W dniu 13 grudnia 2019 roku miała miejsce świąteczna wyprawa do Deli Parku z Kółkiem Turystycznym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
/-/Władysław Hałas
W dniu 13 grudnia 2019 roku miała miejsce świąteczna wyprawa do Deli Parku z Kółkiem Turystycznym. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.
/-/Władysław Hałas
Bezpieczeństwo dziecka w przedszkolu to najważniejsze zadanie nauczyciela. Dzieci dopiero zdobywają doświadczenie życiowe, uczą się technik radzenia sobie z różnymi problemami. Nauczyciele w przedszkolach wyrobić więc muszą u dzieci nawyki dotyczące unikania niebezpieczeństw, zapobiegania im i możliwie szybkiego ich pokonywania. W ramach projektu „Mały Miś w świecie Wielkiej Literatury” Smerfy zaprosiły 12 grudnia 2019 roku przedstawiciela instytucji działającej na rzecz bezpieczeństwa - policji. Dzieci wraz z misiem Wiktorem obejrzały film animowany nt. zagrożeń, element kampanii społecznej GADKI. Wysłuchały pogadanki dotyczącej bezpieczeństwa, zadając przy tym pytania naszemu gościowi. Wspólnie zabawiliśmy się na dywanie sprawdzając przy pomocy misia Wiktora, jak niebezpieczna może być podróż, gdy dziecko nie jest zabezpieczone pasami bezpieczeństwa. Razem z misiem Wiktorem Smerfy realizują w tym module projektu „Bezpieczni z Małym Misiem” kierunki polityki MEN: wychowanie do wartości przez kształtowanie postaw obywatelskich (wspólne działania, wdrażanie do odpowiedzialności za powierzone zadania). Realizacja modułu sprzyja kształceniu u dzieci kompetencji kluczowych, które stanowią połączenie wiedzy, umiejętności i postaw uważanych za niezbędne dla potrzeb samorealizacji i rozwoju osobistego, aktywnego obywatelstwa, integracji społecznej oraz zatrudnienia. Wiodące kompetencje kluczowe w module: kompetencje obywatelskie, czyli zdolność do działania jako odpowiedzialni obywatele oraz do pełnego uczestnictwa w życiu obywatelskim i społecznym. Nasz gość Pan policjant - asp. sztabowy Jarosław Godniak z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu otrzymał od Smerfów pamiątkowy dyplom i oczywiście zaproszenie na kolejne spotkanie. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za odwiedziny i przeprowadzenie interesujących zajęć o bezpieczeństwie.
/-/Magdalena Stachowiak-Marcinkowska
Informujemy, że obiady w stołówce szkolnej wydawane są wyłącznie do 19 grudnia 2019 roku.
/-/Władysław Hałas
W piątek 29 listopada o godzinie 19.00 w bibliotece szkolnej zebrali się uczestnicy „Nocy w bibliotece”. Spotkanie miało charakter andrzejkowy. Na początku uczniów podzielono na grupy. Każda z nich musiała wymyślić sobie nazwę i tak powstały: „Robaczki”, „Gryzipiórki”, „Świnka Pepa Live”, „Rudolfy” i „Wrzeszczące Susły”. Następnie wszyscy zebrani wysłuchali fragmentu książki Liliany Fabisińskiej pt. „Bezsennik czyli o czym dziewczyny rozmawiają nocą. Andrzejkowa przepowiednia.” Później grupy przystąpiły do rywalizacji na „Stacji Zadań”. Czekały na nich następujące zadania: Szyfry, Przysłowia i powiedzenia andrzejkowe, Literki, Wykreślanki, Cienie kluczy, Słownik na czas i Krzyżówka. Po trudach „Stacji Zadań” była kolacja. Później w wypożyczalni biblioteki czekała na wszystkich „Szklana Kula” i każdy wróżył sobie, kim zostanie w przyszłości. Żeby nie było tak łatwo – zawody rozpoznawano po specjalnych przedmiotach z zawiązywanymi oczami. O godzinie 22.00 pierwsza grupa stanęła przed „Gabinetem Wróżki Agreel”. Żeby go opuścić uczestnicy musieli wykonać szereg powiązanych ze sobą łamigłówek …a wszystko to w blasku świec. Mimo listu z ostrzeżeniem uczniowie odważnie wchodzili do gabinetu. Drużyny wykazały się znajomością szyfrów, kodów QR, rozwiązywały krzyżówki, ale wypiły też dużo wody i przeszukiwały kocią kuwetę. A wszystko to po to, by wydostać się z gabinetu;) W oczekiwaniu na pokój zagadek grupy wykonywały lapbooki o tematyce andrzejkowej i świątecznej. Powstałe lapbooki można obejrzeć na wystawie przy bibliotece. Późno w nocy uczniowie umyli się i udali na spoczynek. Rano, tuż po śniadaniu ogłoszono wyniki nocnej rywalizacji. Trzy najlepsze grupy otrzymały upominki, a pozostałe słodycze. Pierwsze miejsce zajęła grupa „Robaczki”. O godzinie 8.00 uczniowie wrócili do domów.
/-/Bibliotekarki
2 i 9 grudnia panie bibliotekarki odwiedziły uczniów klas pierwszych. Spotkanie było kontynuacją październikowej wizyty dzieci w bibliotece szkolnej. Wtedy to pierwszoklasiści dowiedzieli się, jak wypożyczać książki i zostali pasowani na czytelników.
Panie bibliotekarki przeczytały uczniom książeczkę dotyczącą jednej z przygód Kici Koci pt. „Kicia Kocia w bibliotece”. Następnie odbyła się rozmowa na temat wrażeń dzieci. Okazało się, że bardzo uważnie słuchały historyjki o zwierzątku. Na koniec każdy uczeń wykonał opaskę z uszkami kotka.
12 grudnia odbyło się spotkanie z policjantem. Pan policjant przeprowadził pogadankę na temat kontaktów z obcymi oraz bezpiecznego reagowania na psa w sytuacji zagrożenia. Dzieci z zaangażowaniem brały udział w dyskusji. Policjant wyjaśnił też jak należy podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa. Uzyskana wiedza jest dla przedszkolaków bardzo przydatna. Dziękujemy panu asp. sztabowemu Jarosławowi Godniak z Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu za wizytę w przedszkolu.
/-/Anna Polaszyk
Powered by aSc EduPage