Okazało się, że w naszej grupie są prawdziwi artyści. Pierniki smakowały wyśmienicie. Dziękujemy mamie Majki i mamie Julianny za pomoc na każdym etapie przygotowania pierniczków.

          /-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska

      • Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas trzecich.
        • Szkolny Konkurs Języka Niemieckiego dla klas trzecich.

        • 19 grudnia 2019 roku nastąpiło wręczenie nagród w XIII Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego dla klas trzecich.  W konkursie wzięło udział dwudziestu uczniów. Uczestnicy rozwiązali test konkursowy. Za prawidłowo wykonane zadania można było uzyskać maksymalnie 50 punktów. Wyniki przedstawiają się następująco: I miejsce:  Anna Wojciechowska 3c oraz Paweł Jańczak 3b (44 punkty) II miejsce: Filip Marciniak 3b (43 punkty) III miejsce: Roksana Wujek 3a i Karolina Małecka 3d (41 punktów). Komisja konkursowa przyznała również trzy wyróżnienia, które otrzymały: Emilia Dopierała 3c, Joanna Pierzchała 3c, Agata Szczepaniak 3a. Laureaci otrzymali nagrody rzeczowe w postaci słowników i materiałów do nauki języka niemieckiego, a wszyscy uczestnicy słodki upominek. Konkurs przygotowały panie Kuczyńska i Ratajczak. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

          /-/Marcelina Kuczyńska

      • Bezpieczni z Małym Misiem.
        • Bezpieczni z Małym Misiem.

        • Bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu to najważniejsze zadanie nauczyciela. Dzieci dopiero zdobywają doświadczenie życiowe, uczą się technik radzenia sobie z różnymi problemami. Nauczyciele w przedszkolach wyrobić więc muszą u dzieci nawyki dotyczące unikania niebezpieczeństw, zapobiegania im i możliwie szybkiego ich pokonywania. W ramach projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” Smerfy zaprosiły 12 grudnia 2019 roku przedstawiciela instytucji działającej na rzecz bezpieczeństwa - policji. Dzieci wraz z misiem Wiktorem obejrzały film animowany nt. zagrożeń, element kampanii społecznej GADKI. Wysłuchały pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa, zadając przy tym pytania naszemu gościowi. Wspólnie zabawiliśmy się na dywanie sprawdzając przy pomocy misia Wiktora, jak niebezpieczna może być podróż, gdy dziecko nie jest zabezpieczone pasami bezpieczeństwa. Razem z misiem Wiktorem Smerfy realizują w tym module projektu „Bezpieczni z Małym Misiem” kierunki polityki MEN: wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich (wspólne działania, wdrażanie do odpowiedzialności za powierzone zadania). Realizacja modułu sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji społecznej oraz zatrudnienia. Wiodące kompetencje kluczowe w module: kompetencje obywatelskie, czyli zdolność do działania jako odpowiedzialni obywatele oraz do pełnego uczestnictwa w życiu obywatelskim i społecznym. Nasz gość Pan policjant - asp. sztabowy Jarosław Godniak z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymał od Smerfów pamiątkowy dyplom i oczywiście zaproszenie na kolejne spotkanie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny i przeprowadzenie interesujących zajęć o bezpieczeństwie.

          /-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska